Syndra CT: Syndra nasıl oynanır, nasıl yenilir?

Karşınıza Syndra geldiğinde ne yapmalısınız?
Syndra nasıl oynanır?
Rakibiniz karşınıza Syndra aldıysa ona karşı gelebilecek sağlam bir şampiyon almalısınız.

League of Legends‘ta Syndra çok fazla tercih edilen şampiyonlardan biri. Bu agresif karakter, bazı maçlarda tek başına dahi takımı sırtlayıp maç kazandırabilen bir şampiyon diyebiliriz. Karşınıza Syndra geldiyse CT şampiyonlarını öğrenerek orta koridoru kazanma şansınızı arttırabilirsiniz.

Syndra’nın Yetenekleri

Syndra şampiyonunu oynamaya alıştığınız zaman bireysel savaşlardan fazlasıyla üstün olarak çıkabilirsiniz. Bunun dışında Syndra CT şampiyonu alsanız bile oynayan birisi varsa kesinlikle hafife almamalısınız, çünkü en ufak hatanızda koridorda ve oyunda geriye düşmenize sebep olabilir.

Syndra nasıl yenilir?
Syndra karşısında iyi olan şampiyonları alırsanız, üstesinden gelebilirsiniz.
 • (Pasif) Sınır Tanımaz: Syndra’nın yetenekleri, en yüksek yetenek seviyesinde ilave etkiler kazanır. Karanlık Küre: Şampiyonlara ilave hasar verir. İrade Gücü: İlave gerçek hasar verir. Zayıflara Acıma: Etki alanı genişler. Güç Patlaması: Menzili artar.
 • (Q) Karanlık Küre: Syndra’nın ortaya çıkardığı Karanlık Küre büyü hasarı verir. Küre, başka güçler aracılığıyla yönlendirilebilir.
 • (W)İrade Gücü: Syndra’nın tutup fırlattığı bir Karanlık Küre veya minyon, rakiplere büyü hasarı verir ve onların Hareket Hızını azaltır.
 • (E) Zayıflara Acıma: Syndra rakipleri ve Karanlık Küreleri geri savurarak büyü hasarı verir. Karanlık Kürelerin isabet ettiği rakipler sersemler.
 • (R)Güç Patlaması: Syndra, bir rakip şampiyonun üzerine Karanlık Küreler yağdırır.

Syndra nasıl yenilir?

Maçta aldığınız ve karşınıza gelecek şampiyonun özelliklerini bilmeniz çok önemlidir. Karşınıza Syndra şampiyonunu bilmeyen veya kavrayamamış biri gelirse rahatlıkla koridoru kazanabilirsiniz. Bunun dışında Syndra şampiyonu genellikle altıncı seviyeden sonra birebir karşılaşmalarda sizi zorlayabilir. Bu nedenle takımınızdan yardım almayı unutmayın.

Syndra ct
Syndra düzgün bir şekilde oynandığında koridoru altüst edebilir.

İlk başlarda Syndra’nın yeteneklerinden kaçabilirseniz ve minyon öldürmede öne geçerseniz rahatlıkla koridorda bir adım öne geçersiniz. Ardından hala Syndra’nın karşısında zorlanıyorsanız farklı koridorlara giderek öldürme skoru almaya çalışabilirsiniz. Böylelikle koridorda rahat bir şekilde öne geçebilirsiniz.

Syndra nasıl oynanır?

Syndra ile dereceli maçlarda oynamak istiyorsanız ilk başta yeteneklerini ve mekaniklerini öğrenmeniz için botlara karşı denemeniz sizin için iyi olacaktır. Maça girmeye karar verdiğinizde ilk başta karşınıza gelecek rakibe göre eşya başlangıcı yapmanızı önerebiliriz. Bunun dışında maçta aldığınız ve karşınıza gelecek şampiyonun özelliklerini bilmeniz ve Syndra oynarken her yeteneğin yerini bulması için zamanlama ve konumlandırma yapmanız çok önemlidir. Bunları başarırsanız koridorlarda Syndra ile rakibinizin korkulu rüyası olabilirsiniz.

Syndra nasıl oynanmalı?
League of Legends Syndra

Syndra ile oyun başlangıcında iyi oynarsanız koridoru alma şansınız daha fazla olur. Yani iyi oynayıp rakibi kastırmazsanız bu ileride çok büyük bir avantaja döner. Bunun dışında Syndra ile kaçarken, kovalarken yani yürürken hiç beklemeden yeteneklerinizi kullanabilirsiniz.

Syndra Karşısında İyi Olan CT Şampiyonları

 • Akali: Syndra ile Akali karşısında yapabileceğiniz fazla bir şey olmuyor. Ama oyun başlangıcında agresif oynayarak altıncı seviye olana kadar öne geçebilirseniz kazanma ihtimaliniz olabilir.
 • Fizz: Yetenekleri doğru kullanıldığında Fizz, Syndra karşısında özellikle E yeteneği ile ön plana çıkabiliyor. Bu nedenle Fizz karşısında çok fazla agresif oynamayın ve yeteneklerinizi doğru kullanmayı çalışın.
 • Kassadin: Büyük ihtimalle altıncı seviye olana kadar agresif oynamayacaktır. Syndra ile sürekli dürtebileceksinizdir ama Kassadin bilen bir oyuncu rahatlıkla bunun üstesinden gelebilir. Kassadin altıncı seviye olana kadar kazanmanız için biraz şansınız var ama altıncı seviyeden sonra sizi çok zorlayacaktır.
 • Lux: Syndra karşısında Lux genellikle olabilecek en uzak yerden koridoru idare etmeye çalışır. Bu nedenle sizi sürekli dürteceği için koridoru rahatlıkla kazanabilir. Fakat Lux bilmeyen bir oyuncu size yakın oynarsa gidip rahatlıkla öldürebilirsiniz.
 • Talon: Talon yetenekleri sayesinde sizi sürekli dürtecektir bu nedenle sizi bıktırabilir. Fakat Talon şampiyonunu bilen birisi gelmezse işiniz kolaylaşabilir.

Syndra Karşısında Kötü Olan CT Şampiyonları

 • Ahri: Syndra ile Ahri karşısında doğru bir oyun sergilerseniz çok rahat bir şekilde koridoru kazanabilirsiniz. Ahri’nin ultisi ile E yeteneğinizden kaçmadığı her senaryoda rakibinizi devirebilirsiniz.
 • Diana: Syndra yeteneklerinde kısa bekleme süresi ile sizden bir adım önde olacaktır. Bu nedenle yeteneklerden kaçabilmeniz çok önemlidir. Başaramazsanız Syndra rahatlıkla koridoru kazanacaktır.
 • Heimerdinger: Heimerdinger şampiyonunun taretleri genellikle bütün oyuncuları deli ediyor. Fakat Syndra yetenekleri sayesinde rahatlıkla rakibinin taretlerinden kurtulabilir. Bu nedenle Syndra hata yapmaması halinde rahatlıkla maçı kazanacaktır.
 • LeBlanc: LeBlanc oynuyorsanız kesinlikle Syndra karşısında agresif oyun sergilemeyin. Çünkü yetenekleriyle sizi rahatlıkla avlayacaktır. Minyon öldürmede öne geçerseniz ve karşısında güzel bir oyun sergileyerek öne geçebilirsiniz.
 • Orianna: Syndra genellikle Orianna karşısında koridoru uzaktan itmeye çalışacaktır. Orianna şampiyonuna uzaktan saldırarak öldürmeye çalışacaktır. Bu nedenle Orianna oynuyorsanız Syndra’nın size gelmesini bekleyin. Bunun dışında genel olarak kazanmak ve kaybetmek sizin stratejinize ve oyun bilginize bakıyor.
Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts