Minecraft Hakkında Bilinmeyen En Önemli 5 Durum

Minecraft’ın gizli sandığını listeledik. 😄
minecrafthakkındabilinmeyenler

Oyun sektörü, teknoloji ve internetin yaygınlaşması ile son 3 yılda oldukça gelişti. En çok sevilen ve oyunlar arasında birçok oyun severin bildiği Minecraft yer alıyor. Minecraft, 2011 yılında Markus “Notch” Persson tarafından yayınlanan bir oyundur. Minecraft kullanıcıların kendi dünyasını yaratabildiği lego oyunudur.

Basit grafiklerle oyuncuların beğenisini kazanmayı başaran bilgisaya, konsol ve mobil versiyonları bulunan bir oyunudur. 2014 yılında Microsoft’un satın aldığı Minecraft aylık 140 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı. Mobidictum olarak hazırladığımız bu içerikte oyunu daha iyi ve keyif alarak oynayabilmeniz için Minecraft hakkında bilinmeyen en önemli 5 durum hakkında bilgilere yer vereceğiz. Oyunu daha iyi oynayabilmeniz ve keyif almanız için bu bilgiler işinize yarayabilir.

minecraft
Minecraft aylık 140 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaştı.

Herobrine Efsanesi

Dünyanın en popüler oyunlarından biri olan Minecraft’ta yer alan bir tür Slender Man olarak gözüken Herobrine efsanesi bulunmaktadır. Tuhaf karakterlerin bulunduğu birçok yayıncı ve video içerik üreticileri tarafından videolarda ve yayınlar gösterildi. Herobrine, Minecraft’ın varsayılan kostümüne oldukça benziyor. Tek oyunculu oyunlarda çıkan Herobrine efsanesindeki tek fark gözlerinin beyaz olmasıdır. Aynı zamanda kendisi kayalarda 2×2 tünel kazmak gibi tuhaf davranışlar sergiliyor. Normalde var olmayan Herobrine efsanesini görmek için kaynaklarını girerek ona ulaşabilirsiniz. Minecraft’taki diğer durumlarla devam edelim.

minecraft
Tek oyunculu oyunlarda çıkan Herobrine efsanesindeki tek fark gözlerinin beyaz olmasıdır.

Ruh Kumuyla Buz İkilisi Sizi Çok Yavaşlatır

Minecraft içerisinde bilinmeyen ikinci durum; ruh kumuyla buz ikilisi sizi çok yavaşlatır. Normalde oyun içerisinde ruh kumu üstünde yürümek zor olsa da altına buz eklendiğinde bu etki daha fazla etki yapmaktadır. Parkur içerisinde ara sıra rastlanan bu tasarımı haritalarınızda kullanabilirsiniz. Rakiplerinize ve düşmanlarınıza korku ve sinir dolu anlar yaşatmak için bu taktiği kullanabilirsiniz. Daha iyi oynayabilmek için bu taktiği kullanabilirsiniz.

İskeletle Aynı Blok İçinde Durursanız Sizi Vuramaz

Minecraft’ a gelen son güncellemeler ile iskeletler çok iyi nişancı haline getirildi. Fakat iskeletlerin açığını arıyorsanız bu durum tam size göre. Eğer iskeletle aynı blok içinde durursanız sizi vuramaz. Kendinizi bir iskeletle 1×1’lik bir çukura hapsederseniz iskelet size okunu isabet ettiremeyecektir. Bu sayede iskeletlerden kurtulmak ve hasar almamak için bu bilgi işinize yarayacaktır. Oyunun tıkandığı yerlerde bu bilgi hayatınızı kurtarabilir.

minecraft
Kendinizi bir iskeletle 1×1’lik bir çukura hapsederseniz iskelet size okunu isabet ettiremeyecektir.

Örümcekler ve Endermenler Görünmez Olduğunda Gözleri Parlıyor

Oyunu oynarken herhangi bir nedenle normal örümceğe veya mağara örümceğine görünmezlik etkisi verdiğinizde gözleri parlayacaktır. Örümcekler ve endermenler görünmez olduğunda gözleri parlıyor. Görünmezlik iksiri kullanıldığında oyuncu görünmez olur ve çevredeki eşyalar görünür olur. Görünmezlik iksirini kullanarak kendinizi görünmez yaptığınızda örümceklerin ve endermenlerin gözleri parlayacaktır. Çevrenizdeki örümcek ve endermenleri görmek için bu bilgi işinize yarayabilir. Son olarak oyundaki kedi ve oselolar hakkındaki son duruma geçelim.

Kediler ve Oselolar Düştüklerinde Hasar Almazlar

Minecraft’ta kediler genel olarak en az bir köylünün ve dört yatağın olduğu köylerde karşımıza çıkarlar. Oselolar ise kedilerin içerisinde nadir olarak karşılaşılan leopar cinsidir. Bu canlıları her çeşit olmanda nadiren de olsa bulmak mümkündür. Kediler ve oselolar düştüklerinde hasar almazlar ve bu durumu bazı oyuncular bilmeyebilir. Oselolar düşme hasarı almazlar, bu hasara karşı bağışıklıkları vardır. Sadece dünya dışı (void)’den düştüklerinde ölürler. Kedilerdeki gibi oyuncu eğer görünmezlik etkisine sahipse onları görebilirler.

minecraft
Bu canlıları her çeşit olmanda nadiren de olsa bulmak mümkündür.

Yazımızı okuduktan sonra minecraft testimize göz atmayı unutmatın bakalım Minecraft’ı ne kadar biliyorsunuz ?

Testimiz; Minecraft’ı bildiğinize emin misiniz?

Oyun içerisinde yapılabilecek bir çok şey mevcuttur. Aşağıdaki yazılarımıza bakarakMinecraft içerisinde birçok şey üretebilirsiniz. Yazılarımız:

  1. Minecraft Ray Yapımı
  2. Minecraft Kalkan Yapımı
  3. Minecraft Yağmur Durdurma

Minecraft’taki bilinmeyen durumları incelediğinizde oyunu daha farklı oynayabilirsiniz. Mobidictum olarak Minecraft hakkında bilinmeyen en önemli 5 durum hakkında bilgilere yer verdik. Mobidictum içerisinde oyunların bilinmeyen taraflarına ait bilgilere, oyun taktiklerine, ipuçlarına ve oyun haberlerine ulaşabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts