Minecraft Pocket Edition: İlk Gün Hayatta Kalma

Minecraft Mobil Başlangıç Rehberini sizler için hazırlayıp, oluşturduk. Oyuncuların çoğu ilk gün neler yapacağını ve hayatta kalacağını bilmiyorlar.
Minecraf başlangıç rehberi
Minecraft Başlangıç Rehberi: İlk gün nasıl hayatta kalınır?

Minecraft ilk gün hayatta kalma rehberi ile Minecraft oynarken ilk gecenizi rahat ve güvende geçireceksiniz. Minecraft oyununda genellikle yeni başlayan çoğu oyuncunun ağırlıklı olarak şikayet ettiği olay, ilk gün hayatta kalamama problemi. İlk gün hayatta kalmak için temel gereksinimler, yemek ve kalacak yer bulmak olacak. Bu rehberimizde oyunun ilk gününde hayatta kalmak için gereken temel yollardan bahsedeceğiz.

Minecraft İlk Gün Hayatta Kalma Rehberi

Oyuna ilk girdiğinizde kendinizi, doğa ile iç içe ve yalnız başına bulacaksınız. Öncelikli olarak hayatta kalmaz için yapmanız gereken ilk olay ağaç kesmek olacak. Elinizi çabuk tutup, gece olmadan 3-5 tane ağacı kesip düşen odunları toplamalısınız. Boş eliniz ile kırabileceğiniz en güçlü materyal ağaçtır. Ağaçtan düşen odunu tahtaya çevirip kazma, kürek, kılıç gibi el aletleri yapmalısınız. Bu işlemede Crafting deniyor ve oyunun en önemli noktası crafting’ten ibaret. Yeni başlayan oyuncular kendilerine Crafting nedir diye soracaklardır, onu da hemen açıklayalım.

Minecraft Pocket Edition
Minecraft Mobile’a ilk başladığınızda odun kırmanız gerekiyor.

Minecraft Crafting nedir?

Crafting için oyunun en önemli noktasıdır diyebiliriz. Çünkü kazıp, kesip topladığımız tüm materyalleri bu işlem sayesinde ya dönüştürürüz, ya başka bir materyal ile birleştirerek farklı bir materyal oluştururuz. Kısaca ne lazımsa onu bu işlem sayesinde yaparız. Örneğin meşale yapmak için kömür ve çubuk kullanırız. Kömürü direk ham madde olarak kullanırken çubuğu 2 aşamadan geçirmeliyiz. Önce ağacı kestik, çıkan ham maddeyi tahta yaptık, tahta’dan çubuk yaptık. Bu çubuk oyunda en çok ihtiyacımız olan materyallerden biri olup, meşale, kazma, kılıç, merdiven vs. yapmak için kullanılır.

Minecraft Mobil
Minecraft’ta ilk geceyi güvende geçirebileceğiniz sığınak tavsiyesi.

Minecraft’ta ilk gün nasıl hayatta kalınır?

Oyun içerisinde, ”crafting table” yaptıktan sonra yapacağınız olay ise, odunları daha hızlı kırmak olacak. Bunun için de gerekli şey bir balta, bu araç size daha hızlı odun toplamanız konusunda yardımcı olur. Daha sonra ikinci araç bir kazma, yere uygun delikler açıp ilk etapta 29 tane kırık taş toplamanız gerekiyor. Daha sonra da 8 tane kırık taşı ocak yapmak için kullanacaksınız. Ondan sonra elinizde kalan kırık taş ve odunlar ile bir sığınak yani kalacak yer inşa etmeniz gerekecek. Eğer sığınak inşa etmezseniz gece sizi rahat bırakmayacak ve öldürmek için çaba harcayacak birçok yaratık çıkacak.

Sığınağınızı gece olmadan yapmanız gerekiyor. Sığınağı yaptıktan sonra evinizde uyumak için bir yatak yapmanız gerekli. Yatak yapmak için ise kendinize bir kılıç veya yay-ok yapıp ava çıkmalısınız. Haritada gezinirken karşınıza koyunlar çıkacak. Bu koyunları kestikten sonra size bir miktar yün verecek, bu yünler ile kendinize yatak yapabilirsiniz ve sığınağınıza koyabilirsiniz. Eğer bu dediklerimin hepsini yaptıysanız bir diğer önemli konu ise açlık olacak. Bir sonraki rehberimizde de Minecraft’ta hayatta kalmak için açlığın öneminden bahsedeceğiz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts