Minecraft Pocket Edition En İyi Yay Büyüleri

En iyi yay büyülerini kullanarak rakiplerinizin üzerindeki etkinizi arttırabilirsiniz..
Minecraft Pocket Edition Yay Büyüleri
Yay kullanarak düşmanlarınızı uzaktan öldürebilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition yay büyüleri ile ister canavarları isterseniz de oyuncuları kısa sürede alt edebilirsiniz. Uzak mesafeden oldukça etkisi olduğundan dolayı oyuncuları ilk gördüğünüz zaman yüksek hasar verebilmek için oldukça etkili. Aynı zamanda sizden güçlü birisinden kaçmak için bir anda arkanızı dönüp sizi kovalayan kişiyi büyülerle daha uzağa uçurabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Yay Büyüleri

Öncelikle her alet türünün farklı tarzda büyülere sahip olduğunu bilmeniz gerekiyor. Kılıca basılan büyülerin hiçbiri yay için geçerli değil. Farklı işlevlere yarasalar da amaçları blok yıkmak veya değiştirmek olduğundan dolayı balta, kazma, kürek ve çapa gibi aletlerde kullanılan büyüler tamamen aynı olmasa da ortak kullanılabilen büyüleri var.

Minecraft Pocket Edition Yay Büyüleri
Eğer yok etme laneti büyülü yayınız varsa ölmemelisiniz.

Kendinize çeşit çeşit yay yapabilirsiniz. Yay yapmakla uğraşmak istemiyorsanız okyanuslarda balık tutmanız veya farklı gizemli yapılardaki sandıklarda aramanız gerekiyor. Eski sürümlerde tek bir su kaynağından otomatik bir şekilde balık tutulabilse de yeni gelen güncelleme dolayısıyla bu sistem ortadan kalkmış durumda.

Daha önceden de Mojang tarafından geliştirilen resmi sürümle birlikte köylü tarlalarının değişime uğramasından sonra otomatik olarak balık tutma sistemlerinin değişime uğraması oyuncuları endişe sokmuş durumda. Çoğu kişi yeni gelen güncellemede demir golemlerin oluşum mekaniğinin değişeceğini söylüyor.

Minecraft Pocket Edition Alev
Alev büyüsüyle rakiplerinizi yakabilirsiniz.

Alev

Sadece bir seviyesinde kullanılabilmesine rağmen bu büyüyle yapacağınız her atış alevli olacak. Rakiplere karşı kullandığınızda karşıdaki kişi, yaratık veya herhangi bir canlı saniyeler boyunca yanar. Ayrıca yemek sorununu çözmek istiyorsanız alev büyüsüne sahip yayla ineklere son vuruşu yapabilirsiniz. Böylelikle pişmiş bifteğe sahip olacaksınız.

Minecraft Pocket Edition Sonsuzluk
Sonsuzluk büyüsüne sahipseniz sadece bir oka ihtiyacınız var.

Sonsuzluk

Alev gibi sadece bir seviyesinde kullanılıyor. Bu büyüye sahip yay kullanıyorsanız maceradan maceraya geçerken oka ihtiyacınız olmayacak. Çantanızda sadece bir adet ok bulundurmanız yeterli olacak. Sadece bir tane gerekse de hiçbir şekilde okunuz bitmez. Ayrıca bu büyü çoğu oyuncu tarafından da seviliyor.

Minecraft Pocket Edition Yay Tamir
Eğer tamir büyüsüne sahipseniz sonsuzluk büyüsünü kullanamazsınız.

Tamir

Oyunda bulunan ve büyü basılabilen tüm malzemeler üzerinde kullanılabilir. Sadece bir seviyede kullanılmasına rağmen eğer sürekli olarak seviye kazandığınız bir sistem varsa sadece elinize kırılmış olan aleti aldıktan sonra yerden tecrübeleri toplayarak eşyalarınızın canını arttırabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Güç
Güç büyüsüyle rakiplere daha fazla hasar atabilirsiniz.

Güç

Maksimum 5 seviyesinde kullanılsa da kötü zırha veya dirence sahip rakiplere karşı oldukça etkili. Her seviyesinde farklı oranlarda hasara sahip olmasının yanında eğer karşınızdaki kişi bir oyuncuysa ve zırh büyüleri iyiyse hasarınız önemli ölçüde azalacak. Çeşitli yazılımlarla karşı tarafın büyülerini görebilseniz de bu oldukça tehlikeli.

Minecraft Pocket Edition Yay Büyüleri
Vuruş büyüsüyle rakipleri daha uzağa savurabilirsiniz.

Vuruş

Bu büyüye sahip bir yayla herhangi bir kişiye vurursanız vurduğunuz kişi normalden daha fazla geriye savrulacak. Oyuncular bu büyüyü genellikle ölmek üzereyken kullanıyorlar. Böylelikle rakibinizi daha kolay uzaklaştırabilirsiniz. Aynı şekilde şerit halinde yukarı doğru giden birisini bu büyüyle vurursanız kesinlikle aşağı düşecek.

Minecraft Pocket Edition Yay Kırılmazlık
Kırılmazlık büyüsüyle yaylarınızı daha uzun süre kullanabilirsiniz.

Kırılmazlık

Her alete maksimum 3 seviyesinde basabilirsiniz. Tüm büyü basılabilen eşyaların dayanıklılığını arttırdığı gibi bu büyüye sahip yayla atışlar yaptığınızda yayınız daha yavaş hasar alacak. Böylelikle uzun bir süre boyunca yayınız olacak. Aynı zamanda yeni yay yapmamanın yanında yeni büyüler de bulmanız gerekmeyecek.

Minecraft Pocket Edition Yay Büyüleri
Yok etme lanetli yaya sahipseniz ölmemeye çalışın.

Yok Etme Laneti

Oyunda asla işinize yaramayacak bir büyü. Genellikle kanat arama niyetinde gittiğiniz dünyanın özel yapılarında bulunan sandıklar içerisinde güzel ekipmanlar üzerinde karşılaşacaksınız. Bu büyüye sahip herhangi bir eşyanız çantanızda yer alırken ölürseniz eşyanın kaybolma ihtimali var. Olabildiğince hayatta kalmaya çalışmalısınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts