Minecraft Pocket Edition Yemek Bulma Taktikleri

Minecraft Pocket Edition oynarken çoğu oyuncu açlıktan dolayı ölebiliyor. Bu sorunun önüne geçebilmek için bolca hayvan öldürebilir veya çiftlik kurabilirsiniz.
Minecraft Pocket Edition Yemek Toplama
Eğer doğduğunuz bölgenin yakınında bir köy varsa köylülerin tarlalarını yağmalayın.

Minecraft Pocket Edition yemek bulma taktikleri kullanarak kısa süre içerisinde yemek sorununuzu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz. Özellikle oyunun en başında oldukça işe yarayan bir taktikse köylerden buğday balyalarını alarak ekmek yapmak. Böylelikle uzun bir süre boyunca yemek sorunuyla uğraşmayacaksınız.

Minecraft Pocket Edition: Yemek nasıl bulunur?

Minecraft Pocket Edition’da neredeyse karşılaşacağınız her yaratığın etini yiyebilirsiniz. Koyunlar, inekler ve arıların ballarını kullanarak kendinize yemek yapabilirsiniz. Ancak bazen dünya oluşumundan dolayı etrafta canlılar yerine mantarlar olabiliyor. Her iki renkteki mantarı toplayarak doyurucu bir yemek yapabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Hayvanları Yakmak
Hayvanları yakarak öldürürseniz yakıt ihtiyacınız kalmayacak.

Eğer şanslıysanız dünya oluştuğunda bir köye denk gelebilirsiniz. Çoğu köyde saman balyaları bulunuyor. Bu balyaları toplayarak ilk olarak buğdaya çevirmelisiniz. Ardından ekmek yaparak uzun bir süre yemeğe olan ihtiyacınıza veda edebilirsiniz. Maceranızı ilerleteceğiniz dünyayı kısa sürede iyi tanımalısınız.

Başlangıç aşamasında çoğu oyuncunun canını sıkan yemek sorununu hayvanları öldürerek önüne geçebilirsiniz. Öldürdüğünüz hayvanların etlerini fırında pişirmek yerine ilk önce hayvanları çakmak veya lavla yakın. Hayvanı yaktıktan sonra alevi söndürmeli ve kısa süre içerisinde kılıçla birlikte öldürmelisiniz. Böylelikle kömüre olan ihtiyacınız ortadan kalkacak ve kolaylıkla pişmiş etiniz olacak.

Minecraft Pocket Edition Et Pişirmek
Minecraft Pocket Edition yemek bulma taktikleri kullanarak kısa süre içerisinde yemek sorununuzu tamamen ortadan kaldırabilirsiniz.

Ayrıca doğru yemekleri tercih etmelisiniz. Minecraft Pocket Edition’da bulunan tüm yemeklerin yapımını ve yenildiği taktirde doldurduğu açlık barını iyi bilmelisiniz. Eğer yeni bir dünyada hayatta kalmaya çalışıyorsanız başlangıç için malzeme harcamasını en aza indirmeniz gerekir. Sizler için hazırladığımız “Minecraft Pocket Edition: Yemek ve Açlık Rehberi” adlı içeriğe göz atarak yemekler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Uzun bir süre yemek sorununa ihtiyacınız kalmadıktan sonra stoklarınızın bittiğini görüyorsanız iyi bir oltayla balık tutabilirsiniz. Ayrıca balık tutarak büyülü kitaplar gibi daha birçok güzel eşyaya sahip olabilirsiniz. Hızlı bir şekilde balık tutmak istiyorsanız iyi bir oltaya ihtiyacınız var. Tüm olta büyülerini listelediğimiz “Minecraft Pocket Edition Olta Büyüleri” adlı içeriğimize göz atarak en iyi büyüleri kullanabilirsiniz.

Minecraft Pocket Edition Hayvan Öldürme
Hayvanları öldürerek etlerinden yiyecek yapabilirsiniz.

Ayrıca herhangi bir ekipmana büyü işlemek istiyorsanız tecrübe puanına ihtiyacınız olacak. Tecrübe puanlarını hayvanları, canavarları öldürerek; zümrüt, elmas, kızıltaş, lapis, kömür ve kuvars gibi cevherler kırarak tecrübe ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Ayrıca tecrübe sistemleri yaparak kısa sürede inanılmaz derece seviyeye sahip olabilirsiniz. Sınırsız tecrübe sisteminin nasıl yapıldığını bilmiyorsanız “Minecraft Pocket Edition sınırsız tecrübe sistemi nasıl yapılır?” adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts