Minecraft Pocket Edition Köy Bulma Taktikleri

Minecraft Pocket Edition Köyler
Eğer şanslıysanız güzel bir köy bulabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition köy bulma taktikleri ile kısa süre içerisinde birkaç günlüğüne sığınabileceğiniz köyler bulabilirsiniz. Ayrıca iyi bir köye denk gelirseniz zümrüt gibi daha birçok eşyayla karşılaşabilirsiniz. Minecraft Pocket Edition’da köy bulmak istiyorsanız arazinin düz olduğundan ve doğru bölgelerde gezdiğinizden emin olmalısınız.

Minecraft Pocket Edition Köy Nasıl Bulunur?

Minecraft Pocket Edition’da kolaylıkla köy bulmak istiyorsanız etrafınızı iyi araştırmanız gerekiyor. Ayrıca oyunun hilelerini kullanarak size en yakın olan köyü bulabilirsiniz. Ancak hileleri açarsanız herhangi bir başarım kazanamayacaksınız. Hileleri açmak yerine düzlük ve çöl bölgesinde gezerek kolaylıkla köy bulabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Köy Evleri
Köylerde bulunan evlerin içerisinde sandıklar yer alabilir.

Minecraft Pocket Ediiton’da köy bulmak için kullanabileceğiniz birçok eklenti bulunmasının yanında tohum kodlarını kullanarak kolaylıkla köy bulabilirsiniz. Yeni tohum koduyla bir dünya oluşturacaksanız “Minecraft Pocket Edition Tohum Kodu Değiştirme” adlı içeriğimize göz atarak istediğiniz tohum koduna sahip dünya oluşturabilirsiniz.

Çoğu oyuncu etrafta dolanarak vakit kaybetmek yerine bir kodla en yakın köylerin yerlerini öğreniyor. Basit bir hile olsa da tüm başarımları almanızı engelleyen bu hile tamamen Minecraft’ın içerisinde bulunan bir komut. Bu komutlar çok oyunculu sunucularda kullanılamaz. Size en yakın köyü bulmak için aşağıda bulunan işlemleri sırasıyla uygulayabilirsiniz.

  • Yeni bir dünya oluşturun veya var olan dünyanıza giriş yapın.
  • Hileleri aktifleştirin.
  • Sohbet satırını açın.
  • “/locate Village” yazarak onaylayın.
  • Ardından sohbet kısmında size en yakın köyün koordinatları yazacak.
  • Ayarlardan “Koordinatları göster” seçeneğini aktifleştirebilir veya o bölgeye ışınlanabilirsiniz.

Eğer yeterince geliştiyseniz ve birkaç geceyi dışarıda geçirebilecekseniz uzun bir yolculuğa çıkarak materyal toplayabilir ve köy arayabilirsiniz. Ayrıca yolda piramit ve tapınak gibi başka yapılarla karşılaşırsanız kesinlikle içeri girmelisiniz. Gizli olan sandıkları toplayarak birbirinden eşsiz eşyalara sahip olabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Köy Bulma Taktikleri
Minecraft Pocket Edition köy bulma taktikleri için en önemli taktik etrafı iyice tanımak.

Ayrıca köylerin içerisinde çeşitli evler yer alıyor. Bu evlerin yapısı o köylünün ne işle uğraştığını belirtiyor. Evlerin içerisinde bulunan sandıkları toplayarak yiyecekler, ekipmanlar ve birçok eşyaya sahip olabilirsiniz. Oyuncuların çoğuysa eski sürümlerde olan madenci evinin içerisinde bulunan sandıktan çıkanları seviyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts