Minecraft Premiumsuz Serverlar

Minecraft premiumsuz serverlar nereden bulunur?
Minecraft premiumsuz serverlar nereden bulunur?
Minecraft premiumsuz serverlar nereden bulunur?

Minecraft premiumsuz serverlar nasıl bulunur? 2009 yılında Notch adlı bağımsız bir oyun tasarımcısı tarafından tasarlanan Minecraft, gün geçtikçe yeni güncellemeler alarak hızla büyümeye başladı. Minecraft’ta oyuncular kendi açtıkları sunucularda arkadaşları ile veya büyük sunucularda rastgele oyuncular ile oyun oynayabiliyor. Bu sunucuların çoğu premiumlu yani oyunu satın alan oyuncuların girebildiği şekilde ayarlanıyor fakat premiumsuz sunucular da oldukça fazla. Peki premiumsuz sunuculara nasıl ulaşabilirsiniz?

Minecraft Premiumsuz Serverlar

Premiumsuz serverlar sayesinde Minecraft’ı satın almamış olsanız bile online sunucularda oyun oynayabilirsiniz. Premiumsuz sunuculara girmek için öncelikle 3. parti oyun istemcilerinden birini indirip kurmanız gerekiyor. Minecraft premiumsuz serverlar 1.8, 1.9,1.10 sürümleri de dahil olmak üzere birçok versiyonu destekliyor. Bundan dolayı istemci sürümünüz çok bir etki etmeyecek.

Premium gerektirmeyen sunucularda da birçok farklı oyun modu oynayabilirsiniz.
Premium gerektirmeyen sunucularda da birçok farklı oyun modu oynayabilirsiniz.

Oyuna giriş yaptıktan sonra çok oyunculu menüsüne girerek sunucu bilgilerini gerekli alanlara girebilirsiniz. Ardından premiumsuz sunucuya bağlandıktan sonra /register komutunu kullanmanız gerekecek. Bu sayede kendi adınız ile kayıt olabilir ve diğer girişlerinizde de /login diyerek kolayca giriş yapabilirsiniz.

TormentMC

TormentMC premiumsuz sunucular arasındaki en popülerlerinden biri. Sunucu PvP ağırlıklı oyun modlarından oluşuyor. Ana dili İngilizce olan oyuncular ile birlikte farklı rekabetçi oyun modlarını deneyimleyebilirsiniz. Sunucuya bağlanmak için play.tormentmc.com adresini kullanabilirsiniz.

GarbageVille

Oyunculara farklı bir Minecraft deneyimi yaşatmak isteyen GarbageVille, birçok farklı oyun moduna sahip. Sunucu içindeki oyun modlarının neredeyse tamamı sunucunun kendisine ait. Eğer klasik Minecraft sunucularındna sıkıldıysanız ve farklı oyun modları denemek istiyorsanız GarbageVille’i deneyebilirsiniz. Sunucuya garbageville.com adresi ile bağlanabilirsiniz.

BlocksMC

Genel olarak tüm oyun modlarına ilginiz varsa BlocksMC’ye bir şans verebilirsiniz. Sunucu kendi içinde onlarca farklı oyun moduna ve aktif oyuncuya sahip. Eggwars, Survival Games, Bedwars gibi farklı oyun modlarını BlocksMC üzerinden deneyimleyebilirsiniz. Sunucuya bağlanmak için blocksmc.com adresini kullanabilirsiniz.

Türk sunucularda yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.
Türk sunucularda yeni arkadaşlar edinebilirsiniz.

Minecraft Türk Premiumsuz Serverlar

Eğer yabancı dilinize güvenmiyorsanız premiumsuz olarak oynayabileceğiniz Türkçe sunucular da bulunuyor. Fakat bazı sunucular hile ve 3. parti yazılımların önüne geçmek için kendi istemcilerini kullanmanızı istiyor. Bundan dolayı sunuculara girmeden önce gerekli istemciyi indimeyi unutmayın. Az önce belirttiğimiz gibi sunucu adreslerini çok oyunculu menüsünden girerek bağlantı sağlayabilirsiniz.

Craftrise

Türk sunucular arasındaki en popüler isimlerden biri Craftrise. Craftrise sahip olduğu büyük oyuncu kitlesi ile oldukça kaliteli oyun seansları yaşatabiliyor. Sunucu içerisinde onlarca farklı oyun modu ve mini oyun bulunuyor. Ayrıca eğer sunucuda fazla zaman geçirmeyi planlıyorsanız sunucunun kendi ekonomi sistemi de bulunmakta. Craftrise’a bağlanmak için sunucunun kendi sitesinde bulunan istemciyi indirebilirsiniz. İstemci kendi içerisinde onlarca farklı özelliğe ve performans iyileştirmesine de sahip.

SonOyuncu

Bir diğer popüler sunuculardan biri ise SonOyuncu. Uzun yıllardır oyunculara hizmet veren SonOyuncu ilk günki kalitesini korumaya da devam ediyor. Sunucu içinde onlarca farklı oyun modu ve PvP modları bulunuyor. Sunucuya bağlanmak için SonOyuncu’nun kendi Minecraft istemcisini indirmeniz gerekiyor. Windows, MacOS ve Linux işletim sisteminde çalışan istemci, sunucuya bağlanmanın tek yolu.

Minecraft Premiumsuz Server nasıl açılır?

Eğer premium hesaba sahip değilseniz ve arkadaşlarınız ile oynamak istiyorsanız açtığınız sunucuya birkaç ayar yapmanız gerekiyor. Sunucu açarken hazır hosting sitelerinden belirli bir ücret ödeyerek kiralama işlemi yapmanız gerekiyor. Minecraft server açma konusundaki detaylı bilgiler için “Minecraft Server Kurma (Basit Anlatım)” adlı yazımızı ziyaret edebilirsiniz. Aldığınız sunucuya oynamak istediğiniz Minecraft sürümünü kurduktan sonra dosyalar içinden sunucu Config’ine giriş yapmanız gerekiyor.

Minecraft Premiumsuz Serverler
Arkadaşlarınızla oynamak için de premiumsuz server oluşturabilirsiniz.

Sunucu Config dosyası içerisinden hem harita hem de sunucu ayarlamalarını değiştirebilirsiniz. Premiumsuz oyuncuların da sunucuya girmesini istiyorsanız Config dosyanızın içerisindeki “Online Mode” değerini kapatmanız yani “false” olarak ayarlamanız gerekiyor. Dosyayı bu şekilde düzenledikten sonra sunucuyu yeniden başlatarak ayarı uygulayabilirsiniz. Ayrıca Mobidictum olarak biz de yeni bir Minecraft sunucusu oluşturduk. Detayları öğrenmek için Discord sunucumuza bekliyoruz. Bu tarz içeriklerin devamı için Mobidictum’u takip etmeyi ve yazılarımızı arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın!

Total
7
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts