Minecraft Pocket Edition 1.16.0 sürümü geliyor!

Minecraft Pocket Edition’a gelecek olan Cehennem güncellemesinde yeni madenler, yeni biyomlar ve yeni canavarlar yer alıyor. Bu güncellemenin çoğu Cehennem dünyasında.
Minecraft Pocket Edition 1.16.0
Minecraft 1.16.0 güncellemesi ile oyuna yeni bölgeler ekleniyor.

Minecraft Pocket Edition 1.16.0 sürümü ile oyuncuların seveceği tarzlarda güncellemeler geliyor. Peki bu sürümde bizleri neler karşılıyor olacak? Minecraft’ın 1.16.0 güncellemesiyle oyuna birçok özellik ekleniyor. Ancak bunların çoğu küçük detaylar. Büyük detaylar diyebileceğimiz geriye kalan özellikler ise yeni biyomlar, yeni bloklar, yeni madenler ve yeni yaratıklar.

Minecraft Pocket Edition 1.16.0

Yeni eklenen biyomların çoğu cehennem bölgesinde olacak. Aynı zamanda cehennem içerisinde dolaşırken kasvetli kaleler gibi piglin karakolları yer alacak. Aslında yeni blokların gelmesinin nedeni Piglin karakollarından dolayı. Oyuna yeni gelecek olan piglinler adeta altın avcısı. Güncellemenin gelmesine günler kalmasına rağmen önceden incelemek istiyorsanız beta sürümüne katılmalısınız. “Minecraft Pocket Edition Beta sürümü nedir?” adlı içeriğimizden beta sürümünü detaylı olarak inceleyebilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition 1.16.0 Geliyor
Güncelleme 23 Haziran’da gelecek.

Oyuncuların en çok dikkatini çeken blok ağlayan obsidyen oldu. Bu blok oyunun en başlarından beri oyun dosyaları içerisinde duruyordu. Dosyaların içerisinde bulunmasına bulunuyordu ancak oyun içerisinde böyle bir blok yoktu. Minecraft Pocket Edition’ın çıkış zamanında oyunu deneyimleme şansınız olduysa bu bloğu hatırlıyor olabilirsiniz. Tıpkı obsidyen gibi ancak görünüşü biraz farklı.

Oyunun maden yapılışını kolaylaştıracak yeni madenler daha eklendi. Artık cehennem bölgesinde Altın bulabileceksiniz. Büyüsü olmayan kazmayla kırdığınız zaman 2-6 arasında altın parçacığı çıkma şansı bulunduran bu bloğu servet 3 büyüsüyle kırarsanız 24 altın parçacığına kadar kazanabilirsiniz. Eğer bu cevheri ipeksi ile alırsanız ısıtmanız gerekecek. Ocak içerisinde ısıttığınız zaman bir tane Altın elde edeceksiniz.

Yeni Maden Netherite

Minecraft Pocket Edition 1.16.0 Sürümü
Bu sürümde birçok yeni blok bulunuyor. Aynı zamanda oyuncuların çok beklediği yeni madenler de.

Ayrıca Netherite adında yeni bir maden de oyuna ekleniyor. Netherite, Elmas cevherinden bile daha iyi. Gerek koruma gerekse hız açısından her farklı seçenekte Elmas eşyalardan daha iyi. cehennem dünyasında cevheri bulunsa da kırıldığında direkt olarak elde edemiyorsunuz. Netherite cevherini elde etmek için 4 Altın ve 4 Netherite parçasına ihtiyacınız var.

Cehennem bölgesinde ölüp dünyada doğan ve buna sinir olan oyuncular içinse yeni blok eklendi. Cehennem içerisinde öldüğünüzde dünyada doğmak istemiyorsanız 6 ağlayan obsidyen ve 3 tane de ışık taşı kullanılarak yapılan Respawn Anchor bloğunu yaparak artık cehennemde yeniden canlanabilirsiniz. Ancak bu özelliği kullanırken tıpkı cihaz şarj eder gibi kullanmalısınız. 4 seviyeye kadar çıkabilen bu bloğu sadece ışık taşıyla şarj edebilirsiniz. Mojang’ın Cehennem güncellemesi adıyla duyurduğu bu güncelleme 23 Haziran’da oyunlarımıza gelecek.

Minecraft Pocket Edition 1.16.0 sürümü içerisinde bir sürü yeni blok bulunuyor. Bu blokları oyun içerisinde kendiniz inceleyebilirsiniz. Ancak oyuncuları sevindirecek bir özellik daha var. Neredeyse çoğu güncellemede oyuna yeni müzik diskleri eklenmiyor. Ancak 1.16.0 sürümünde Piglin karakollarında yer alan Pigstep müzik diskini bulabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts