Minecraft Mızrak Tamir Etme Yöntemi

Minecraft’ta canı azalan mızraklarınızın dayanıklılığını arttırmak için yapabileceğiniz birçok yöntem bulunuyor.
Minecraft Mızraklar
Oyuncular tarafından en çok tercih edilen yöntemse mızraklara tamir büyüsü işlemek.

Minecraft mızrak tamir etme yöntemleri ile birlikte dayanıklılığı azalan mızraklarınızı tekrar kullanabilir hale getirebilirsiniz. Birçok büyüyle birlikte kullanılabilen bu mızraklara ne kadar fazla özellik işlerseniz kullandığınızda daha hızlı kırılacak. Çoğu oyuncu bu tarz eşyaları tamir etmek için oyunda bulunan tamir büyüsünü kullanıyor.

Minecraft Üçlü Mızrak (Tridents) nedir?

Savaşlarda kılıç ve yay kullanmaktan sıkıldıysanız mızrak kullanabilirsiniz. Bu mızrak Minecraft’ın 1.13. sürümünde deniz güncellemesiyle birlikte oyuna eklendi. Sadece boğulmuş zombilerden düşürüp kullanabileceğiniz bu mızrağı hem yakın dövüşte kullanabilir hem de fırlatabilirsiniz.

Minecraft Boğulmuş
Boğulmuş zombilerden mızrak düşürebilirsiniz.

Her alette olduğu gibi mızrakta da birçok büyü bulunuyor. Bu büyülerle birlikte fırlattığınız mızrağın düşmana verdiği hasarı arttırabilir, dilediğiniz gibi uçabilir, fırlatılan mızrağın hedefe çarptıktan sonra size geri dönmesini bile sağlayabilir ve fırlatılan yere yıldırım dahi düşürebilirsiniz.

Minecraft Mızrak Tamir Etme

Dayanıklılığı azalan herhangi bir eşyayı tamir etmek için çeşitli büyüler kullanabilir veya aynı eşyayı kullanarak örste birleştirebilirsiniz. İki mızrağı örste tek mızrağa döndürmeyi çoğu oyuncu sevmediğinden dolayı başka yöntemler uygulayarak bir mızrağı kullanarak diğerini saklamak istiyor.

Minecraft Mızrak
Minecraft’ta mızrak yapımı bulunmuyor.

Çantanızın içerisinde küçük bir çalışma masası bulunuyor. Bu masadan iki adet mızrağı birleştirerek canı daha fazla olan bir mızrak elde edebilirsiniz ancak kaybolma laneti gibi büyüler hariç tüm büyüler mızrağınızdan kalkar. Aynı zamanda bu mızrak herhangi bir şekilde üretilemediğinden dolayı çoğu kişi tek bir mızrak yerine iki mızrak bulundurmayı tercih ediyor.

Minecraft Mızrak tamiri nasıl yapılır?

Büyülü bir mızrağı tamir etmenin en iyi yolu örs üzerinde dayanıklılığı yüksek bir mızrakla birleştirmek. Böylelikle büyüleriniz silinmeyecek ve mızrağınızın dayanıklılığı öncekinden daha fazla olacak. Hiç büyüsü olmayan bir mızrağa sahipseniz bileme taşında büyüleri kaldırabilir veya tekrardan örste birleştirerek yine aynı mızrağı elde edebilirsiniz.

Minecraft Mızrak Tamir Etme
Mızrağınız kırılıyorsa örs üzerinde tamir edebilirsiniz.

Aynı ve son seviyeye sahip iki mızrağınız varsa bir mızrağı bileme taşında kullanarak büyüleri kaldırın ve tecrübeleri toplayın. Örs üzerinde iki eşyayı birleştirirken belirli bir miktarda tecrübe puanı istediğinden dolayı bu işlemle ufak da olsa bir miktar tecrübe kazanmış olursunuz. Tamir büyüsüne sahipseniz mızrağı elinizde tuttuğunuz süre boyunca tecrübe toplarsanız mızrağın dayanıklılığı yavaş yavaş dolmaya başlayacak. Bulunması zor olan bu büyü kırılabilen tüm aletler üzerinde kolaylıkla kullanılabiliyor. Yaratık kesebilir veya çeşitli cevherler kırarak tecrübe puanı toplayabilirsiniz. Önceden toplamış olduğunuz tecrübe puanları mızrağınızın dayanıklılığını arttıramayacağınızdan dolayı olabildiğince hızlı bir şekilde tecrübe puanı toplamanız gerekiyor. Çoğu oyuncu çeşitli mekanizmalar yaparak otomatik balık tutma makinesiyle birlikte tamir büyüsüne sahip olan eşyalarını kolaylıkla tamir ediyor.

Minecraft Üçlü Mızrak Yapımı

Minecraft’ta üçlü mızrak (Tridents) çalışma masasında yapılamıyor ve özel bir yapma yöntemi de bulunmuyor. Bu mızrağı elde etmek için boğulmuş zombileri öldürmeniz gerekiyor. Boğulmuş yaratıkların yüzde 15’i ellerinde bu mızrak ile birlikte doğarlar ve onları öldürdüğünüzde %8.5 olasılıkla rastgele bir dayanıklıkta mızrak düşürürler. Kılıcınızda olan Ganimet büyüsü her seviyesinde bu şansı %1 arttırır.

Minecraft Mızrak Uçma
Mızraklar sadece boğulmuşlardan düşüyor.

En kolay yoldan mızrak elde etmek istiyorsanız bir zombi çağırıcısına ihtiyacınız var. Canavar çağırıcısı bulma taktiklerini yazdığımız “Minecraft Pocket Edition Canavar Yaratıcısı Bulma Taktikleri” adlı içeriğimize göz atarak hızlı bir şekilde canavar çağırıcısı bulabilirsiniz. Bu canavar çağırıcısıyla birlikte bir düzenek kurmanız gerekiyor. Küçük bir odacık oluşturarak canavar yaratıcısından doğan zombileri bir yere toplamalı ve küçük bir sistemle birlikte tüm zombileri boğulmuşa çevirmeniz gerekiyor. Düzeneği hazırlayamadıysanız “Minecraft Pocket Edition sınırsız tecrübe sistemi nasıl yapılır?” adlı içeriğimize göz atarak bunu öğrenebilirsiniz.

Minecraft Mızrakla Uçma

Mızrakla uçmak istiyorsanız bazı büyülere ihtiyacınız var. En kolay yoldan büyü elde etmek için direkt olarak mızrağa büyü basabilir veya kitaplara büyü basabilirsiniz. Çoğu kişi gereksiz büyülerin gelebileceği için kitaplara büyü basıyor. Büyü basmak yerine tehlikeli yolculuklara çıkarak çölün içerisindeki piramitlerde bulunan sandıklarda bu büyüyü arayabilirsiniz.

Minecraft Mızrakla Uçma
Mızrakla uçmak için havanın yağışlı olması gerekiyor.

Önceki sürümlerle birlikte tek blokluk bir suyun içerisinde tamamen otomatik çalışan balık tutma sisteminin yapılışı biraz zorlaştığından dolayı balık tutmak yerine tecrübe puanı toplayabileceğiniz herhangi bir yöntemle birlikte kitaplara büyü basmalısınız. Hızlı bir şekilde seviye atlamak için “Minecraft Pocket Edition Tecrübe Toplama Taktikleri” adlı içeriğimize bakabilirsiniz. İstediğiniz gibi uçmak istiyorsanız girdap büyüsüne ihtiyacınız var. Herhangi büyüye sahip bir mızrağınız varsa kitaplardan çıkardığınız girdap büyüsünü örs üzerinde mızrağa geçiremeyebilirsiniz. Neredeyse birkaç büyü basılabilen bu mızrağı kullanırken epey dikkatli olmanız gerekiyor aksi taktirde kendinizi lavın derinliklerinde bulabilirsiniz.

Girdap büyüsüne sahip bir mızrağınız olmasına rağmen hiçbir şekilde bu mızrağı fırlatamıyor olabilirsiniz. Uçmak için suyun içerisinde olmalı veya yağmurun yağması gerekiyor. Yağışlı zamanlarda uzun bir yolculuğa çıkmayı planlıyorsanız yanınıza yedek olarak kanat almalısınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts