Gnar CT: Gnar nasıl oynanır, nasıl yenilir?

Üst koridorda kolaylıkla hakimiyet sağlayabilen Gnar karşısında iyi bir oyun sergilemek istiyorsanız Gnar’ın karakterin CT şampiyonları ile oynayabilirsiniz.
Gnar Counter
Gnar Counter

Üst koridorun sevimli ama bir o kadar da tehlikeli şampiyonu Gnar karşısında seçeceğiniz CT şampiyonlar ve doğru taktikler ile artık yenmesi kolay bir şampiyona dönüşecek.

Gnar Yetenekleri

Gnar, özellikle ilk seviyelerde adeta bir tank eriticidir. Garen gibi ağır zırhlı rakiplere karşı vurduğu gerçek hasar ile can sıkıcı olabiliyor. Eğer dikkatli olmazsanız erken oyunda geriye düşme ihtimaliniz bir hayli yüksek.

Gnar Yetenekler
Gnar Yetenekler
 • (Pasif) Hiddet Geni: Gnar çatışmadayken Hiddet biriktirir. Hiddet en üst seviyeye ulaştığında, kullandığı bir sonraki yetenek onu Mega Gnar’a dönüştürerek daha dayanıklı hale getirir ve Gnar’ın yeni yetenekler kullanabilmesini sağlar.
 • (Q) Bumerang At / Kaya Fırlat: Gnar’ın fırlattığı bumerang, isabet ettiği rakiplere hasar vererek onları yavaşlatır ve ardından Gnar’a geri döner. Gnar, bumerangı yakalarsa bekleme süresi azalır. Mega Gnar ise koca bir kaya fırlatır. Bu kaya isabet ettiği ilk hedefte durur ve yakınlarda bulunan her şeye hasar verip, onları yavaşlatır. Gnar kayayı yerden alırsa, bekleme süresi azalır.
 • (W) Hiper / Göçert: Gnar saldırı yapıp, büyü kullandıkça heyecanı artar ve ilave hasar vererek, hareket hızı kazanır. Mega Gnar hiddetinden dolayı heyecanlanmaz onun yerine arka ayakları üzerinde kalkıp önünde bulunan alanı yumruklar ve yakınlardaki rakipleri sersemletir.
 • (E) Hop / Güm: Gnar bir noktaya zıplar ve kafasına indiği herhangi bir birimden sekerek ilerler. Mega Gnar sekemeyecek kadar büyük olduğundan daha yıkıcı bir güçle inerek, çevresine hasar verir.
 • (R) GNAR!: Mega Gnar etrafındaki her şeyi seçilen bir yöne fırlatarak hasar almalarına ve yavaşlamalarına yol açar. Bir duvara çarpan rakipler sersemler ve ilave hasar alır.

Gnar nasıl yenilir?

Gnar ya da herhangi başka bir şampiyona karşı oynarken kendi karakterinizin yeteneklerini, hasar potansiyelini bilmeniz gerektiği gibi karşınızdaki şampiyonunun hasarını bilmeli ve rakibinizin oynayışını kısa sürede çözmelisiniz.

Gnar nasıl yenilir
Gnar nasıl yenilir
 • Gnar’ın öfke çubuğuna dikkat edin. Mega Gnar’ın çıkıp oynamasına her zaman hazır olmalısınız.
 • Mega Gnar’ı küçümsemeyin hayatta kalma kabiliyeti ve büyük hasar potansiyeli büyüyünce oldukça artıyor. Hasarı tanklayabilir ve takım savaşlarında sorun çıkarabilir.
 • Mini Gnar genellikle Bumerang At yeteneğinden geri dönen silahını yakalamak için elinden geleni yapacaktır. Bumerangını tutmasını engellemek için onu dürtmeyi deneyin.
 • Gnar’ın ultisinin etkisini azaltmak için takımındaki diğer oyuncular bir araya gelmesini engellemeye çalışın.
 • Gnar ulti kullanırsa ve yakınlarda duvar varsa, bu hatayı canınızla ödeyebilirsiniz. O yüzden açık alanlarda Gnar’a karşı dövüşmek avantajınız olacaktır.

Gnar Karşısında İyi Olan CT Şampiyonları

 • Pantheon: W yeteneği olan Kalkan Hücumu ile rakibin üzerine atılırken aynı zamanda sersemletirsiniz. E yeteneği olan Siperli Saldırı sayesinde Gnar karakterinden gelen hasarı engelleyin. Bu sayede neye uğradığını şaşıran Gnar, oldukça hızlı şekilde alt edilecektir.
 • Wukong: Şuan içinde bulunduğumuz metada her ne kadar sık görüyor olmasak da Gnar karşısında Wukong oynamak oldukçe verimli olacaktır. Kopyanızı doğru kullanırsanız bu eşleşmeden galip çıkacaksınız.
 • Irelia: Eğer pasifinizi doğru kullanırsanız 6. seviye civarlarında Gnar’dan ileride olacaksınız ve o seviyeden rahalıkla kesersiniz. Mini formunda duran Gnar’ı E yeteneğiniz ile zora sokmanız gayet kolay.

Gnar Karşısında Kötü Olan CT Şampiyonları

 • Garen: Garen’in tek zorlayıcı yanı Q yeteneği olacaktır. Eğer bunu minyonlara kullanırsa ya da herhangi bir nedenden dolayı kullanamayacağı bir durumda ise Garen’i öldürmek Gnar için rahat olacaktır.
 • Darius: Darius her ne kadar güçlü bir kahraman olsa da Zırhını adeta yok sayan Gnar karşısında pek şansı yok. Gerçek hasar verdiğiniz için bu eşleşmeden Gnar galip çıkacaktır.
 • Nasus: Her ne kadar güçlü olsa da Nasus, erken oyunda oldukça zayıf bir karakterdir. Eğer 4-5 seviyelerinde ormanın da yardımı ile oyunda geri düşürürseniz geç oyunda hiçbir şey yapamayacaktır.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts