Minecraft Pocket Edition En İyi Zırh Büyüleri

Minecraft Pocket Edition’da her farklı hasar türü için farklı büyüler yapmanız gerekiyor. Hangi büyünün ne işe yaradığı bu haberde.
Minecraft Pocket Edition Zırh Büyüleri
Minecraft Pocket Edition Zırh Büyüleri

Minecraft Pocket Edition oyununda zırh büyüleri sayesinde giydiğiniz zırha ek özellikler ekleyebilirsiniz. Oyunda zırh büyüleri oldukça önemli. Bazı büyüler sizi daha fazla korur bazıları zırhınızı daha dayanıklı yapar. Çeşit çeşit büyüler olsa da her büyüyü basabileceğiniz eşyalar farklıdır. O yüzden anlamsız bir büyüyü zırhınıza basmamalısınız.

Minecraft Pocket Edition Zırh Büyüleri

Oyunda her büyü için ayrı zırhlar yapmanız daha mantıklı olacak. Oyunda birden fazla koruma türü var. Sizi yanmaktan koruyan ve patlamaktan koruyan büyüler bile oyunda var. Farklı koruma kitapları aynı zırha basılamaz o yüzden zırhınıza büyü basarken dikkatli olmalısınız.

Patlama koruması
Patlama Koruması Büyüsü

Patlama Koruması

Bu büyüde maksimum korumayı 4. seviyesinde alabilirsiniz. Zırhınıza eğer patlama koruması büyüsünden 1. seviyesini basarsanız sizi patlamalardan daha az koruyacaktır. O yüzden büyü seviyesi ne kadar artarsa o kadar az hasar alırsınız. Patlama koruması isminden anlaşılabileceği gibi sizi bütün patlamalardan korur. Eğer zırhınızda patlama koruması büyüsü varsa TNT, creeper, ghast, wither patlamaları gibi tüm patlama hasarlarından daha az hasar alırsınız.

Ateş koruması
Ateş Koruması

Alev Koruması

Bu büyüyü maksimum 4 seviyesinde basabilirsiniz. Zırha bastığınız büyünün seviyesi ne kadar artarsa sizi alevden daha fazla korur. Bu büyüyü basarsanız lav ve alevlerden daha az hasar alacaksınız. Hatta tüm zırhınızda bu büyü varsa ve lava düşerseniz lavdan çıkmak için uzun bir zamanınız olacak.

Mermi koruması
Mermi Koruması

Mermi Koruması

Mermi Koruması oklardan, fırlatılan üçlü mızraklardan, shulker mermilerinden, lama tükürmesinden ve ateş toplarından daha az hasar almanızı sağlar. Ayrıca, ghast ateş toplarından daha az hasar alırsınız. Ama patlayıcı iksirler zararları, ejderha ateş topları, havai fişek roketleri veya witherın fırlattığı kafataslarının verdiği hasar azalmaz.

Koruma büyüsü
Koruma Büyüsü

Koruma

Oyuncular çoğunlukla bu büyüden kullansa bile belirli koruma büyülerine karşı çok daha az etkilidir. Eğer patlamadan korunacaksanız zırhınıza koruma büyüsü basmamalısınız çünkü bu büyü genel bir koruma sağlar.

Dikenler büyüsü
Dikenler Büyüsü

Dikenler

Eğer zırhınızda dikenler büyüsü varsa siz değil, size vuran canavarlar ve oyuncular hasar alır. Bu büyü her kullanıldığında zırhınız kırılacak ve zırhınızın dayanıklılığını azalacak.

Solungaç büyüsü
Solungaç Büyüsü

Solungaç

Bu büyüyü sadece kaskınıza basabilirsiniz. Kaskınıza sadece seviye 3 solungaç büyüsü basabilirsiniz. Eğer kaskınızda solungaç varsa ve kaskı giydiyseniz suyun altını daha iyi görebilir ve daha uzun süre suyun altında kalabilirsiniz.

Su adaptasyonu
Su Adaptasyonu

Su Adaptasyonu

Bu büyüyü sadece kaskınızda 1 seviyesinde kullanabilirsiniz. Eğer kaskınızda bu büyü varsa su altında daha hızlı blok kıracaksınız. Bu büyünün çalışması için ayaklarınızın yere değmesi gerekiyor aksi taktirde bu büyü çalışmayacak.

Derin koşucu
Derin Koşucu

Derin Koşucu

Sadece ayakkabına 3 seviyesinde basabilirsiniz. Eğer ayakkabınızda derin koşucu büyüsü varsa suyun altında daha hızlı ilerleyeceksiniz.

Minecraft Pocket Edition Zırh Büyüleri
Tüy Düşüşü

Tüy Düşüşü

Tüy düşüşünü sadece ayakkabınıza basabilirsiniz. Bu büyüyü maksimum 4 seviyesinde kullanabilirsiniz. Eğer ayakkabınızda bu büyü varsa düşme hasarınızı ve ender incisi attığınızda aldığınız hasarı azaltacak.

Minecraft Pocket Edition Zırh Büyüleri
Kırağılaştırıcı Yürüyüş

Kırağılaştırıcı YürüyüŞ

Bu büyüyü sadece ayakkabılarınıza 2 seviyesinde kullanabilirsiniz. Eğer ayakkabınızda bu büyü varsa suyun üzerinde gezebileceksiniz. Üzerine geldiğiniz su buza dönüşecektir. Bu büyü ile oluşturduğunuz buzlar bir süre sonra kaybolacak. Büyü ile buz yaptığında hareket etmezseniz bir süre sonra suya düşeceksiniz ve suya düştüğünüzde yeniden buz yapabilmek için karaya çıkmanız gerekecek.

Minecraft Pocket Edition Zırh Büyüleri
Kırılmazlık Büyüsü

Kırılmazlık

Bu büyüyü tüm eşyalarınıza 3 seviyesinde kullanabilirsiniz. Eğer eşyanızda kırılmazlık büyüsü varsa eşyanız oldukça yavaş kırılacaktır.

Minecraft Pocket Edition Zırh Büyüleri
Tamir Büyüsü

Tamir

Bu büyüyü tüm zırhlara 1 seviyesinde basabilirsiniz. Eğer bu büyü zırhınızda varsa her xp en az dayanıklılığı olan zırhınızın canı artacaktır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts