Minecraft Pocket Edition: Karakter düzenleme nasıl yapılır?

Minecraft Pocket Edition’da kendi karakterinizi düzenleyerek diğer karakterlerden daha güzel görünebilirsiniz.
Minecraft Pocket Edition Karakter Düzenleme
Minecraft Pocket Edition karakter düzenleme bölümünden kendi karakterinizi oluşturabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition karakter düzenleme seçeneğiyle Mojang oyuncuların karakterlerde değişiklik yapılmasını sağlıyor. Bu seçenek kontrol ayarları kadar kolay. Minecraft’ta çoğu oyuncu karakter düzenlemeyi seviyor. Farklı karakterler yaparak oyunlarda daha güzel gözükmek istiyorlar. Özellikle çevrim içi olarak oyuncular kendi aralarında kimin karakteri daha güzel yarışmaları bile yapılıyor. Oyuncular birbirleriyle iddiaya giriyor ve böylelikle küçük rekabetler doğuyor.

Minecraft Pocket Edition Karakterler

Minecraft Pocket Edition karakter düzenleme seçeneğinde bir sürü karakter bulunuyor. İsterseniz kendiniz oluşturabilirsiniz. Eğer karakter düzenlemeyi pek beceremediyseniz marketten hazır olarak alabilirsiniz. İlk başta standart olarak 2 tane bulunsa da aklınıza gelebilecek her yeri değiştirebiliyorsunuz ve ekstra özellikler satın alabiliyorsunuz.

Minecraft Pocket Edition Karakter Listesi
Karakter listesinden yeni slot açabilirsiniz.

Sadece karakter değiştirmek dışında karakterin üzerinde olan tişört ve pantolon gibi şeylerin renklerine kadar değiştirebiliyorsunuz. Zamanınız bolsa tüm eşyalara bakabilirsiniz. Ancak bu çok sürebilir. Karakter düzenleme ayarında iki ayrı kategori bulunuyor. İlk seçenek gövde. İkinci seçenekse tarz seçeneği. Gövde seçeneğinde karakterin 8 farklı yerinde değiştirmeler yapabilirken bu seçenek tarz ayarlarında da geçerli.

Minecraft Pocket Edition Karakter Satın Alma
Eğer yaptığınız karakteri beğenmediyseniz mağazadan hazır olarak satın alabilirsiniz.

Bu ayar çok kapsamlı olduğundan karakterinizi ister kız isterseniz de erkek bir karakter yapabilirsiniz. Eğer karakter düzenleme menüsünü göremediyseniz aşağıda bulunan listeyi sırasıyla uygulamalısınız. Yaptığınız karakteri beğenmediyseniz karakter seçme bölümünden silebilirsiniz.

  • Oyuna giriş yaptıktan sonra ana ekrandan “Profil” seçeneğine tıklayın.
  • Gelen ekrandan karakterleri kaydırarak en sağa veya en sola giderek yeni bir slot açabilirsiniz.
  • Slot açmak istemiyorsanız var olan bir karakterin üzerine gelip “Karakteri Düzenle” butonuna tıklayın.
  • Gelen ekrandan karakterinizi istediğiniz gibi şekillendirebilir, eşyalar alabilir ve hazır karakter görünümleri satın alabilirsiniz.

Ayrıca kontrol seçeneğinden otomatik zıplama ayarını kapatmak istiyorsanız “Minecraft Pocket Edition otomatik zıplama ayarı nerede?” adlı rehberimize göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts