LoL sezon öncesi dönem değişiklikleri belli oldu!

League of Legends’ta sezon öncesi döneme az bir süre kaldı. Peki gündemde neler var?
lol item değişiklikleri
League of Legends’ta sezon öncesi dönem epey hareketli geçecek.

League of Legends‘ta sezon öncesi döneme az bir süre kaldı. 10 Kasım ile birlikte yaklaşık iki aylık bir sezon öncesi döneme geçmeye hazırlanan oyunda yeni sezona ışık tutacak güncellemeler gündemde. Riot Games‘ten Mark Yetter‘in paylaştığı bilgilere göre sezon öncesi dönemde epey değişiklik göreceğiz.

LoL sezon öncesi dönemde hangi eşyalar değişiyor?

Verilen bilgilere göre sezon öncesi yamasının en büyük yenilik eşyalar üzerinde olacak. 23 yeni mythic, 13 yeni legendary ve 9 da yeni epic eşya oyuncularla buluşacak. Oyunda bulunan 28 eşyaya ise değişiklikler yapılacak. Tabii yapılacak bu değişikliklerin buff / nerf dengesinde olmak yerine köklü değişikler olacağını belirtelim.

lol pre-season
Yepyeni eşyalar geliyor!

Henüz eşyaların net detayları gündemde olmasa da eşya sisteminde de değişiklikler olacak. Bu konuyla ilgili detay vermekten kaçınan Yetter, alışılmışın dışında bir eşya sistemi düşüncesini oyuncuların aklına şimdiden soktu.

Eşya aldığımız ekran da değişikliğe uğrayacak. Oyunun pek dikkat çekmeyen alanlarından biri olan eşya dükkanı sezon öncesi dönem ile birlikte farklı bir görünüme kavuşacak. LoL sezon öncesi dönem güncellemelerinin en dikkat çeken alanlarından biriyse dereceli sisteminde olacak gibi duruyor.

Dereceli sistemde neler değişiyor?

“Division promos” artık ortadan kaldırılacak. Bunun yanı sıra Master seviyesinden yüksek olan oyuncular artık arkadaşlarıyla birlikte oyuna giremeyecekler. Orta koridor – orman, üst koridor – orman veya alt koridor olarak duo giren oyuncular, takım oyunları nedeniyle rakiplerine epey sorun çıkarıyordu. Bu yüzden Master ve Challenger oyuncular artık sadece solo bir şekilde oyuna girebilecekler.

Ormancılar için de yeni başlangıçlar geliyor. Uzun süredir büyük çaplı bir güncelleme almayan ormancılar için kolları sıvayan Riot Games, ormancı eşyalarında değişikliğe gidiyor. Mark Yetter’in verdiği bilgilere göre ormancıların başlangıç eşyalarında değişiklik olacak. Şimdilerde orman eşyası ve pot serisi ile hızlı bir şekilde orman dönmeye hazırlanan ormancılar, henüz belli olmayan bu eşya ile nasıl bir konuma gelecek, hep beraber göreceğiz.

LoL sezon öncesi dönem güncellemesi nasıl olur?

Yazımızın sonunda hemen hatırlatmayı da yapalım: League of Legends’a gelen güncellemeler öncelikle oyunun deneme sunucusu olan PBE’ye geliyor. PBE üyelikleri bulunan oyuncular da yeni güncellemeleri test ediyorlar. PBE nasıl indirilir içeriğimizden de bu konudaki detayları görebilirsiniz. Bu sunucuda yapılan testler ve Riot Games’in gözlemleri sonucunda eşyalar ve şampiyonlar yeniden değiştiriliyor. Burada bahsedilen birçok değişiklik oyuna gelmeyebilir veya buradakilerin çok daha fazlası da gelebilir. Riot Games’in içerik ve güncelleme kıstasları güncelleme gelene kadar net olmuyor.

League of Legends’ın sezon öncesi güncellemesine dair tüm detayları bu içerik üzerinden görebilirsiniz. Yeni bilgiler geldikçe bu içeriği güncelleyeceğiz League of Legends etiketimize giderek tüm LoL içeriklerini görebileceğinizi unutmayın. Hemen aşağı yeni gelecek eşyalarla ilgili bir video bıraktık. İyi seyirler.

Total
1
Shares
3 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler