Garen CT: Garen nasıl yenilir?

League of Legends’ta karşınıza gelen karakterlerin antilerini alarak kazanma şansınızı arttırabilirsiniz.
Garen CT
Garen karşısında etkili oynamak istiyorsanız anti karakterler alın.

Garen CT karakterlerini tek bir listede topladık. League of Legends karakterlerinin tümünün bir anti karakteri bulunduğundan dolayı “Garen CT” gibi aramalar yapılıyor. Üst koridorun vazgeçilmezi olan Garen’in karşısındayken nasıl oynamanız gerektiğini yazdık.

Garen CT – Garen Yetenekleri

Garen CT karakterlerini kendiniz dahi belirleyebilirsiniz. Garen’in yeteneklerini engelleyebilecek bir karakterle birlikte bu şampiyonu rahatlıkla oyun dışında bırakabilirsiniz. Yüksek seviyelere ulaşması durumunda oyundaki etkisini gözle görülebilecek dereceye getiren Garen’in yeteneklerine hemen aşağıdan ulaşabilirsiniz.

 • (Pasif) Metanet: Garen 8 saniye boyunca hasar görmez veya rakiplerin yeteneklerinden isabet almazsa, her 5 saniyede azami canının %7.3 kadarını geri kazanır.
 • (Q) Amansız Hücum: Garen üstündeki tüm yavaşlatma etkilerinden kurtulur ve 1 saniyeliğine %30 hareket hızı kazanır. Ayrıca 4.5 saniye içerisinde yaptığı saldırıda daha yüksek hasar verir ve rakibi 1.5 saniyeliğine susturur.
 • (W) Cesaret: Garen 2 saniye boyunca cesaretinin zirvesine ulaşarak alınan hasarı %30 azaltır. Ayrıca ilk 0.75 saniye boyunca hasar engelleyen kalkan ve %60 sıvışma özelliği kazanır.
 • (E) Yargı: Garen 3 saniyeliğine kılıcını hızla çevirerek rakiplere fiziksel hasar verir. Toplamda 6 kere dönen Garen’in tüm dönüşlerinde herhangi bir karakter hasar alırsa %25 oranında zırh kaybı yaşar.
 • (R) Demacia’nın Adaleti: Garen bir rakip şampiyonun hayatına son vermek için Demacia’dan güç alarak 300 hasar ve hedefin eksik canının %25 kadarına eşdeğer miktarda gerçek hasar verir.
Garen nasıl oynanır
Garen’in yetenekleri epey kolay olduğundan dereceli maçlarda sıklıkla karşılaşacaksınız.

Garen karşısında nasıl oynanır?

Garen’in yeteneklerinden dolayı oynaması epey kolay bir karakter. League of Legends’ta üst koridorda oynuyorsanız çoğu oyunda Garen’le karşılaşacaksınız. Bu karakteri kolay bir şekilde öldürmek biraz sizi zorlayabilir. Doğru karakterlerle doğru hamleler yaparak oyunda bulunan çoğu karakteri kolaylıkla öldürebilirsiniz.

Garen karşısında iyi olan karakterler
Garen karşısında en iyi oynayan karakter Quinn.

Garen karşısında kesinlikle hata yapmamalısınız. Size vuruş yapamaması gerekiyor. Oyun içerisinde Garen’e karşı tercih edilen rakip karakterse Quinn. Özelliklerinin arasında rakip oyuncuyu kör etme bulunmasının yanında uzaktan vurabilen bir karakter olduğundan rakipleri kendine yaklaştıramadan öldürebiliyor.

Garen CT – Garen Karşısında İyi Olan Karakterler

 • Quinn: Bu karakterin Garen karşısında seçilmesinin en büyük sebebi özellikleri arasında rakip oyuncuyu kör edebilmesine yarayan özelliklerinin bulunması. Ayrıca doğru kombolarla rakibi kör ettikten sonra normal vuruşlarla birlikte karşınızdaki oyuncu sizi daha göremeden ölebilir.
 • Rumble:  Garen karşısında en yüksek kazanma oranına sahip bir başka karakter. Bu karakterin “Q” özelliğiyle alev püskürebilir, “W” yeteneğiyle canınız azken kaçabilir veya sizden kaçan karakterleri daha kolay kovalayabilirsiniz. Rumble’ın “E” yeteneğinde elektro zıpkın fırlattığından Garen size yaklaşamadan siz ona hasar verebilirsiniz.
 • Camille: Garen karşısında en çok tercih edilen karakter olmasına rağmen bu karakterle kazanma oranı Quinn ve Rumble karakterlerine göre daha düşük. League of Legends’a hakimseniz Camille karakteriyle birlikte Garen’i kolaylıkla ezebilme şansınız bulunuyor.
 • Fiora: Fiora, yetenekleri arasında rakibi etkisiz bıraktığından dolayı Garen’in büyük bir hasarını engelleyerek karşı saldırı yapıyor. Ayrıca Fiora hızlı hareket edebilmesinin yanında art arda yaptığı saldırılarda da oldukça hızlı. Garen’in karşısında oynuyorsanız Fiora’yı deneyebilirsiniz.

Garen Karşısında Kötü Olan Karakterler

 • Gragas: Gragas, Garen’e karşı epey bir kötü bir seçim. Gragas’ın tüm yetenekleri fırlatmalı olduğundan dolayı Garen’e karşı etkisiz kalacaksınız. Bunun sebebi Garen’in hızlı hareket etmesi. Seçim ekranında daha önce karar vererek Gragas aldıysanız oyun sizin için zulüm gibi geçecek.
 • Vladimir: Vladimir karakterinin yetenekleri Garen üzerinde pek etkili olduğu söylenemez. Karşınızdaki oyuncu Garen aldıysa kesinlikle Vladimir oynamamalısınız. Vladimir’in Gragas’a göre daha iyi bir seçim olmasına rağmen üst koridorda Garen’e karşı kazanmanız için rakibinizin epey kötü oynaması gerekiyor.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts