Minecraft Pocket Edition nasıl indirilir?

Minecraft Pocket Edition mobil cihazlara nasıl indirilir?
Minecraft Pocket Edition nasıl indirilir
Minecraft Pocket Edition nasıl indirilir?

Minecraft Pocket Edition, mobil cihazlara nasıl indirilir? Minecraft Pocket Edition, Minecraft’ı deneyimlemenin en popüler yollarından bir tanesi.

Minecraft Pocket Edition nasıl indirilir? (Mobil)

Minecraft Pocket Edition yıllardır piyasada ve oyuncular bu sürümü en az Java sürümü kadar takdir etmeye başladı. Oyun, mobil cihazlarda oynansa da en az PC’de oynadığınız kadar zevk alabilirsiniz. Minecraft’ın bu sürümü özellikle cep telefonları gibi elde tutulan cihazlar için tasarlandığından diğer sürümlere nazaran biraz farklı diyebiliriz.

Minecraft Pocket Edition Köyler
Minecraft Pocket Edition, mobilde Minecraft oynamak isteyenler için harika bir deneyim.

Minecraft’ın bu sürümü mobil tarza oldukça iyi bir şekilde çevrildiği için Minecraft severler tarafından da oldukça sevildi ve hızla popüler bir hale geldi. Oyunun mobil cihazlara indirmek oldukça kolay ve oyuncuların yapması gereken tek şey Google Play Store’u veya App Store’u ziyaret etmek.

Google Play Store

Android kullanıcıları Google Play Store’u ziyaret ederek Minecraft Pocket Edition’u kolaylıkla mobil cihazlarına indirebilirler. Bunun için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Google Play Store uygulamasını açın.
  • Arama kısmına “Minecraft” araması yapın.
  • Uygulamayı seçin ve ödeme işlemini tamamlayın.
  • Sonrasında oyunu indirerek oynamaya başlayabilirsiniz.

App Store

iOS kullanıcıları da Minecraft’ı indirmek için aynı adımları takip edebilir ancak tek fark bu sefer Google Play Store’a değil, App Store’a girecekler. 🙂

  • App Store uygulamasını açın.
  • Arama kısmına Minecraft yazarak aratın.
  • Ödeme işlemlerini tamamlayın.
  • Sonrasında oyunu indirerek oynamaya başlayabilirsiniz.

Oyuncular Minecraft için Java Edition mu yoksa Bedrock (Pocket Edition) mu oyunu deneyimlemenin en iyi yolu olup olmadığı konusunda durmaksızın tartışırken hemen hemen herkes her iki sürümün eşit derecede iyi olduğu konusunda şu an için hemfikir diyebiliriz. Bedrock (PE)’nin ve Java Edition’ın kendine has daha iyi yaptığı şeyler bulunuyor. Minecraft Pocket Edition başlangıçta 16 Ağustos 2011’de 6,99$ karşılığında Google Play’de Xperia Play için özel olarak piyasaya sürülmüştü. Sonrasında 7 Ekim 2011’de diğer Android cihazlar için piyasaya sürülürken 17 Kasım 2011’de de iOS için piyasaya sürülmüştü.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts