Shen CT: Shen nasıl oynanır, nasıl yenilir?

Karşınıza Shen geldiğinde oyunu ve koridoru daha rahat kazanmak için Shen karşısında güçlü olan şampiyonları almak daha rahat bir oyun geçirmenizi sağlayabilir.
Shen nasıl oynanır
League of Legends Shen

League of Legends‘ta Shen çok fazla tercih edilen bir karakter olmasa da bazı maçlarda tek başına dahi takımı sırtlayıp maç kazandırabilen bir karakter diyebiliriz. Karşınıza Shen geldiyse CT şampiyonlarını öğrenerek üst koridoru kazanma şansınızı arttırabilirsiniz.

Shen’in Yetenekleri

Shen oynamaya alıştığınız zaman bireysel savaşlardan fazlasıyla üstün olarak çıkabilirsiniz. Bunun dışında karşınızda Shen oynayan birisi varsa kesinlikle hafife almamalısınız çünkü en ufak hatanızda koridorda ve oyunda geriye düşmenize sebep olabilir.

Shen ct karakterler
Shen CT karakterler nelerdir?
 • (Pasif) Ki Kalkanı: Shen yetenek kullandıktan sonra bir kalkan kazanır. Diğer şampiyonlara zarar verdiğinde kalkanın bekleme süresini azaltır.
 • (Q) Alacakaranlık Saldırısı: Shen ruhani kılıcını saldırılarında kullanmak için geri çağırır ve hedefinin azami can miktarına bağlı olarak hasar verir. Kılıç bir şampiyona çarparsa saldırılar büyük oranda güçlenir ve kılıcın çarptığı bütün şampiyonlar, Shen’den uzaklaşırken yavaşlar.
 • (W) Ruh Sığınağı: Shen veya ruhani kılıcının çevresindeki takım arkadaşlarına yönelik saldırıları önler.
 • (E) Gölge Fırlayışı: Shen belli bir yöne atılarak yoluna çıkan rakipleri kışkırtır.
 • (R) Birlikten Kuvvet Doğar: Shen seçtiği takım arkadaşını rakipten gelen hasarlara karşı korur ve kısa süre sonra da hedef şampiyonun yanına ışınlanır.

Shen nasıl yenilir?

Maçta aldığınız ve karşınıza gelecek şampiyonun özelliklerini bilmeniz çok önemlidir. Karşınızda Shen olduğu zamanlarda bireysel savaşlar yerine takım savaşını tercih etmeniz iyi olabilir. Takım savaşı için ormancıyı üst koridora çağırabilirsiniz. Bu savaşla birlikte üst koridorda rakibinizin önüne geçebilirsiniz.

Shen nasıl yenilir?
Shen oynarken E>Q>W kombosunu kullanabilirsiniz.

Shen minyon keserken yaparken çok fazla yetenekli bir şampiyon değildir. Shen’in üstüne giderek minyon kesmesini daha da zorlaştırabilirsiniz. Böylelikle eşya satın almada zorluklar çekecektir. Shen’i kendi kulesinin altına hapsedin ve savaşa girmekten çekinin.

Shen nasıl oynanır?

Shen’i dereceli maçlarda oynamak istiyorsanız ilk başta yeteneklerini ve mekaniklerini öğrenmeniz için botlara karşı denemeniz sizin için iyi olacaktır. Maça girmeye karar verdiğinizde ilk başta karşınıza gelecek rakibe göre eşya başlangıcı yapmanızı önerebiliriz. Örneğin karşınıza Darius gibi sert vuran bir karakter geldiyse başlangıç eşyası olarak bot almak saçmalık olur.

Shen oynanış
Shen W yeteneğini kullanarak, Shen veya ruhani kılıcının çevresindeki takım arkadaşlarına yönelik saldırıları önleyebilirsiniz.

Shen gibi fazladan zırh veren yetenekleri olan şampiyonlarda en iyi şey rakibinizin saldırmasını beklemektir. Bütün yeteneklerinizi açtığınız zaman öncelikle E ile bir yöne giderek rakibinizi kışkırtın. Ardından Q yeteneği ile hasarınızı yükseltmek için ruhani kılıcını çağırın. Daha sonra hasarlardan korunmak için W yeteneğinizi kullanın.

Shen Karşısında İyi Olan CT Şampiyonları

 • Jayce: Jayce karşısında tek yapabileceğimiz kule altında beklemek ve minyon öldürmek. Savunma eşyaları satın alarak attığı enerji toplarının hasarlarını düşürebilirsiniz. Böylece kule altından çıkarak Jayce’e karşı daha rahat mücadele edebilirsiniz. Ormancınızdan yardım almayı unutmayın.
 • Warwick: Ultisi açıldığında genellikle yeteneklerinizi attığınız an sizi engelleyecektir. Bu nedenle ultiniz ile arkadaşınıza yardıma giderken Warwick’ten uzak durmaya çalışın. Warwick ile birebir savaşa girmeyin ve minyon öldürmeye odaklanın.
 • Yorick: Karşınıza Yorick gibi bir karakter gelirse savunma yapmanız çok önemlidir. Yorick’e hasar verebilmeniz için kafa kafaya çarpışmanız gerekiyor.
 • Teemo: Eğer Teemo seviye ve eşya olarak sizden önde değilse E>Q>W kombosunu doğru yaparsanız alabilme şansınız var. Karşınıza Teemo geldiyse pembe totem almayı unutmayın.
 • Vladimir: Vladimir’in uzak mesafeden saldırabilmesi Shen’i kötü etkileyebiliyor. Bu nedenle kuleye daha yakın oynamanız sizin için iyi olacaktır. Ayrıca kesinlikle Vladimir ile takasa girmeyin. Çok zorlanabilirsiniz ama ormancınız ile birlikte bunun üstesinden gelebilirsiniz.

Shen Karşısında Kötü Olan CT Şampiyonları

 • Zed: Zed’in tüm yetenekleri fiziksel hasar olduğu için ona karşı zırh itemleri alın ve savaş sırasında zırhınızı güçlendirecek yeteneklerinizi yükseltin. E>Q>W kombosu ile rahatlıkla alabilirsiniz.
 • Jarvan IV: Kalkanı ve yeteneklerinden kaçabilmesi Shen’in Jarvan IV karşısında güçlü olmasına neden olabiliyor. Shen ve Jarvan IV minyon kesmekte zorlanan karakterlerdendir. Bu nedenle rakibinizi altın konusunda daha zora sokmak için minyonlardan uzak tutun.
 • Pantheon: Pantheon rakip takımdan bir oyuncuya ulti atarsa Shen rahatlıkla takım arkadaşını ultisi ile yanına ışınlanabilir. Pantheon ultinizi engelleyebilir bu nedenle onun yanında ulti atmayın.
 • Riven: Shen’de Riven’a karşı erken zırh çekmek her zaman önemlidir. Riven Shen’e saldırdığı zaman rahatlıkla engellenebilir karşı saldırı başlatılabilir.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts