Minecraft Tavukları Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Gizli Özellik

Minecraft tavukları hakkında her şeyi bildiğinize emin misiniz? #Minecraft
Minecraft Tavukları Hakkında Bilinmeyen 5 Özellik
Minecraft’taki tavuklar hakkında bilinen gizli özellikleri listeledik.

Minecraft tavukları hakkında bilmeniz gereken 5 gizli özelliği listeledik. Minecraft’ı ve Minecraft’ın geliştirici ekibi Mojang’ı az çok tanıyorsanız nadiren de olsa gizli özellikler veya 1 Nisan gibi özel günlerde farklı “gizli” yenilikler getirdiğini az çok biliyorsunuzdur.

Minecraft Tavukları Hakkında Bilinmeyenler

Minecraft, sonsuz bir dünyaya sahip olmasından anlayabileceğiniz üzere oyundaki her şeye tam olarak hakim olmak oldukça zor olabiliyor. Çoğu oyuncu kimi zaman eşya tariflerini kimi zaman da az bilinen özellikleri kolaylıkla unutabiliyor.

Minecraft Tavukların Gizli Özellikleri
Sizler için Minecraft tavukları hakkında az bilinen özellikleri listeledik.


Uzun bir süredir Minecraft oynuyor veya herhangi bir yerden takip ediyorsanız listemizdeki gizli tavuk özelliklerinin bazılarını biliyor olabilirsiniz. Çok fazla uzatmadan Minecraft’ın tavuklar hakkında bilinmeyenlerine geçelim.

Minecraft: Elmas Yumurtlayan Tavuklar

Evet, başlıktan da görebileceğiniz üzere Minecraft’ta elmas yumurtlayan tavuklar bulunuyordu. Bu cümleyi okuyup dünyanızda elmas yumurtlayan tavuklar aramaya başlamadan önce söylememiz gerekirse güncel Minecraft’ın sürümlerinde artık elmas yumurtlayan tavuklar bulunmuyor.

Çeşitli Minecraft modlarıyla birlikte hala elmas yumurtlayan tavuklara sahip olabilirsiniz. Mod indirme ve oyuna aktarma hakkında herhangi bir fikriniz yoksa Minecraft Mod Yükleme içeriği size faydalı olabilir.

Minecraft Elmas Yumurtlayan Tavuklar
1 Nisan 2013 tarihinde yayınlanan Minecraft 2’de elmas tavuklar bulunuyordu.

Gelelim Minecraft’ın resmi sürümündeki elmas yumurtlayan tavuklarına. Mojang, 1 Nisan 2013 tarihinde 1 Nisan gününe özel Minecraft 2‘yi piyasa sürdü. Oyunun, normal sürümüyle 2.0 sürümü arasında çok bir fark olmamasına rağmen elmas tavuklar gibi daha birçok garip özellikler 1 Nisan 2013 tarihinde yayınlanan Minecraft 2’de bulunuyordu.

Minecraft: Hasar Almayan Tavuklar

Minecraft’ta tavuklar ne kadar yüksekten düşerse düşsün asla hasar almazlar. İster 10 isterseniz de 250 blok yükseklikten tavuklarınızı aşağıya fırlatabilirsiniz. Aşağıya fırlattığınız tüm tavuklar havada süzülerek yavaşça yere iner.

Bu özellik Minecraft’ın Alpha sürümünden beri oyunda bulunuyor. Mojang, yayınlanmış bir özelliği çok fazla geri çekmediğinden dolayı ilerleyen sürümlerde de tavuklar düştüklerinde hasar almamaya devam edecek gibi duruyor.

Minecraft: Tilkiler, Oselolar ve Evcilleşmemiş Kediler Tavuklara Bayılır

Minecraft’ta tilkiler, oselolar ve evcilleşmemiş tüm kediler gördüğü tavuklara her daim saldırır. Etrafta tavuk arıyor ancak çok fazla tilki, oselo ve evcilleşmemiş kediler etrafta koşturuyorsa onları takip ederek tavuklara ulaşabilirsiniz.

Minecraft Tavuk
Minecraft’ta oselolar, tilkiler ve evcilleşmemiş kediler tavuklara bayılır.

Bu tür hayvanların yakınındaki tavukları çiftliğinize almak istiyorsanız hızlı olsanız iyi edersiniz, çok geç kalmanız durumunda tavuklardan sadece tüy ve çiğ et elde edebilirsiniz.

Minecraft: Bir Yumurtadan 4 Civciv Çıkabilir

Minecraft’taki tavuklar gerçek hayattaki gibi yumurtlayabiliyor. Tam anlamıyla gerçek hayattaki tavuklar kadar olmasa da Minecraft tavuklarının bir yumurtlama mekaniği bulunuyor. Ayrıca bu yumurtaların içerisinden de civciv çıkma şansı da bulunuyor.

Çok düşük bir şans olsa da bir yumurtadan dört adet civciv çıkabilir. Bu şans her 256 yumurtada bir. Bu şans, gözünüze çok düşük gelmiyor olabilir. Bu durumun oldukça nadir gerçekleştiğini tekrarlamakta fayda var.

Minecraft: Nether’da Canlanan Tavuklar

Minecraft’ın bir farklı evreni nether’da tavuklar doğabiliyor. Eğer piglinleri öldürerek altın topladığınız bir sisteminiz varsa sandıklarınızın içerisinde tavukların düşürdüğü yumurta, tüy ve çiğ tavuk eti görebilirsiniz.

Minecraft Tavuk Jockey
Nether evreninde tavuklu Jockey’ler doğabilir.

Tavukların doğma sebebiyse küçük zombiler ve piglinler. Düşük bir şans olsa da tavukların üzerinde piglin ve zombiler doğabiliyor. Eğer Minecraft’a hakimseniz düşük şansla doğan “Jockey” yaratıklarını biliyor olabilirsiniz.

Minecraft tavukları hakkında az bilinenleri paylaştığımız içeriğin böylelikle sonuna gelmiş olduk. Oyuna yeni başlamış ve çeşitli rehberlere ihtiyaç duyuyorsanız Minecraft kategorimize göz atabilirsiniz.

Aradığınız sorulara cevap bulamıyorsanız Discord sunucumuza gelip direkt olarak bizlere veya diğer Minecraft oyuncularına sorular sorabilirsiniz. Aynı zamanda soru sormanın yanında yeni oyun arkadaşları da edinebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts