Minecraft Kalkan Yapımı

Minecraft’ta kendinize sağlam bir kalkan yapıp yaptığınız kalkana renkler ve desenler ekleyebilirsiniz.
Minecraft kalkan yapımı için gerekli eşyalar hangileri?
Minecraft kalkan yapımı için gerekli eşyalar hangileri?

Minecraft kalkan yapımı hakkında bilinenler neler? 2009 yılında Notch adlı bağımsız bir oyun tasarımcısı tarafından tasarlanan Minecraft, gün geçtikçe yeni güncellemeler alarak hızla büyümeye başladı. Oyuncular sadece küplerden oluşan bir evrende hayatta kalmaya çalışıyor. Minecraft, 2014 yılında Microsoft tarafından satın alındıktan sonra hızlı bir yükselişe geçti ve gelmiş geçmiş en çok satan oyunlardan birisi oldu. Son zamanlarda oyuna gelen güncellemeler arasında kalkan içeriği de bulunuyor. Peki kalkan yapımı ve kalkan hakkında bilinenler neler?

Minecraft kalkan nasıl yapılır?

Minecraft kalkan yapma oyuna 1.9 güncellemesi ile eklendi ve oyunun savaş mekanikleri önemli ölçüde değişti. Rakibinizden veya farklı npclerden gelen kılıç, ok veya düz saldırı hasarlarını kalkan ile bloke edebiliyorsunuz. Oyun içinde sol ele alınabilen kalkan, Nether veya End gibi zorlu biyomlarda oyuncular oldukça işine yarıyor. Kalkanı yapmak için gereken malzemeleri ise oyun içindeki ilk günlerinizde kolayca elde edebiliyorsunuz. Online mini oyunlarda ise kalkan diğer oyuncuların oklarını engellemek için biçilmiş kaftan.

Çalışma masası sayesinde kolay bir şekilde kalkan üretebilirsiniz.
Çalışma masası sayesinde kolay bir şekilde kalkan üretebilirsiniz.

Kalkanı yapmak için öncelikle bir çalışma masasına ihtiyacınız var. Çalışma masanızı sadece 4 odun yardımıyla kolay bir şekilde oluşturmanız mümkün. Çalışma masasını açtıktan sonra ihtiyacınız olan eşyalar sadece 6 odun ve 1 demir külçesi. Demir külçesini çalışma masasının orta üst bölümüne koyuyoruz. Ardından kalan 6 odunu en alttaki köşeler haricindeki bütün bölümlere koymanız gerekiyor. Ve artık hazırsınız, kalkanınız çalışma masanızda hazır olacak. Kullanmak için envanterinizde bulunan sol el bölümünü seçip kalkanı eklemeniz gerekiyor.

Kalkan İçin Gerekli Eşyalar

Kalkanı üretmek için oldukça kolay elde edilebilen eşyalara ihtiyacınız var. Öncelikle gerekli 4 odunu bulmanız için haritadaki ağaçları kırabilirsiniz. Ağaçları kırdığınızda öncelikle envanterinize odunun işlenmemiş halini verecek. Odunu işlemek için envanterinizde bulunan küçük çalışma masasını kullanabilirsiniz. Kalan 1 demiri elde etmek oduna göre bir tık daha zorlayıcı.

Demir ve odun sayesinde kolayca kalkan elde edebilirsiniz.
Demir ve odun sayesinde kolayca kalkan elde edebilirsiniz.

Geceyi geçirebileceğiniz bir ev yaptıktan sonra mağaraya inerek demir madeni edinmeniz gerekiyor. Madeni bulduktan sonra fırınınız ile eriterek külçe haline getirebilirsiniz. Fırın yapmak için ise yine madenden veya dağlardan elde edebileceğiniz kırık taşa ihtiyacınız var. Kırık taşları çalışma masasının orta hariç tüm bölümlerine koyarak fırın üretebilirsiniz. Ve işte tüm eşyalar hazır! Kalkanı envanterinizde saklamayı da sakın unutmayın.

Minecraft Desenli Kalkan Yapımı

Kalkanınızı oluşturduktan sonra istediğiniz şekilde renklendirme işlemi yapabilirsiniz. Bunu yapmak için öncelikle bir bayrağa ihtiyacınız var. Bayrak yapımı için de çok fazla bir eşyaya gerek yok. Sadece 6 yün bloğu ve 1 tane çubuk ile bayrağınızı oluşturabilirsiniz. Yün bloklarını üstten başlayarak ilk 2 satıra yerleştiriyoruz. En aşağıda kalan satırın ise en ortasına 1 adet çubuk yerleştirdikten sonra bayrağınız hazır olacak. Kullandığınız yünün rengine göre bayrağınız şekil olabilir. Şimdi ise bu bayrağa desenler ve farklı semboller ekleyelim.

Kendi kalkanınıza birçok farklı renk ve şekil ekleyebilirsiniz.
Kendi kalkanınıza birçok farklı renk ve şekil ekleyebilirsiniz.

Bayrağınıza farklı şekiller ve renkler vermek için birçok farklı materyale ihtiyacınız var. Örneğin flamaya sarı bir üçgen eklemek istiyorsanız Karahindiba Sarısı size yardımcı olacaktır. Aşağıda vereceğimiz listedeki materyalleri bayrağınızla aynı çalışma masasına koyduğunuzda farklı şekiller ortaya çıkarabilirsiniz. Unutmadan hatırlatalım, çalışma masasının hangi bölümüne koyarsanız ona göre farklı şekiller sunabilirsiniz. Renklerle birlikte kendi istediğiniz bayrağı oluşturduktan sonra çalışma masasına bayrak ve kalkanınızı koyarak renkli kalkan oluşturabilirsiniz.

 • Kemik Tozu Beyaz rengi elde etmek için kullanılabilir. (Kemik sayesinde elde edebilirsiniz.)
 • Gül Boyası Kırmızı rengi elde etmek için kullanılabilir. (Gelincik sayesinde elde edebilirsiniz.)
 • Karahindiba Sarısı Sarı rengi elde etmek için kullanılabilir. (Karahindiba sayesinde elde edebilirsiniz.)
 • Turuncu Boya Turuncu rengi elde etmek için kullanılabilir. (Karahindiba Sarısı + Gül Boyası sayesinde elde edebilirsiniz.)
 • Pembe Boya Pembe rengi elde etmek için kullanılabilir. (Kemik Tozu + Gül Boyası sayesinde elde edebilirsiniz.)
 • Mor Boya Mor rengi elde etmek için kullanılabilir. (Gül Boyası + Lapis Lazuli sayesinde elde edebilirsiniz.)
 • Eflatun Boya Eflatun rengi elde etmek için kullanılabilir. (Mor Boya + Pembe Boya sayesinde elde edebilirsiniz.)
 • Gri Boya Gri rengi elde etmek için kullanılabilir. (Kemik Tozu + Mürekkep Kesesi sayesinde elde edebilirsiniz.)
 • Açık Gri Boya Açık gri rengi elde etmek için kullanılabilir. (2x Kemik Tozu + Mürekkep Kesesi sayesinde elde edebilirsiniz.)
 • Açık Mavi Boya Açık mavi elde etmek için kullanılabilir. (Lapis Lazuli + Kemiz Tozu Kesesi sayesinde elde edebilirsiniz.)
 • Çamgöbeği Boya Çamgöbeği elde etmek için kullanılabilir. (Kaktüs Boyası + Lapis Lazuli Kesesi sayesinde elde edebilirsiniz.)
 • Kireç Boya Kireç elde etmek için kullanılabilir. (Kaktüs Boyası + Kemik Tozu Kesesi sayesinde elde edebilirsiniz.)

Bu yazımızda Minecraft kalkan yapımını ve kalkana renk vermeyi detaylı olarak ele aldık. Minecraft oynarken kullanabileceğiniz renkli mesaj komutlarına Minecraft Renk Kodları adlı yazımız üzerinden ulaşabilirsiniz. Bu tarz rehber içeriklerinin devamı için Mobidictum’u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts