Minecraft Piston Yapımı

Minecraft piston nasıl yapılır
Minecraft’ta nasıl kolayca piston yapabileceğinizi sizlere adım adım yazdık.

Minecraft piston yapımı sayesinde canavarları tuzaklı bir sistem sayesinde evinizden uzaklaştırabilirsiniz. Oyunda birçok yerde kullanılan piston ile otomatik açılan ev kapısı bile yapabiliyorsunuz. Oyuncuların çoğu pistonu çok oyunculu modlarda rakiplerine karşı tuzak yapmak için kullanıyorlar. Minecraft’ta hayal edebileceğimiz her şeyi yapabildiğimizden dolayı sizde piston yardımıyla kendi tuzaklarınızı veya taktiklerinizi inşa edebilirsiniz.

Minecraft Piston Yapımı

Oyuncuların bazıları piston yardımıyla kendilerine yollar bile yapabiliyor. Ayrıca pistonun iki şekli bulunuyor: Biri normal piston, diğeri ise yapışkan piston. Yapışkan piston genellikle rakiplere veya yaratıkla karşı tuzak kurmak için kullanılıyor, normal piston ise yol yapımında veya daha birçok çeşit yerde kullanılabiliyor. Ancak bu pistonları çalışması için ise kızıl taş sistemi gerekiyor. Eğer oyunda kızıl taş sistem bilgisine sahipsen piston ile yapamayacağınız şey yok.

Minecraft piston nerede bulunur
Minecraft’ta piston kullanarak tuzaklar inşa edebilirsiniz.

Az önce de dediğimiz gibi oyun içerisinde hayal edebileceğiniz her şeyi yapabildiğinizden dolayı pistonları kullanarak daha yeni yeni taktikler geliştirebilirsiniz. Oyuna yeni başlayan oyuncular normal pistonu ve yapışkan pistonu nasıl yapacağını bilmiyor.

Minecraft piston nasıl yapılır?

Çalışma masası üzerinde, 3×3 alanında bulunan bir üretim alanı bulunuyor. Pistonu yapmak için çalışma masasını kullanmamız gerekiyor. Bir tane piston yapmak için envanterinizde üç tane tahta, dört tane kırık taş, bir tane demir külçe ve bir tane de kızıl taş tozu gerekiyor. Bu bahsettiğimiz tahtalardan hepsi kullanılabilir yani meşe, ladin, huş ağacı, orman, akasya, koyu meşe, kızıl veya eğri gibi her türlü tahtayı piston yapımında kullanabilirsiniz. Biz meşe tahtasını seçtik.

Minecraft piston yapımı
Minecraft piston yapımı.

Piston üretimi yaparken, tahtaları, kırık taşları, demir külçeyi ve kızıl taşı yukarı da bulunan resimdeki gibi çalışma masası üzerinde tam olarak yerleştirmelisiniz. Bu materyallerden birini farklı yerlere yerleştirirseniz pistonu yapamayacaksınız. İlk olarak üç sıraya seçtiğiniz üç tane tahtayı koymalısınız. İkinci olarak çalışma masası üzerinde boş kalan sağ ve sol da ikili boşluklar bulunuyor, bu boşluklara kırık taşları koymalısınız. Taşları koyduktan sonra ise ortada iki tane boşluk kalacak, üst boşluğa demir külçeyi, altında kalan boşluğa ise kızıl taşı tozunu koymalısınız. Bunları doğru yerlere doğru şekilde koyduğunuz pistonu elde edeceksiniz.

Minecraft Yapışkan Piston Yapımı

Yapışkan piston genellikle tuzaklar üzerinde veya otomatik açılan kapı yapımlarında kullanılıyor. Yapışkan piston yapmak için ilk olarak kendinize normal piston yapmalısınız. Nasıl yapılacağını da bir üst başlıkta sizlere adım adım yazdık. Normal pistonu yaptıktan sonra ise bir tane balçık topu bulmanız gerekiyor. Balçık topunu bulmak için ise bitki örtüsü bataklık olan bölgelere gitmeniz gerekiyor. Bu bataklık bölgelerini bulmak için tek yöntem ise haritayı keşfe çıkmak. Eğer balçık topu aramaya çıkacaksanız ise unutmamanız gereken bir detay var, bu da evinizin koordinatlarını unutmamak.

Minecraft yapışkan piston yapımı
Minecraft yapışkan piston yapımı.

Evinizin koordinatlarını öğrendikten sonra ise artık balçık bulmak için keşfe çıkabilirsiniz. Eğer bataklık biyomunu bulduysanız uygulamanız gereken diğer adım ise balçık canavarı bulmak olacak. Balçık canavarları öldükten sonra ikiye ayrılıp tekrardan canlanabiliyor. Bu özelliklerini göz önünde tutarak onlarla savaşmalısınız. Belli bir yerden sonra artık balçık canavarlarına vurduğunuz balçık topları düşürmeye başlayacaklar. Bu balçık toplarını envanterinize aldıktan sonra ise artık yapışkan piston yapabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts