Minecraft Pocket Edition oyun zorluğu nasıl değiştirilir?

Minecraft Pocket Edition’da oyun zorluğunu kendinize göre ayarlayarak daha eğlenceli bir oyun geçirebilirsiniz.
Minecraft Pocket Edition
Oyunun en kolay seçeneğinde hiçbir zaman hasar almazsınız. Ayrıca zararlı yaratıklar doğmaz ve karnınız acıkmaz.

Minecraft Pocket Edition oyun zorluğu değiştirerek dünyanızda daha fazla canavar doğmasını ve o canavarların daha tehlikeli olmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca zorluk seçeneğini en zora alırsanız hiç görmediğiniz yaratıklarla karşılaşabilirsiniz. Cehennem dünyasında tavuğun üzerine binmiş domuz adam bile görebilirsiniz. Oyunda bunlar gibi daha bir sürü yaratık bulunuyor.

Minecraft Pocket Edition Oyun Zorluğu

Çok kolay, kolay, normal ve zor olmak üzere dört tane farklı oyun seçeneğini deneyimleyebilirsiniz. En kolay seviyeye aldığınız taktirde dünyanızda size saldırabilecek hiçbir şey doğmayacak. Oyuna yeni başladıysanız canavarlar sizin canınızı sıkabilir. Oyunu kısa bir süreliğine anlayabilmek ve gelişmeye en önemli derecede katkı sağlayan şeyleri öğrenerek diğer dünyalarda daha iyi olabilirsiniz. Bu sürede oyunu en kolayda oynamak daha iyi olacak.

Minecraft Pocket Edition Zorluk Ayarı
Zorluk ayarını dünyanıza girip sohbet bölümünden “/difficulty zorluk” şeklinde yazarak değiştirebilirsiniz.

En kolay dünya seçeneğinde oynarsanız canavarların doğmasını engellemek dışında hem de karakteriniz acıkmayacak. Böylelikle sürekli olarak gerekli olan yemek derdine son verebilirsiniz. Ancak kolay seçeneğinden ne kadar ileriye giderseniz hem daha fazla canavar doğabilecek hem de daha hızlı acıkacaksınız.

Ölünce eşyaların gitmesinden dolayı ölmek istemeyebilirsiniz. Oyun seçeneğini düşürerek daha güvenli olabilirsiniz. Ayrıca envanter saklama ayarını aktifleştirerek ne zaman ve nerede ölürseniz ölün eşyalarınızı kaybetmeyeceksiniz. Eğer envanter saklama seçeneğinin nasıl açılacağını bilmiyorsanız sizler için hazırladığımız “Minecraft Pocket Edition Envanter saklama ayarı nerede?” adlı rehberimizden ayarı aktifleştirebilir ve eşyalarınızı kurtarabilirsiniz. Eğer bu ayarı göremediyseniz aşağıda bulunan listeyi adım adım takip edin.

  • Oyna tuşuna basarak dünyalarınızı listeleyin.
  • Zorluk ayarını değiştirmek istediğiniz dünyanın ayarlarına girin.
  • Gelen sayfada 3. ayar olan zorluk yazılı seçenekten oyun zorluğunu değiştirin.
  • Artık oynamaya hazırsınız!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts