Minecraft Kağıt Yapımı

Kağıtla birlikte, not alabilir veya kitap yaparak büyüler elde edebilirsiniz.
Minecraft Kağıt Yapımı
Minecraft kağıt yapımını adım adım gösterdik.

Minecraft kağıt yapımı sayesinde artık arkadaşlarınıza mesajlar yazabilecek, özel eşyalar tasarlayabilecek ve daha fazlasını yapabileceksiniz. Oyunda birçok yerde farklı şekillerde kullanılan kağıt ile eşyalarınıza büyüler basabilirsiniz. Oyuncuların çoğu aslında kağıdı genellikle kitaplık yapmak ve büyü basmak adına kullanıyor. Ancak Minecraft’ta hayal edebileceğimiz her şeyi yapabildiğimizden dolayı kağıdı farklı şekillerde de kullanabilme şansınız var.

Minecraft Kağıt Yapımı

Oyuncuların bazıları kağıt kullanarak kitaplık elde ederek eşyalarına büyüler basabiliyorken bazıları da arkadaşları ile eğlence amaçlı birbirlerine notlar bırakabiliyor. Hatta eşyalarınıza büyüler basmak adına kağıt tasarlayıp daha sonra büyü masası tasarlamanız gerekiyor. Kağıdın bu işlevi sayesinde çoğu oyuncu kendi kurduğu modlar da arkadaşları ile birlikte farklı farklı yöntemlerde yapabiliyorlar. Arkadaşlarınız ile daha birçok yerde kullanabileceğiniz kağıdın yapımını sizlere göstereceğiz.

Minecraft kağıt nasıl elde edilir
Oyunda bulunan kitaplıkları kullanarak evinize dekorasyon yapabilirsiniz.

Çok oyunculu sunucularda oyun içi para birimi ile kağıt satışları oluyor olsa da, tek oyunculu modda kağıt yapmak sizleri biraz zorlayabilir. Gerekli olan malzemeler aşağıdaki başlıkta yazıyor. Hatta kağıt sayesinde yapabileceğiniz daha birçok farklı eşyayı da sizlere yazdık. Kendinize özel modlar kurarak da kağıdı daha farklı işlevlerde kullanmanız mümkün bu tamamen size kalmış bir şey.

Minecraft Kağıt Yapımı

Çalışma masası üzerinde, 3×3 alanında bulunan bir üretim alanı bulunuyor. Kağıdı yapmak için çalışma masasını kullanmamız gerekiyor. Bir tane kağıt yapmak için envanterinizde tam olarak üç tane şeker kamışı olması gerekiyor. Şeker kamışı sadece su kenarlarında ve kumlu bölgelerde yetişiyor. Ayrıca şeker kamışını yetiştirmek istiyorsanız suya komşu olan kum veya toprak biyomunun üzerinde yetiştirmelisiniz.

Minecraft kağıt yapımı
Minecraft Kağıt Yapımı

Öncelikle kağıt üretimi yapabilmeniz için 3×3 boyutlarındaki çalışma masasının üretim bölümünü açmanız gerekiyor. Üretim menüsünde, 3×3 boyutlarındaki üretim tezgahında oluşan bir üretim alanı göreceksiniz. Kağıt yapmak için 3×3 üretim tezgahına 3 şeker kamışı koymalısınız. Kağıt yaparken, şeker kamışlarının yukarıda görüntüdeki gibi tam olarak yerleştirilmesi gerekiyor aksi takdirde kağıdı yapamazsınız. İkinci sırada veya farklı sırada ancak yan yana 3 adet şeker kamışı bulunmalıdır. Üretim alanını doğru bahsettiğimiz şekilde doldurduğunuz da kağıtlarınız hazır olacak, artık bu yeni öğeleri envanterinize taşıyabilirsiniz.

Minecraft Kağıt Sayesinde Üretilebilecek Eşyalar

Minecraft’ta kağıdı kullanarak birçok şeyi üretebilirsiniz. Bu üretebileceğiniz eşyalar ise kitap, kitaplık ve büyü masası oluyor. Bu bahsettiğimiz üç eşyayı nasıl yapacağınızı sizlere aşağıda yazdık. Bizim yazdıklarımızı ve uyguladığımız adımları takip ederek siz de kolaylıkla bu eşyalara sahip olabilirsiniz. Ancak bu üç eşyadan sizleri en çok zorlayacak olan büyü masası. Büyü masası oyunda ender bir eşya olduğundan dolayı yapılışı da bir hayli zor.

Minecraft kağıt ile elde edilecek malzeme
Kağıt sayesinde kendinize büyü masası yapabilirsiniz.

Oyunun çok oyunculu modunda bu eşyalar aktif olduğundan ve oyun içi para birimi ile satın alınabildiğinden dolayı, çok oyunculu modlarda bu eşyayı yaparken zorlanmazsınız. Ancak tek oyunculu modda eşya üretimi yapmak için gereken her şeyi toplamanız gerektiğinden dolayı bu eşyaları yaparken zorlanacaksınız.

Minecraft Kitap Yapımı

Minecraft kitap yapımı oldukça basit. Çiftliğinizden şeker kamışı ve etrafta bulunan ineklerden elde edeceğiniz derilerle kitap yapabilirsiniz. Bu kitaplara büyü basılabildiği gibi aynı zamanda üzerine yazı dahi yazılabiliyor.

Minecraft Kitap Yapımı

Eğer evinize kitaplıklar kurmak istiyorsanız kesinlikle bu adımları takip etmelisiniz. Kitap yapmak için çalışma masasını kullanmamız gerekiyor. Bir tane kitap yapmak için envanterinizde tam olarak üç tane kağıt ve bir tane deri olmalı gerekiyor. Deri bulmak için ise harita üzerinde bulunan inekleri kesmelisiniz. Bu nedenden dolayı kitap yapmak istiyorsanız sizlere epey deri ve kağıt ihtiyacınız olacak.

Minecraft kitap yapımı
Minecraft Kitap Yapımı

Kitap üretebilmeniz için çalışma masanın üretim bölümünü açmanız gerekiyor. Üretim menüsünde, 3×3 boyutlarındaki üretim tezgahında oluşan bir üretim alanı göreceksiniz. Kitap yapmak için üretim tezgahına üç adet kağıt ve bir adet deri koymalısınız. Kitap yaparken yukarıda bulunan görüntüdeki gibi tam olarak yerleştirilmesi gerekiyor yoksa kitap elde edemezsiniz. Sol en alt sırada bir tane deri ve onu çevreleyen kağıtlar olması gerekiyor. Çalışma masası üzerinde bahsettiğimiz şekilde doldurduğunuzda kitabınız hazır olacak, artık bu yaptığınız yeni öğeleri envanterinize taşıyabilirsiniz.

Minecraft Kitaplık Yapımı

Minecraft kitap yapımının ardından eşyalarınıza büyü basmak istiyorsanız kitaplık yapmalısınız. Ayrıca büyü masasının etrafını ne kadar fazla kitaplık çevrelerse daha iyi büyüler elde edersiniz. Aynı zamanda büyü seviyesi arttığında daha fazla tecrübe puanı harcamanız gerekir.

Minecraft Kitaplık Yapımı

Minecraft kitaplık yapımı oldukça basit. Sadece odun ve kitapla elde edilen kitaplık sayesinde evinize renk katabilir veya isterseniz evinizin bir bölümünde bulunan büyü masasının etrafına kitaplıkları dizerek, büyüleri daha da güçlendirebilirsiniz. Kitaplık yapmak oldukça basit olduğundan dolayı sizlere üç tane kitap ve tam olarak altı tane tahta bloğu lazım. Tahta bloğunu nerede bulacağınızı biliyorsunuz, kitap eşyasını da yukarıda bulunan görseli yaparak elde edebilirsiniz.

Minecraft kitaplık yapımı
Minecraft Kitaplık Yapımı

Kitaplık üretebilmeniz için çalışma masasının üretim bölümünü tekrardan açmanız gerekiyor. Her oyuncunun olmazsa olması olan çalışma masası üzerinden tekrardan 3×3’lük bir alan göreceksiniz. Kitaplık yapmak için ortaya üç tane kitap ve kalan boş yerlere de tahtaları koymanız gerekiyor. Yukarıda bulunan görseli uygulayarak kitaplığı elde edebilirsiniz.

Minecraft Büyü Masası Yapımı

Minecraft büyü masası yapımı sizi biraz zorlayabilir. Sadece elmas kazmayla elde edilebilmesine rağmen kırılması epey süren obsidyeni bulabilmek için madenlerin derinliklerinde dolaşmanız gerekebilir.

Minecraft Büyü Masası Yapımı

Büyüler Minecraft’taki eşyalarınızı daha güçlü hale getirmeye ve rakiplerinize karşı daha güçlü olmanızı sağlıyor. Büyü masası sayesinde eşyalarınıza oyunda mevcut olan tüm büyüleri basabilirsiniz. Ancak büyülerin özelliklerini okumadan eşyalarınıza basmanızı tavsiye etmiyoruz. Örneğin kazmanıza verimlilik büyüsü basarsanız madene indiğinizde kazdığınız maden materyallerinden daha fazla elde edebilirsiniz, veya gidip kazmanıza sonsuzluk büyüsü basarsanız hiçbir işinize yaramaz. Çünkü sonsuzluk büyüsü sadece yayın üzerinde kullanılıyor ve sınırsız oka sahip olmanızı sağlıyor. Bunların hepsini ise büyü masası yardımıyla yapıyorsunuz. Ayrıca kazmanıza basabileceğiniz en iyi kazma büyüleri için “Minecraft Pocket Edition En İyi Kazma Büyüleri” adlı rehberimize bakabilirsiniz.

Minecraft büyü masası yapımı
Minecraft Büyü Masası Yapımı

Büyü masasını elde etmek için bir adet kitaba, iki adet elmasa ve dört adet obsidyene ihtiyacınız var. Obsidyen, elmas kazma ile çıkarılması gerekiyor. Obsidyeni elde etmek için ise su ve lavın buluştuğu bölgelere gitmelisiniz. Bu bölgelere gitmek istemiyorsanız iki kova yardımıyla da obsidyen elde edebilirsiniz. Bir kovaya lavı diğer kovaya ise suyu alarak ortada birleştirebilirsiniz. Yukarıda bulunan görselde materyalleri düzgün şekilde yerleştirdiğiniz zaman büyü masasını elde edeceksiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili İçerikler