Minecraft Pocket Edition Varsayılan Oyun Modu Değiştirme

Minecraft Pocket Edition’da varsayılan oyun modunuzu değiştirerek dünyanızda istediğiniz gibi uçabilirsiniz.
Minecraft Pocket Edition Yaratıcılık Modu
Yaratıcılık moduna geçmek için sohbet kısmından veya haritanızın ayarlarından oyun modunu yaratıcılığa almalısınız.

Minecraft Pocket Edition varsayılan oyun modu değişimi ile isterseniz oyun modunu kolay yapıp dünyanızda ordan oraya uçabilir, isterseniz de en zora alıp hayatta kalmak için çabalayabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Varsayılan Oyun Modları

Oyunda üç farklı oyun seçeneği yer alıyor. Bunlar yaratıcı, hayatta kalma ve macera oyun seçenekleri. Yaratıcı ve hayatta kalma seçeneğini duymuş olabilirsiniz. Ancak bazı oyuncular macera seçeneğinin tam olarak ne işe yaradığını bilmiyor. Bu seçenekte oynamanız durumunda dünyada hiçbir şey kırılmadığını veya blok yerleştirilmediğini göreceksiniz. Oyuncu haritaları olan ve içlerinde minigame dediğimiz küçük oyunlar bulunduran haritaların yapımcıları, oyuncuların haritayı kırmamasını isteyebilir.

Minecraft Pocket Edition Oyun Modu Değiştirme
Minecraft Pocket Edition varsayılan oyun modu değiştirmek için sohbeti kullanabilirsiniz..

Özellikle eğlence haritalarının yapımcıları macera oyun seçeneğini çokça kullanıyor. Hatta bazı sunucuların kırılmaması gereken yerlerinde de kullanılıyor. Oyuncuların blokları kırmaması veya koyamaması için macera oyun seçeneği kullanılıyor. Böylelikle diğer oyuncular haritaya zarar veremiyor. Yani oyunun amacından saptırılmıyor. Ancak hileleri etkinleştirerek oyun içerisinden oyun modunu değiştirebilirsiniz. Böylelikle harita üzerinde uçarak inşa edilen yapılarda neler kullanıldığını öğrenebilirsiniz. İyi yapıları inceleyerek kendi inşa yeteneklerinizi geliştirebilirsiniz. Eğer harita içerisinden oyun modu değiştirecekseniz aşağıda bulunan listeyi sırasıyla uygulamalısınız. Ancak dünyada hilelerin aktif olduğunu unutmamalısınız.

  • Oyna diyerek haritaların bulunduğu sekmeyi açın.
  • Aktif olarak oynadığınız haritaya girerek sohbet bölümünü açın.
  • Sohbet yerine /gamemode “oyun seçeneği” yazarak oyun modunu değiştirin.

Oyun seçeneği kısmına sayılar yazabilirsiniz. Ancak aktif olan sayılar sadece 0, 1 ve 2 sayıları bulunuyor. 0 seçeneği oyun seçeneğinizi hayatta kalma olarak ayarlar. Eğer 1 yazarsanız yaratıcılık modunu açarsınız. Son kalan 2 sayısı da oyun modunu macera olarak ayarlar. Bu rakamlar dışarısında İngilizce kelimeler de yazabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Varsayılan Oyun Modu
Dünyanıza ne zaman girerseniz girin her zaman aynı modda oynamak istiyorsanız harita ayarlarından oyun modunuzu değiştirin.

Survival yazarak hayatta kalma, creative yazarak yaratıcılık moduna ve adventure yazarak macera seçeneğinde oyununuza devam edebilirsiniz. Bu kelimeleri olduğu gibi yazmak yerine sadece baş harflerini kullanarak oyun seçeneğini değiştirmeniz mümkün. Eğer harita dışarısından varsayılan oyun seçeneğini değiştirmek istiyorsanız aşağıda bulunan listeden adımları sırasıyla uygulamalısınız.

  • Oyna diyerek haritaları listeleyin.
  • Varsayılan oyun seçeneğini değiştireceğiniz dünyanın ayarlarına girin.
  • “Varsayılan Oyun Modu” yazılı seçeneğe tıklayarak haritanızın oyun seçeneğini değiştirin.
  • Dünyanıza giriş yaparak eğlencenize hız kesmeden devam edin.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts