Minecraft Pocket Edition Olta Büyüleri

Minecraft Pocket Edition’da olta büyüleri oldukça önemli. Balık tutmak dışında değerli eşyalar da kazanmak istiyorsanız en iyi olta büyülerini kullanmalısınız.
Minecraft Pocket Edition Olta Büyüleri
Oltanıza büyüler basarak daha hızlı balık tutabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition olta büyüleri daha hızlı gelişmenizi sağlayabilir. Balık tutarak düşük şansla güzel büyüler denk getirebilirsiniz. Bu büyüler oyunda bulunan tüm büyüler arasından rastgele geleceğinden dolayı istediğiniz kitabı düşürmek için biraz sabretmeniz gerekebilir. Balık tutarken değerli kitap dışında da eşyalar tutabileceğinizden bu oran daha düşük oluyor. Ancak doğru büyüleri kullanarak daha iyi eşyalar elde edebilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Tüm Olta Büyüleri

Minecraft Pocket Edition’da 4 olta büyüsü bulunurken Java sürümünde 5 tane büyü bulunuyor. Minecraft Pocket Edition’da olmayan büyüyse “Kaybolma Laneti” kitabı. Bu büyü Java sürümünde oynayan oyuncuların büyük bir derdi. Bu büyüye sahip bir eşyanız varsa öldüğünüz zaman eşyanız yok olabilir.

Minecraft Pocket Edition Deniz Şansı
Deniz şansı maksimum 3 seviyesinde kullanılabilir.

Deniz Şansı

Bu büyünün maksimum seviyesi 3. Eğer bu büyüye sahip bir oltayla balık tutarsanız değerli eşyaları tutma olasılığınız normalden daha fazla olacak. Amacınız değerli büyülü kitaplar tutmaksa bu büyüye sahip olmalısınız. Büyü masasından ekipmanı büyüleyerek çıkarabilirsiniz. Ayrıca şanslıysanız balık tutarken de tutma şansınız bulunuyor.

Minecraft Pocket Edition Ayartma
Ayartma büyüsü maksimum 3 seviyesinde kullanılabilir.

Ayartma

Ayartma büyüsünün en yüksek seviyesi 3. Ayartma olan bir oltayla balık tutarsanız daha hızlı balık tutacağınızı göreceksiniz. Bu büyü daha hızlı balık tutmanızı sağlamanın dışında daha iyi eşyaların da denk gelmesini hızlandırıyor. 3 seviyesinde Ayartma istiyorsanız büyü masasında 30 seviyelik büyü işleyebilirsiniz. Eğer şanslıysanız balık tutarken bu büyüye denk gelebilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Tamir
Tamir maksimum 1 seviyesinde kullanılabilir.

Tamir

Bu büyünün tek seviyesi bulunuyor. Balık tuttuğunuzda tecrübe puanı kazandığınızdan oltanızın kırılması imkansız olacak. Bu büyü kazandığınız tecrübelerle ekipmanınızı tamir ediyor. Oyunun en nadir büyüsü olmasına rağmen balık tutarak bu büyüyü daha kısa sürede elde edebilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Kırılmazlık
Oyunun ilk büyülerinden olan Kırılmazlık büyüsünü maksimum 1 seviyesinde kullanabilirsiniz.

Kırılmazlık

Minecraft Pocket Edition’ın en başından beri bulunan büyüsü. Maksimum 3 seviyesinde kullanabilirken bulmak için çok zorlanmazsınız. Büyü eklenebilen tüm ekipmanlarda olduğu gibi oltalarda da aynı işe yarıyor. Bu büyüyle oltanız daha yavaş kırılacak. Hem Tamir hem de Kırılmazlık büyüsüne sahip bir oltanız varsa her balık tuttuğunuzda gelen tecrübenin bir kısmı oltaya bir kısmı size gelecek. Eğer kırılmazlık yoksa tecrübe kazanamayacaksınız.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts