Minecraft Skin Yapma

Minecraft skin yapma işlemi hakkında tüm detayları sizler için derledik.
Minecraft skin yapma
Minecraft’ta nasıl skin yapılır?

Minecraft skin yapma işlemi nereden düzenlenir? 2009 yılında Notch adlı bağımsız bir oyun tasarımcısı tarafından tasarlanan Minecraft, gün geçtikçe yeni güncellemeler alarak hızla büyümeye başladı. Oyuncular sadece küplerden oluşan bir evrende hayatta kalmaya çalışıyor. Minecraft, 2014 yılında Microsoft tarafından satın alındıktan sonra hızlı bir yükselişe geçti ve gelmiş geçmiş en çok satan oyunlardan birisi oldu. Oyunu satın alan her oyuncunun kendine özel skini ve ismi bulunuyor. Bu bilgileri oyunun kendi sitesi üzerinden değiştirmeniz de mümkün. Kendi skin dosyanızı nasıl yapacağınızı bilmiyorsanız bu konuyu yazımızda detaylı olarak sizler için anlatacağız.

Minecraft Skin Yapma PC

Genel olarak Minecraft’ta skinleriniz 3. parti siteler veya uygulamalar üzerinden tasarlanıyor. Bu siteler üzerinden 3 boyutlu olarak kendi tasarımınızı yapıyorsunuz. Ardından tasarımınız 2 boyutlu küçük bir görsel olarak çıkış yapıyor. Bu görseli de oyunun kendi web sitesine yüklemeniz ve kayıt etmeniz gerekiyor.

Minecraft Skinleri nasıl yapılır
Minecraft Skin Yapma

Tüm bu işlemleri doğru bir şekilde tamamladıktan sonra 1 saat içerisinde skininiz oyuna entegre olacak. Minecraft skin yapma programı PC üzerinden pek bir alternatif bulundurmuyor. Son olarak oyun içi skininiz online veya yerel sunucular fark etmeksizin tüm kullanıcılara görünür olacak.

Nova Skin

Nova Skin sayesinde detaylı olarak skin tasarımı yapabilirsiniz.
Nova Skin sayesinde detaylı olarak skin tasarımı yapabilirsiniz.

Nova Skin, Minecraft denilince akla gelen ilk isimlerden biri. Site içerisinde diğer oyuncuların veya ünlü isimlerin skinlerine ulaşmanız oldukça kolay. Fakat Nova Skin’in en büyük ve popüler özelliklerinden birisi Skin Editor. Skin Editor sayesinde tamamen kendinize özgü skinler üretelebilir veya diğer template dosyalarının üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz. Siteye girdikten sonra ana sayfada bulunan “Skin Editor” bölümüne girdikten sonra direkt olarak başlayabilirsiniz. Eğer site üzerinde kendi hesabınızı da oluşturursanız önceden oluşturduğunuz skinleri kayıt edebilirsiniz.

Skindex

Skindex üzerinden 3 boyutlu skin ön izlemeleri yapabilirsiniz.
Skindex üzerinden 3 boyutlu skin ön izlemeleri yapabilirsiniz.

Bir diğer skin oluşturma sitesi olan Skindex, Nova Skin ile neredeyse aynı özelliklere sahip. Kendi içersinde barındırdığı “Editor” eklentisi tamamen sıfırdan bir skin oluşturmanıza yardımcı oluyor. Diğer rakiplerinden en büyük farkı ile 2 boyutlu olarak aldığınız skin dosyalarını, 3 boyutlu şekilde çıkartması ve düzenleyebilmesi. Siteye giriş yaptıktan sonra “Upload” veya “Editor” bölümlerini ziyaret edebilirsiniz.

NameMC

Milyonlarca farklı Minecraft skinine NameMC üzerinden ulaşmak mümkün.
Milyonlarca farklı Minecraft skinine NameMC üzerinden ulaşmak mümkün.

Eğer kendi skininizi oluşturmak istemiyorsanız NameMC sayesinde hazır olarak Minecraft skini edinebilirsiniz. Site üzerinden milyonlarca farklı skine ulaşabilirsiniz. Bu skinler arasında ünlü oyuncuların, YouTuberların veya özel olarak tasarlanan skinlere ücretsiz olarak ulaşmanız mümkün. Fakat site üzerinde herhangi bir editörün olmadığını da belirtelim.

Mobil Cihazlar Üzerinden Skin Yapma

Mobil cihazlarınız üzerinden de bilgisayarda olduğu gibi skin tasarımı yapabilirsiniz. Üstelik yaptığınız bu tasarımlar Minecraft’ın hem bilgisayar sürümünde hem de Pocket Edition yani mobil sürümünde çalışabiliyor. Fakat mobil cihazlar üzerindeki kontroller yüzünden bu işlemlerin bir hayli yorucu olduğunu da belirtelim. Pocket Edition’da skininizi değiştirmek için ayarlarda bulunan hesap bölümüne giriş yapıyoruz. Eğer Microsoft hesabınız ile giriş yaptıysanız skin yükleme butonu bu bölümde karşınızda olacak.

Mobil cihazlar üzerinden de Minecraft skini yapmak mümkün.
Mobil cihazlar üzerinden de Minecraft skini yapmak mümkün.

Minecraft Skin Yapma Uygulaması: Skin Editor for Minecraft (Android)

Bu uygulama sayesinde kendi Minecraft skinlerinizi sadece birkaç adım da tasarlayabilirsiniz. Uygulamanın içinde birçok farklı özellikle ve template bulunuyor. Tasarlayacağınız skinin tüm detaylarını kendiniz belirleyebilir ve 2 boyutlu olarak çıktı alabilirsiniz.

Skin Creator PE for Minecraft (iOS)

iOS için özel olarak tasarlanan bu uygulama Android üzerindeki rakibine alternatif olabiliyor. Uygulama sayesinde beğendiğiniz hazır skinleri direkt olarak cihazınıza indirebilir veya üzerinde değişiklikler yapabilirsiniz.

En iyi Minecraft Skin Görünümleri

Eğer kendiniz skin aramak veya oluşturmak istemiyorsanız harika önerilerimiz var. Aşağıdaki listede bulunan skinleri yukarıda belirttiğimiz NameMC sitesinde aratarak bulabilirsiniz. Skinleri indirdikten sonra ister Minecraft’ın Java sürümüne isterseniz de Pocket Edition sürümüne entegre edebilirsiniz.

En iyi skin görünümleri ile hiç vakit kaybetmeden skin sahibi olabilirsiniz.
En iyi skin görünümleri ile hiç vakit kaybetmeden skin sahibi olabilirsiniz.
  • rilsy Alex karakteri üzerine yapılan bu skin ağırlıklı olarak koyu renkleri barındırıyor.
  • cowtails Bir önceki skin ile aynı dokuları barındıran bu skinin farkı renk tonları.
  • Hxtzo Tamamen yeşil renkleri barındıran bu skin Alex karakteri üzerine tasarlanmış.
  • EnfantOngle Listenin ilk Steve skini. Gözlük ve mont ile harika bir uyum yakalanmış.
  • Skaaaaaayblockk Yine Steve üzerine yapılan bu skin bir palyaço.
  • 0hSad Tamamen siyah beyaz renk tonlarına sahip bir Steve skini.
  • zeohy Slenderman’i andıran bu skin yine Steve üzerine tasarlanmış.
  • _ArrowPanda Winnie the Pooh’u andıran bu ayı skini Steve karakteri üzerine tasarlanmış.
  • dqvxy  Gerçekçi detaylar barındıran bu skin de Steve karakteri üzerine yapılmış
  • kira_hearth187 Listemizin son sırasında bulunan Alex skini farklı tamamen farklı bir konsepte sahip. Skinin yüzü gövdesi ile yer değiştirmiş.

Bu yazımızda Minecraft’ta kendinize özel skininizi nasıl tasarlayabileceğinizi detaylı olarak ele aldık. Mobidictum birçok mobil oyun üzerine içerikler paylaşan bir internet sitesi. Sitemizi bu içeriğimiz ile tanıyorsanız öncelikle sitemizde bir gezmenizi öneririz. Canınız sıkıldığında oynayabileceğeniz mobil oyun önerileri, mobil espor tarafından birçok gelişme ve çok daha fazlası hakkında içerikler üretiyoruz. Gelen yorumlarınızdan hareketle içeriklerde güncellemeler yapıyor, yeni içerikler paylaşıyoruz. Bizi takip etmeye devam edin. Tüm oyunculara iyi oyunlar dileriz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts