Minecraft Pocket Edition: Madencilik Rehberi

Minecraft Mobil’de yeni başlayan oyuncuların beceremediği bir olay ise madenler. Yeni başlayan oyuncular madende neler yapabilir onları sizlere açıkladık.
Minecraft Pocket Edition
Minecraft Pocket Edition’da yeni başlayan oyuncuların madenlerde neler yapması gerektiğini anlattık.

Minecraft Pocket Edition oyununda hayatta kalma işini çözdüyseniz, gelişebilmek için önemli materyaller ve madenler bulmalısınız. Bu yüzden madencilik yapmaya başlamalısınız. Bu madenler Minecraft’ta önemli bir rol oynuyor, bu yüzden ister istemez bu madenlere inip gelişmelisiniz. Madenlere indiğinizde karşınıza bir çok yaratık ve nadir bulunan materyaller çıkabilir.

Minecraft Pocket Edition Madencilik

Evinizi yaptınız, eşyalarınızı geliştirdiniz, yemeğinizi buldunuz, şimdi ise sıra madene inmekte. Eninde sonunda yer altına demir ve diğer madenler için inmeniz gerekecek. Madenlerin içerisinde her çeşit yaratıklar bulunuyor. Madenlere inmeden önce kendinize derilerden zırh yapıp, taş kılıç ve kazma yaparsanız, bunlar sizin işinize çok yarayacaktır. Oyuncular kendilerine birçok maden tekniği geliştirmiş olsalar da yeni başlayanlar için en temel yol bir mağaraya girip keşfe çıkmak olacak. Maden veya mağaraları meşaleler ile aydınlatmalısınız. Eğer gittiğiniz yolları meşale yardımı ile aydınlatmazsanız zamanla etrafta tamamen kararacak ve ve elinizden pek bir şey gelmeyecektir.

Minecraft PE
Minecraft Pocket Edition maden içerisinden görüntü

Ancak özellikle yeni oyuncuların bilmediği farklı teknikler var. Örnek olarak şelalelerin, eğimine doğru yüzebilirsiniz. Yine dolaşmaya çıktığınızda kaybolmamak için kendinize bir iz yapabilirsiniz. Yada bir diğer özellik ise maden girişinden meşaleyi koyarak gittiğiniz yerlerin yanların meşaleler koyup kendinize bir yol kurabilirsiniz.

Mağaralarda kömür cevheri yalnızca deniz seviyesinin altında görülür. Demir ve diğer maden kaynakları için direkt yer altına doğru giden mağaralar bulmalısınız. Bazı durumlarda mağaralar 2-8 blok arasında devam edip o şekilde de sonlanabilirler. Bazı materyaller yalnızca yer altından çıkıyor. İlk gününüzde muhtemelen kömür ve demir göreceksiniz, ilerleyen günlerde yer altına girip daha büyük materyaller çıkarabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition
Minecraft Pocket Edition’da madenlere indiğinizde dikkatli olmalısınız.

Madenlerin İçerisinde Bulunan Materyaller

  • Kömür, mağarada etrafı aydınlatmak için kullanacağınız meşale yapımında işinize yarayacaktır ve ayrıca yemekleri pişirebilmeniz için çok önemli ve bulması kolay bir madendir.
  • Demiri çok kaliteli araç ve zırh yapımında kullanabilirsiniz. İlk bulduğunuz demiri ilk önce kazma, kılıç ve zırh şeklinde değerlendirmeye bakın.
  • Kırmızı taş ve altın oyun içerisinde fazla önemli olmayan madenlerdendir. Bulduğunuz ilk altın ile pusula ve saat yapabilirsiniz, kızıl taş ile ise sistemler yapabilirsiniz.
  • Elmas çok nadir bulunan bir materyaldir, nadir bulunmasının bir diğer yanı çok güçlü ve sağlam aletler yapabilirsiniz.
  • Zümrüt normalde oyun içerisinde ticaretle elde edilebiliyor ve bunu da köylülerle yapabiliyorsunuz. Ancak yine de madenlerde bulunabiliyor ve demir kazma ile kırabiliyorsunuz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts