Minecraft Pocket Edition Beta sürümü nedir?

Minecraft Pocket Edition beta sürümüne katılarak güncellemeleri erkenden deneyebilirsiniz.
Minecraft Pocket Edition Beta
Minecraft Pocket Edition beta sürümü diğer sürümden daha farklı olacağını göreceksiniz.

Minecraft Pocket Edition Beta sürümü programına katılarak oyuna gelecek güncellemelere daha erken erişebilirsiniz. Böylelikle güncellemeleri kendi gözünüzle görebilirsiniz. Bu seçenek adeta yeni güncellemeleri deneme aşaması gibi.  Bu sürümde oyuncular güncellemelere erkenden erişip oynayabiliyorlar. Sürümlerin tam versiyonu çıkmadığı için beta sürümlerinde oyun hataları görmeniz mümkün.

Minecraft Pocket Edition Beta

Minecraft Pocket Edition Beta sürümü genellikle güncellemelerle alakalı oluyor. Mojang, beta sürümüne yenilikleri getirerek oyunculardan denemesini istiyor. Ancak burada olayı tamamen oyunculara bırakmıyor. Beta programına katılmak için oyunu indirdiğiniz mağazaya giriş yapmalısınız. Çünkü oyun içerisinden beta programına katılma gibi bir seçenek bulunmuyor.

Minecraft Pocket Edition Beta Sürümü
Beta sürümüne katılarak güncellemeleri erkenden test edebilirsiniz.

Gelecek güncellemelerden en erken haberdar olmak istiyorsanız beta programına katılmayı deneyebilirsiniz. Aynı zamanda Mojang’ın resmi hesaplarına göz atabilirsiniz. Eğer oyunu test etmek istemiyorsanız güncelleme notlarını okuyarak ilerleyen zamanlarda gelecek güncellemelerde nelerle karşılaşacağınızı öğrenebilirsiniz. Oyuncuların çoğu beta programına katılsa da sadece güncellemeyle gelecek özellikleri test edip çıkıyorlar. Ancak beta programında arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Tam sürüm geldiği zaman da dünyanıza beta sürümünden çıkarak devam edebilirsiniz. Unutmamanız gereken ufak noktalar olacak. Bunlardan bazıları oyunlarda karşılaşabileceğiniz can sıkıcı hatalar.

Minecraft Pocket Edition Beta sürüme nasıl katılabilirsiniz?

Minecraft Pocket Edition Beta Programı
Beta sürümüne katılmak için oyunu indirdiğiniz mağazaya girmelisiniz.

FPS sorunu, kalite düşüklüğü, oyunun donması, oyundan atılmak gibi şeyler başınıza gelebilir. Bunlar gayet normal, çünkü Beta programındasınız. Beta programına katılma işlemi sandığınızdan biraz daha uzun sürebilir. Bu işlem bittikten sonra oyunu güncellemeniz gerekiyor. Eğer beta programına katılamadıysanız aşağıda bulunan işlemleri sırasıyla uygulamalısınız.

  • Oyunu indirdiğiniz mağazaya giriş yapın.
  • Minecraft Pocket Edition’u aratın.
  • Sayfaya giriş yaptıktan aşağıya doğru kaydırın.
  • “Beta programına katılın” adlı bir kategoriyle karşılaşacaksınız.
  • Bu kategori altından “Katıl” tuşuna basarak katılabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts