Minecraft Pocket Edition otomatik zıplama ayarı nerede?

Özellikle Java sürümünde oynayan oyuncuların baş belası olan otomatik zıplama ayarı diğer sürümlerin oyuncularının da canını sıkıyor.
Minecraft Pocket Edition Otomatik Zıplama
Otomatik zıplama ayarını aktifleştirirseniz üzerinden atlayabileceğiniz bloklara yaklaştığınızda kendiliğinden zıplar.

Minecraft Pocket Edition otomatik zıplama ayarı çoğu oyuncuyu rahatsız ediyor. Minecraft’ın neredeyse tüm sürümünde bulundurduğu otomatik zıplama ayarını en sevmeyen oyuncularsa Minecraft Java oyuncuları. Otomatik zıplama ayarı oyuna ilk girdiğiniz zaman aktif olacak. Ancak bu özelliği kapatmak sizi büyük bir dertten kurtarabilir.

Minecraft Pocket Edition Otomatik Zıplama

Otomatik zıplama ayarı siz ne zaman üzerinden zıplayabileceğiniz bir bloğa yaklaştığınızda otomatik olarak zıplar ve önünüzdeki bloğun üzerine çıkar. Nadiren işe yarayan bir özellik olsa da çoğu oyuncu bu ayarı kapatıyor. Eğer en iyi oynanışı elde etmek istiyorsanız bu ayarı kapatmalısınız.

Minecraft Pocket Edition Otomatik Zıplama Ayarı
Otomatik zıplama ayarı çoğu oyuncu tarafından sevilmiyor.

Eğer bu özellik hoşunuza gittiyse deneyebilirsiniz. İki kere yüksek bir yere çıkmaya çalışın. Birinde otomatik zıplama ayarını aktif edin. Diğer denemenizdeyse otomatik zıplamayı kapatıp kendiniz zıplamayı deneyin. Bloğun üzerine kendiniz zıpladığınızda daha iyi olduğunu göreceksiniz. Çünkü otomatik zıplama ayarı aktifleşmesi için bloğa çok yaklaşmanız gerekiyor.

Bu ayar özellikle çok oyunculu ve savaş geçen oyunlarda oldukça kötü. Oyuncudan kaçarken zaman kaybedersiniz. Aynı zamanda kovaladığınız oyuncunun bu ayarı kapalıysa sizden daha hızlı olabilir. Bu ayarı kapatmak düşündüğünüz kadar zor değil. Yapmanız gereken tek şey ayarlardan otomatik zıplama seçeneğini bulmalısınız. Eğer bu ayarı göremediyseniz aşağıda bulunan listeyi adım adım uygulayarak bu ayarı açabilir veya kapatabilirsiniz.

  • Oyuna giriş yaptıktan sonra ayarların bulunduğu sekmeyi açın.
  • Kontroller listesinde bulunan “Klavye ve Fare” seçeneğini açın.
  • Açılan ayar sekmesinden “Otomatik Zıplama” ayarını kapatabilir ve açabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts