Minecraft Hile Sorunları

Her oyunda olduğu gibi Minecraft’ta da hile kullanmamalısınız.
Minecraft Hileleri
Minecraft Hileleri

Çoğu oyunda da olduğu gibi Minecraft hile kullanımının birçok zararı bulunuyor. Ayrıca Minecraft’ta kullanılabilecek birçok hile bulunmasına rağmen bu dosyaların zararlı olabileceğinden dolayı kesinlikle indirmemeniz gerekiyor. Bu programlar Minecraft hesabınızın çalınmasına sebep olabilir. Aynı zamanda birçok sunucuda hile kullanımı yasak olduğundan dolayı sunuculardan yasaklanabilirsiniz.

Minecraft hile kullanımının zararları neler?

Minecraft’ta bir rakibe otomatik vurma programından tutun X-Ray programına kadar hile bulunuyor. Her oyunun en büyük belası olan hile bu oyunda da epey fazla. Bazı topluluk sunucularında hile kullanımı serbest olabiliyor. Sunucu ararken bu gibi detaylara dikkat etmelisiniz.

Minecraft Hile Kullanımı
Minecraft’ta hile kullanırsanız sunuculardan yasaklanabilirsiniz.

Minecraft’ın sonsuz sunucuya sahip olmasından dolayı hile kullanımının yasak olduğu sunucular da bulunuyor. Bu oyunda kolaylıkla mod, plugin yapılabildiğinden dolayı çeşitli hile koruma eklentilerine rastlayabilirsiniz. Hile kullanan bir oyuncuysanız bu korumalar epey canınızı sıkabilir. Hile programlarının içerisinde neler olduğunu bilinmediğinden dolayı cihazınıza çeşitli zararlı yazılımlar sızabilir. Bu yazılımlar sizin sadece Minecraft hesabınız değil, çeşitli birçok sosyal medya hesabınızı dahi çalınmasına yol açabilir. Herhangi bir anti-virüs programı kullanıyorsanız bu gibi dosyaları indirirken koruma programlarının hileler inerken uyarı alabilirsiniz.

Minecraft Hile Korumaları
Çoğu sunucuda hile koruması bulunduğundan kısa süre içerisinde yasaklanabilirsiniz.

Minecraft oynarken neden hile kullanılmamalı?

Hile programlarının içerisinde neler olduğunu bilinmediğinden dolayı cihazınıza çeşitli zararlı yazılımlar sızabilir. Bu yazılımlar sizin sadece Minecraft hesabınız değil, çeşitli birçok sosyal medya hesabınızı dahi çalınmasına yol açabilir. Herhangi bir anti-virüs programı kullanıyorsanız bu gibi dosyaları indirirken koruma programlarının hileler inerken uyarı alabilirsiniz.

Anti-virüs programlarının verdiği uyarıları hiçe sayarak hile programlarını indirirseniz cihazınıza çeşitli zararlı dosyalar girebilir. Bu dosyalar içerisinde Minecraft hesabınız dahi birçok hesabınız çalınabilir. Bilgisayarınızın içerisinde önemli görüntüler veya dosyalar yer alıyorsa kesinlikle bu gibi hileler indirmemelisiniz.

Minecraft Hileleri
Minecraft’ta birçok hile bulunuyor.

Minecraft hile türleri neler?

Minecraft’ta kullanılabilecek birçok hile bulunuyor. Otomatik vuruş, blok koyma, hızlı blok kırma, hasar aldığınızda sekmeme ve canınız düştüğü an oyundan ayrılma gibi çeşitli birçok hile bulabilirsiniz. Bu gibi hileler genellikle çok oyunculu sunucularda kullanılıyor. Diğer oyunculardan daha hızlı güçlenebilmek için dahi kullanabileceğiniz X-Ray gibi eklentiler bulunuyor. Oyunda çeşitli hile modlarının olmasının yanında bir de kaynak paketi olarak kullanabileceğiniz hileler bulunuyor. Bu hileler genellikle suyun altında daha net görüş sağlama veya X-Ray gibi eklentiler. Bu gibi hilelerin karşısında hiçbir koruma alınmayan bir sunucu varsa rahatlıkla kullanılabilir. Ancak herhangi bir hile koruması varsa anında sunucudan yasaklanabilirsiniz.

Minecraft Tüm Hileler
Minecraft’ta hile kullanan kişileri sunucunun yöneticilerine bildirebilirsiniz.

Hileyle karşılaşıldığında ne yapılmalı?

Çeşitli Minecraft sunucularında oynarken hilelerle karşılaşabilirsiniz. Aynı zamanda çoğu sunucuda hile koruması bulunmasına rağmen bazı durumlarda çeşitli açıklar yaşanabildiğinden dolayı hile kullanan kişilere rastlayabilirsiniz. Oynadığınız oyunda herhangi bir hileyle karşı karşıya kalırsanız bu durumu yöneticilere bildirmelisiniz. Yöneticilere direkt yazı olarak şikayet etmek yerine çeşitli görseller ve videolarla birlikte sunucu yöneticilerine kanıt verebilirsiniz. Elinizde bu durumu kanıtlayacak hiçbir şey yoksa hile kullanan oyuncular yakın takibe alınabilir. Bazı zamanlarda oynanan oyunlara bakılarak bu kişinin hile kullanıp kullanmadığı görülebilir.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts
Minecraft Pasta yapımı

Minecraft Pasta Yapımı

Minecraft pasta yapımı sayesinde artık kendi karakterinizi ve arkadaşlarınızın karakterlerini rahatlıkla doyurabileceksiniz. Minecraft pasta yapımı sizleri yapım aşamasında biraz zorlayabilecek olsa da yaptıktan sonra açlığınızı büyük ölçüde giderebilecek bir yiyecek.
Devamını oku