Minecraft Pocket Edition Koordinat Öğrenme

Minecraft Pocket Edition Koordinatları Öğrenme
Koordinatlarınızı öğrenerek arkadaşlarınızla buluşabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition koordinat öğrenme yöntemiyle önemli yapıların koordinatlarını unutmayıp, kaybolan arkadaşınızı daha kolay bulabilirsiniz. Öldüğünüz zaman “Yeniden Doğ” tuşuna basmadan önce eşyalarınızın olduğu konumu aklınızda tutabilirsiniz. Böylelikle eşyalarınızı kaybetmezsiniz.

Minecraft Pocket Edition Koordinatlar

Minecraft’ın Java sürümünde koordinatlar çok basit bir tuşla aktifleşitirilebiliyor. Ancak Minecraft Pocket Edition koordinat öğrenme yöntemi biraz daha zor. Peki bu özellik ne işe yarıyor? Koordinatlar bize her zaman yardımcı olacak. Bu koordinatlar nasıl aktifleştirilir? Bu işlem oldukça basit. Yapmanız gereken tek şey dünyanızın ayarlarıyla oynamalısınız. Dünyanızın ayarlarıyla oynamak sizin için riskli olabilir. Ancak korkmanızı gerektiren bir durum değil. Koordinatlarınızı öğrendikten sonra bu ayarı geri kapatabilirsiniz. Ekran üzerinde büyük yer kaplamadığından dolayı bu özelliği kapatmamanızı öneririz.

Minecraft Pocket Edition Koordinatlar
Koordinatlar ile önemli yerleri not alarak daha sonradan ziyaret edebilirsiniz.

Dünyanızın ismini, varsayılan oyun modunu ve zorluğunu değiştirebileceğiniz gibi isterseniz Realm özelliğini kullanarak arkadaşlarınızla oynayabilirsiniz. Dünya ayarlarından çoğu şeyi değiştirebilirsiniz. Ayrıca mevcut dünyanızın tohum kodunu öğrenebilirsiniz. Böylelikle bunun üzerine açılmış internet sitelerini kullanarak haritanızda neler olduğunu keşfetmek zorunda kalmadan öğrenebilirsiniz. Koordinatlarınızı öğrenmek istiyorsanız aşağıda bulunan listeyi adım adım takip etmelisiniz.

  • Minecraft Pocket Edition’u açın.
  • Oyna tuşundan haritalarınızın bulunduğu sayfaya açın.
  • Karşınıza gelen ilk sekmeden koordinatları aktifleştirmek istediğiniz haritanın ayarlarına gidin.
  • Harita ayarlarında bulunan “Oyun” seçeneğindeki ayarlardan aşağı doğru inin.
  • “Dünya Seçenekleri” adlı kategorilenmiş bölümden “Koordinatları Göster” tuşuna bir kere basarak aktifleştirin.
  • Koordinatları aktif olan dünyaya girerek koordinatlarınızı öğrenebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts