Minecraft Ev Yapımı (Hızlı ve Basit)

Minecraft ev yapımlarıyla birlikte kısa sürede çok güzel gözüken ve bir o kadar da güvenli olan evler inşa edebilirsiniz.
Minecraft Ev Yapımı
Oyuna yeni başladıysanız ev yapmakta zorluk çekebilirsiniz.

Minecraft ev yapımı yöntemleriyle birlikte ilk gecenizi dışarıda geçirmek zorunda kalmayacaksınız. Minecraft‘ta oyun zorluğu her bir kademe arttığında geceleri hayatta kalmak için daha fazla uğraşmanız gerecek. Kendinize güvenli bir ev oluşturmak sizi diğer oyunculardan ve yaratıklardan koruyabilir.

Minecraft Ev Yapımı

Minecraft ev yapımı survival oyun modunda sizi epey zorlayabilir. Güzel bir ev yapmak için çok fazla materyal toplanması gerektiğinden dolayı güzel bir ev yapmak için uzun bir süre uğraşmanız gerekiyor. Aynı zamanda oyun içerisinde kullanılabilen birçok farklı blok bulunduğundan dolayı yaratıcı fikirlerinizle birbirinden eşsiz ve bir o kadar da güzel evler inşa edebilirsiniz. Ayrıca çevrim içi sunucularda oynarken diğer oyuncular tarafından saldırı altındaysanız kendinize daha güvenli bir ev yapmalısınız.

Minecraft Ev Yapma
Çok oyunculu sunuculara katılarak insanların yaptığı evleri inceleyebilirsiniz.

Yeni bir dünya oluşturduysanız ilk gece için yer altında küçük bir oda oluşturarak kalabilirsiniz. Yerin altına geçici bir yer inşa edecekseniz bu odanın bir mağaraya açılmamasını ve aydınlık olması gerekiyor. Aksi taktirde siz farkında olmadan mağaradan bir canavar gelebilir veya karanlığın içerisinde bir yaratık belirebilir.

Minecraft ev yapma hilesi gerçek mi?

Minecraft’ta kısa süre içerisinde ev yapmak için kullanabileceğiniz bir hile bulunmamasına rağmen çeşitli Minecraft modları kullanarak ev yapabilmeniz mümkün. Bunun dışında kendi dünyanızda kullanabileceğiniz ve tam olarak hile sayılmayan bir komutla birlikte kolaylıkla ev inşa edebilirsiniz. Tek tuşla ev inşa etmek için komut bloğuna ihtiyacınız var.

Minecraft Ev Yapma Hilesi
Minecraft modlarıyla kolaylıkla ev yapabilirsiniz.

Hilelerin yasak olduğu bir dünyada veya sunucuda oynuyorsanız komut bloğunu alamayabilirsiniz. Dünyanızdaki hileleri açtıktan sonra parantez içinde bulunan kodu sohbet bölümüne yapıştırarak komut bloğunu alabilirsiniz. (/give {isminiz} command_block) Bu komudu yazdıktan sonra aldığınız bloğu yere koymalısınız.

Minecraft ev yapma yarışmaları nerede oluyor?

Minecraft ev yapma yarışmaları genellikle sunucularda olmasına rağmen her sunucuda ev yapma yarışması olacak diye bir şart yok. Sürekli olarak ev yapma yarışması düzenleyen sunucuları bulmak için “En İyi Minecraft Pocket Edition Sunucuları” adlı içeriğimize bakabilirsiniz.

Minecraft Ev Yapma Yarışması
Minecraft sunucularında ev yapma yarışmalarına katılabilirsiniz.

Ev yapma yarışmalarının ödülleriyse genellikle sadece sunucu içerisinde kullanılabilen eşyalar oluyor. Bu ödüller sunucudan sunucuya değişebilir. Aynı zamanda Play Store veya App Store kodu kazanmak istiyorsanız Mobidictum’un düzenlediği etkinliklere katılabilirsiniz. Discord sunucumuza katılarak tüm etkinliklerden anında haberdar olabilirsiniz.

Minecraft Ev Yapımı (Modern)

Minecraft ev yapımı modern bir ev istiyorsanız sizi epey uğraştırabilir. Güzel ve modern gözükmesini istediğiniz bir ev yapmak istiyorsanız zor bulunan bloklara ihtiyacınız olabilir. Birden fazla blok türü kullanarak daha hoş güzel gözüken bir ev yapabilmeniz mümkün. Çoğu kişiye modern ev yapımı denildiğinde aklına gelen ilk blokların birisi kuvars oluyor. Beyaz rengiyle evinizin duvarında veya döşemelerinde kullanabilirsiniz. Kuvars kullanacak kadar yeterli materyaliniz yoksa daha farklı bloklar deneyebilirsiniz.

Minecraft Modern Ev Yapımı
Minecraft’ta modern ve güvenli ev yapabilirsiniz.

Minecraft’ta bir evin güzel gözükmesi için kullanılan blokların birbiriyle uyum içerisinde olması gerekiyor. Hayal gücünüz genişse çok güzel modern evler inşa edebilirsiniz. Oyuna yeni başladıysanız güzel ev yapmakta zorluk çekebilirsiniz. Çok oyunculu sunucularda oynayarak Minecraft’ı daha hızlı öğrenebilirsiniz.

Minecraft Ev Yapımı (Kolay)

Minecraft ev yapımı kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Yeni bir dünyada Minecraft serüveninize devam ediyorsanız güzel bir ev yapmak yerine daha kolay ve hızlı yapılabilecek yapılar inşa etmek isteyebilirsiniz. Kolay ve hızlı bir şekilde ev inşa etmek istiyorsanız etrafınızda bulunan ağaçları işleyerek tahta elde edebilirsiniz. Evin tamamen tahtadan olmasını istemiyorsanız biraz kum toplayarak evinize cam yapabilirsiniz.

Minecraft Basit Ev Yapımı
İlk gün için kendinize kolay bir ev yapabilirsiniz. 🙂

Güzel gözüken ve bir o kadar da güvenli olan eve ihtiyacınızın olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Çok oyunculu sunucularda güzel ve korkutucu evler yapmak düşmanlarınıza korku verebilir. Böylelikle size saldırmaktan vazgeçebilir. Ayrıca bir ev diyemeyecek kadar küçük bir oda yapmanız da oyuncuların dikkatini çekmeyebilir.

Minecraft Ev Yapımı (Lüks)

Minecraft lüks ev yapımı için bulunması zor blokları tercih edebilirsiniz. Nadir bulunan blokları kullanmak evinizi lüks göstermesinin yanında gören oyuncuları şaşkına uğratabilir. Her nadir bloğu kullanırsanız eviniz kötü gözükebilir. Birbiriyle uyuşan blokları kullanmak evinizi daha güzel gösterecek.

Minecraft Lüks Ev Yapımı
Çok oyunculu sunucularda lüks ev yapmak tehlikeli olabilir.

Çok oyunculu sunucularda lüks ev yaparsanız başınıza dert alabilirsiniz. Evinizin zenginliklerle dolu olduğunu gösterdiğinizden dolayı bu evi gören çoğu oyuncu yağmalamaya gelmek isteyebilir. Çeşitli tuzaklar veya korumalar yapmazsanız eviniz yerle bir olacak. Bunun önüne geçebilmek için doğuş noktasına uzak bir yerlere gidin ya da evinizi gerçekten iyi koruyun.

Minecraft Ev Yapımı Videoları

Nasıl bir ev yapacağınızı bilmiyorsanız Minecraft ev yapımı videoları izleyebilirsiniz. Böylelikle daha güzel evler yapabilmenin yanında daha hızlı bir şekilde gecenizi geçirebileceğiniz bir ev inşa edebilirsiniz. Kullandığınız arama motoruna “Minecraft ev yapımı videoları” şeklinde arama yaparsanız birçok ev yapma rehberi bulacaksınız.

Minecraft Ev Yapma Videosu
Minecraft ev yapma videoları izleyerek daha hızlı bir şekilde ev yapabilirsiniz.

Yapmak istediğiniz evi seçip gereken blokları toplamalısınız. Ardından videodan yardım alarak evin nasıl yapılması gerektiğine dair bilgi sahibi olabilirsiniz. Yeterli bloğunuz varsa kısa süre içerisinde güzel gözüken bir ev inşa etmeniz mümkün. Aynı zamanda “Böyle olsa daha iyi gözükür” diyebileceğiniz yerleri değiştirebilirsiniz.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts