Minecraft Çit Yapımı (2021)

Minecraft’ta çit nasıl yapılıyor?
Minecraft Çit nasıl yapılır
Minecraft çitinin nasıl yapıldığını aktardık.

Minecraft çit yapımı oldukça basit. Çiftlik yapımında hatta evlerin bir kısmında dekor olarak kullanılan çitin ve çit kapısının nasıl yapılacağını bu içeriğimizde aktaracağız. Ayrıca daha fazla bu türde rehberlere ihtiyaç duyuyorsanız Minecraft kategorimize göz atabilirsiniz.

Minecraft Çit Yapımı

Minecraft çit yapımı için size sadece odun ve çubuk gerekiyor. Yeterli oduna sahip değilseniz oyunun en iyi Balta Büyüleri‘ne göz atarak odun gibi baltayla kırılabilen blokları daha hızlı toplayabilirsiniz.

Minecraft Çit Kapısı Yapımı
Minecraft’ta çit kapısı yapımıyla birlikte çiftliğinize daha rahat girip çıkabilirsiniz.

Çit yapımını oyuncular genellikle çiftlik yapımında kullansa da Minecraft’ta dilediğinizi yapabildiğiniz için bu çitleri farklı yapılarda da kullanabilmeniz mümkün. Ayrıca oyunda bulunan kayışları çitlere bağlayabilmeniz mümkün. Sitemizdeki Kayış Yapımı rehberine bakarak hem kayış hem de çit elde edebilirsiniz.

Minecraft çit nasıl yapılır?

Minecraft çit yapımı tarifini görsellerle birlikte sizlere aktarmadan önce yeni açılan Minecraft Emek Skyblock sunucumuza hepiniz davetlisiniz. Alt tarafa ekleyeceğimiz görsellerle birlikte çit yapımını kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Ayrıca bolca çite ihtiyacınız varsa odunlarınızı yanınızda getirseniz iyi edersiniz.

Oyunda eşya yapımlarını bilseniz dahi bazı durumlarda unutuyor olabilirsiniz. Bu birçok Minecraft oyuncusunun yaşadığı bir durum. Mobidictum olarak Minecraft’ta oyuncuların yapım tarifini en çok unuttuğu eşyaların tariflerini paylaşıyoruz. Ayrıca oyunda bulunan bir eklenti sayesinde Minecraft eşya yapımlarına tek tık ile ulaşabilmeniz mümkün. Bu oyun modunun nasıl indirilmesi gerektiğini ve nasıl çalıştığını anlattığımız Minecraft eşya modu nasıl indirilir? içeriğimize gidebilirsiniz.

Minecraft Çit nasıl yapılır
Minecraft çit yapımı için görseldeki eşyaları çalışma masasına dizmelisiniz.

Üst tarafta bulunan bulunan görseldeki gibi dört adet tahta ve iki adet çubuğu çalışma masasına doğru bir şekilde yerleştirerek çit elde edebilirsiniz. Farklı ağaçların çitlerini yapmak istiyorsanız, yapmak istediğiniz ağacın odunuyla birlikte çubuk kullanmalısınız.

Minecraft Çit Kapısı Yapımı

Minecraft çit kapısı yapımı da çit yapımına oldukça benzer. Çit kapısıyla birlikte çitten çiftliğinize daha rahat girebilirsiniz. Ayrıca tavuk gibi küçük hayvanların çit kapısı açık olduğunda dışarı çıkabileceğini unutmamalısınız.

Çit kapısı yapımı içinse size dört adet çubuk ve iki adet odun lazım olacak. Az önceki görseldeki gibi çubuklarla odunların yerlerini değiştirerek çit kapısını elde edebilirsiniz. Çit kapısı yapımında zorluk çekiyorsanız hemen aşağıdaki görselden yararlanabilirsiniz.

Minecraft çit kapısı nasıl yapılır?

Dört adet çubuk ve iki adet odunla birlikte sadece bir tane çit kapısı elde edebilirsiniz. Size daha fazla çit kapısı gerekiyorsa yanınızda bolca odun ve çubuk olduğundan emin olun. Hemen aşağıdaki görselde olduğu gibi odun ve çubukları çalışma masasına doğru bir şekilde yerleştirin.

Minecraft çit kapısı nasıl yapılır
Minecraft çit kapısı yapımı için görselden yardım alabilirsiniz.

Farklı türdeki ağaçların çit kapısını yapmak istiyorsanız o ağacın odununa ihtiyacınız var. Normal odunla farklı türdeki odunu yer değiştirerek farklı çit kapıları elde edebilmeniz mümkün.

Böylelikle çit ve çit kapısı yapımı içeriğimizin sonuna geldik. Minecraft’ta Skyblock oynamaktan keyif alıyorsanız yeni açılan Mobidictum Minecraft sunucusuna hepinizi bekliyoruz. Hemen aşağıdan sunucuyu tanıttığımız içeriğimize gidebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler