LoL Skin hilesi ban sebebi mi?

Lol skin hilesi hakkında bilinmesi gerekenleri yazdık.
LoL Skin hilesi ban sebebi mi
LoL Skin hilesi ban sebebi mi?

LoL Skin hilesi birçok League of Legends oyuncusu tarafından kullanıldı ve sonrasında Riot Games bir açıklama ile birlikte bu tarz uygulamaların artık ban sebebi olabileceğini paylaşmıştı.

LoL Skin ban sebebi mi?

Dünya üzerinden popülerliğini sürdüren ve büyük turnuvalara ev sahipliği yapan League of Legends’ta önceleri tamamen ücretsiz bir şekilde kullanılabilen LoL Skin programları artık ban sebebi olduğundan dolayı kullanılması yasaklandı. LoL Skin dışında diğer üçüncü parti yazılımlar da hesabınızın kalıcı olarak kapatılmasına neden olabilir. Bu yüzden herhangi bir oyunda üçüncü parti bir uygulama kullanmadan önce birkaç kez düşünmeniz gerekiyor.

Lol skin uzaklaştırma
LoL skin hilesi hakkında en sık sorulan soruları sizlere cevapladık.

Bu programları yasaklanmadan önce kullandıysanız sisteminizden silmeniz gerekiyor. Aksi takdirde silmeden oyuna giriş yaparsanız hesabınız kalıcı olarak uzaklaştırılabilir. Bu nedenden dolayı oyuna girip güncellemelerinizi yapmadan önce LoL Skin uygulamasının bilgisayarınız da olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

LoL Skin hilesi nasıl silinir?

Bilgisayarlarınızda LoL skin hilesi bulunuyor ve uygulamayı kaldırmayı bilmiyorsanız, aşağıda bulunan adımları takip ederek kaldırabilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken bir diğer unsur ise LoL uygulamasını açmadan, LoL skin uygulamasını silmeniz gerekiyor. Bahsettiğimiz bu uygulamayı silmeden oyuna giriş yaparsanız, kullanmadığınız halde bile hesabınız kalıcı olarak uzaklaştırılabilir.

  • İlk olarak League of Legends’ı hangi yerel diske kurduğunuzu bulmalısınız. Program otomatik olarak yerel disk C’ye kurmakta ancak değiştirmiş olabilirsiniz. O yüzden masa üstüne gelen kısayol üzerinden League of Legends’ın dosya konumuna ulaşabilirsiniz.
  • Oyunu kurduğunuz yerel diski bulduktan sonra “Fraps” adında bir klasörü bulmalısınız.
  • Bulduğunuz bu “Fraps” klasörünü kalıcı olarak bilgisayarınızdan silerseniz LoL skin hilesi artık bilgisayarınızdan kalkmış olacak.
  • Daha sonra yapmanız gereken adım ise bilgisayarı yeniden başlatmak.
  • Bilgisayarı başlatıp oyuna yeniden girdikten sonra “Ayarlar” bölümünden “Tam Onarımı Başlat” butonu yer alıyor, o butona tıklayıp League of Legends’ı sıfırdan onarmalısınız.
League of Legends Hextech Repair Tool
Hextech Repair Tool kullanarak LoL skin programını kaldırabilirsiniz.
  • Bu yükleme bittikten sonra ise Riot Games’in kendi özel geliştirdiği dosya olan “Hextech Onarım Aracını” bilgisayarınıza yüklemeniz gerekiyor.
  • Hextech onarım aracına Riot Games’in kendi web sitesinden kolaylıkla ulaşabilir ve indirebilirsiniz.
  • Hextech onarım aracını bilgisayarınıza kurduktan sonra açmalı ve “Başla” butonuna tıklamalısınız.
  • Butona tıkladıktan sonra League of Legends’ın kurulduğu olduğu dosyayı bularak “LeagueClient.exe” dosyasını bulup, tıklayın.
  • Dosyayı açtıktan sonra Hextech onarım aracı bir yükleme yapacak. Bu yükleme bittikten sonra artık oyuna giriş yapabilirsiniz.

LoL Skin nasıl kullanılır?

LoL skin nasıl kullanılır diye soracak olursanız aslında kurulumu ve kullanımı çok basit diyebiliriz. LoL Skin uygulamasını kullanmak için tek yapmanız gereken uygulamayı indirip oynayacağınız şampiyonu ve oynamak istediğiniz kostümü seçmekti. Üçüncü parti uygulamaların kullanımı yasaklandıktan sonra da bir süre kullanılmaya devam edilse de bu uygulamayı kullanmak artık tamamen yasaklandı. Bilgisayarınızda hala LoL Skin uygulaması yüklüyse ve hesabınızın engellenmesini istemiyorsanız uygulamanın kendisini ve geriye kalan dosyalarını hemen silmenizi öneririz aksi takdirde oyunun hile koruma sistemi sizleri otomatik olarak oyundan uzaklaştırabilir.

LoL Skin Hakkında Sık Sorulan Sorular

LoL Skin hakkında sık sorulan soruların başında LoL Skinden dolayı kapatılan hesapların tekrar açılıp açılmayacağı geliyor. Aşağıda en çok sorulan üç soruya cevap verdik. Bu konuda sizlerin de kafasına takılan bir soru bulunuyorsa bizlere yorum bölümünden sorunuzu iletebilirsiniz.

Benden habersiz birisi kullandıysa ne yapmalıyım?

Hesabınızda yapılan tüm işlemlerden siz sorumlusunuz. Ayrıca League of Legends’ta hesap paylaşımı yapmak da ban sebepleri arasında bulunuyor. Böyle bir problemle karşı karşıya kalmamak için hesabınızın şifresini başkalarıyla paylaşmamalısınız. Hesabınızın şifresi başkalarında da bulunuyorsa bir an önce hesabınızın şifresini değiştirmelisiniz. League of Legends şifre değiştirme nasıl yapılır öğrenmek için hazırladığımız rehbere göz atarak oyundaki şifrenizi değiştirebilirsiniz. Yeni şifre belirlerken şifrenizin içerisinde özel karakterler ve büyük-küçük harfler kullanmaya özen göstermelisiniz.

LoL skin hilesi indir
Sizden habersiz biri LoL skin kullanırsa hesabınız kalıcı olarak uzaklaştırılır.

Sizden başka birisi hesabınıza farklı bir bilgisayar üzerinden giriş yaparsa ve giriş yapılan bilgisayar içerisinde de LoL Skin uygulaması bulunuyorsa hesabınız League of Legends’tan otomatik olarak uzaklaştırılır. Bu uygulamayı kullanan arkadaşınız, kardeşiniz veya kuzeniniz varsa onlarla iletişime geçip ban yememeleri için bilgisayarlarından bu uygulamayı kaldırmaları gerektiğini söyleyebilirsiniz.

LoL Skin banı tekrardan açılır mı?

Eğer üçüncü parti yazılımı olan LoL skin uygulamasını kullandıysanız hesabınız kalıcı olarak banlanmıştır. Riot Ticket’a bir mazeret bildirseniz bile hile koruma sistemi sizleri banladığından dolayı hesabınızı tekrardan aktif hale getiremezsiniz. Eğer hesabınızda hiç kimse LoL skin uygulamasını kullanmadıysa ve sebepsiz yere banlandığınızı düşünüyorsanız destek ekibi ile iletişime geçebilir ve hesabınızın incelenmesini isteyebilirsiniz.

lol skin ban sebebi mi
LoL skin programını kullanarak League of Legends’dan banlandıysanız hesabınız açılmaz.

İnceleme sonunda hiçbir şekilde üçüncü parti yazılıma rastlanmazsa hesabınız tekrardan aktif hale getiriliyor ancak az önceki soruda da bahsettiğimiz gibi sizin bilgisayarınızdan değil de farklı bir bilgisayar üzerinde kendi hesabınıza giriş yapıp LoL Skin kullanmış olabilirsiniz. Bu şekilde destek ekibi ile iletişime geçmeden önce tüm işlemlerinizi gözden geçirmelisiniz.

Blitz neden yasak değil?

Blitz uygulaması oyunun dosyalarını hiçbir şekilde bozmayıp oyun hakkında sadece internette bulunan API datalarını inceleyerek oyuncuların aradıklarını bulmasını daha kolay hale getiren yazılım programı. Blitz uygulamasını zaman zaman Riot çalışanlarının dahi kullandığı görüldü. Ancak Blitz kullanmanın dikkat edilmesi gereken bir bölümü bulunuyor. Blitz, her maç sonrasında kendi sisteminden ekran görüntüsü alarak sunucularına iletiyor. Eğer işiniz hakkında da verilerin sızdırılmasını istemezseniz iş yerlerindeki bilgisayarlardan Blitz kullanmamalısınız.

LoL skin hilesi
Blitz uygulaması içerisinde zararlı bir dosya bulunmadığından dolayı kolaylıkla kullanılabilir.

Blitz geliştiricileri eğer bir gün bu programın içerisine oyunun dosyalarını bozacak bir özellik eklerse muhtemelen Riot geliştiricileri LoL skin programına uyguladığı adımları, Blitz programına da aynı şekilde uygulayacak ve oyunda yasak olan bir dosya bulursa bu programı da oyundan kalıcı olarak uzaklaştıracak. Eski League of Legends oyuncularının hatırlayacağı üzere “Safe” kategorisinde bulunan birçok program sonraları illegal yazılımlar kullandığından dolayı oyundan ban yedi.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts