Minecraft Pocket Edition Tohum Kodu Değiştirme

Farklı tohum kodlarıyla çok değişik dünyalarda oynayabilirsiniz. Ayrıca mevcut dünyanızın kodunu öğrenerek çeşitli sitelerden önemli yapıların nerelerde olduğunu öğrenebilirsiniz.
Minecraft Pocket Edition Tohum Değiştirme
Tohum ayarlarını değiştirerek farklı şekle sahip dünyalar oluşturabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition tohum kodu değiştirme yöntemiyle farklı tohum kodlarına sahip dünyalar oluşturabilirsiniz. Bu kodlar sınırsız sayıda bulunuyor. Her farklı kod farklı bir dünya oluşmasını sağlıyor. Bu kodlar dünyanın farklılığını gösteriyor. Eğer oluşturulan her dünya aynı olsaydı oyun tek bir tane tohum kodu üzerinden işleyecekti.

Minecraft Pocket Edition Tohum Kodu Öğrenme

Minecraft Pocket Edition dünya oluşturucusu kodu olarak da bilinen tohum kodlarını öğrenmek oldukça kolay. Yapmanız gereken tek şey dünyanın ayarlarından “Seed” yazılı ayarı bulmak. Böylelikle dünyanızın tohum kodunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca dünyanızın tohum kodunu öğrenmek dışında farklı kodlara dünyalar oluşturabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Tohum
Eğer Minecraft Pocket Edition’da sadece tek bir tip dünya olsaydı sadece bir tane Tohum kodu olurdu.

Bu kodlar üzerinden arkadaşlarınızla oynayamazsınız. Tohum kodunu arkadaşınıza söylemeniz durumunda yaptığınız yapılar onun dünyasında gözükmeyecek. Peki neler gözükecek? Dünyayı ilk oluşturduğunuz zaman karşılaştığınız manzara neyse arkadaşlarınız da aynı şekilde görecek. Yani oyuncular tarafından yapılan hiçbir şey gözükmeyecek ve dünya ilk oluşturulduğu zamanki gibi olacak.

Minecraft Pocket Edition tohum kodu üzerine açılmış birçok site bulunuyor. Bu siteler dünyanızın tohum kodunu istiyor. Tohum kodunuzu girdiğiniz zaman dünyanızda bulunan köyler, gizli sandıklar ve bunun gibi yapıların nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Ancak yapıların bölgeleri koordinat üzerinden gözükeceği için bulunduğunuz yerin koordinatlarını bilmelisiniz. Eğer koordinatlarınızı bilmiyorsanız “Minecraft Pocket Edition Koordinat Öğrenme” adlı rehberimizden koordinat ayarlarının nasıl açılacağını öğrenebilirsiniz. Koordinatların işleyişini öğrenerek gizemli yerlere gidebilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Tohum Öğrenme
Dünyanızın tohum kodunu ayarlardan öğrenebilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Tohum koduyla dünya oluşturmak

Dünyanızın ayarlarından tohum kodunu öğrenebilirsiniz. Ayrıca yeni dünya oluştururken çeşitli tohum kodlarını kullanabilirsiniz. Yeni dünya oluştururken tohum kodunu değiştirmek istiyorsanız harita oluşturma ayarlarına girmelisiniz. Aşağıda bulunan listeyi sırasıyla ve doğru bir şekilde adım adım uygulayarak farklı tohum kodlarına sahip dünyalar oluşturabilirsiniz.

 • Oyna diyerek dünya listenizi açın.
 • “Dünyalar” adlı sekmeden “Yeni Oluştur” tuşuna basarak yeni dünya oluşturun.
 • Karşınıza gelen ekrandan “Yeni Dünya Oluştur” seçeneğine gelerek dünya ayarlarını açın.
 • Buradan dünyanızın adını, oyun modunu ve zorluğunu istediğiniz gibi yapabilirsiniz.
 • Tohum kodunu değiştirmek için “Oyun” ayarları kategorisinden aşağı doğru iniyoruz.
 • Karşınıza “Tohum” adlı bir ayar gelecek, hemen altında uzun bir boşluk bulunuyor. Bu boşluğa tohum kodunuzu girin.
 • Dünyanızı Realms üzerinden oynamak istiyorsanız “Realms’de Oluştur” seçeneğini seçebilirsiniz.
 • Eğer Realms oynamak istemiyorsanız dünyanızı normal bir şekilde oluşturabilirsiniz.
Minecraft Pocket Edition Tohum Değiştirme
Tohum koduyla birlikte arkadaşlarınızla oynayamazsınız.

Böylelikle istediğiniz koda sahip dünyayı oluşturabilirsiniz. Yeni bir dünya oluşturmak istemeyebilirsiniz. Çünkü fazla gelişmiş bir dünyadan ayrılıp sıfırdan başlamak sıkıcı olabiliyor. Mevcut dünyanızın tohum kodunu öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki işlemleri sırasıyla uygulayarak dünyanızın kodunu öğrenebilirsiniz.

 • Oyna tuşuna tıklayarak dünyaların bulunduğu listeyi açın.
 • Tohum kodunu öğrenmek istediğiniz dünyanın sağ tarafında bulunan kalem işaretine tıklayın.
 • Azcık aşağı doğru kaydırarak “Tohum” yazılı ayardan dünyanın tohum kodunu öğrenin.
Total
0
Shares
1 Yorum
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Related Posts
Minecraft Pasta yapımı

Minecraft Pasta Yapımı

Minecraft pasta yapımı sayesinde artık kendi karakterinizi ve arkadaşlarınızın karakterlerini rahatlıkla doyurabileceksiniz. Minecraft pasta yapımı sizleri yapım aşamasında biraz zorlayabilecek olsa da yaptıktan sonra açlığınızı büyük ölçüde giderebilecek bir yiyecek.
Devamını oku