Minecraft Yatak Yapımı

Minecraft’ta nasıl yatak yapılır? #Minecraft
Minecraft Yatak Tarifi
Minecraft yatak yapımı için gereken malzemeleri listeledik.

Minecraft’ta yatak yapımı oldukça basit. En temel eşyalardan olan yatak yapımını ve ne gibi şeylere yarar hepsine yazımızda yer verdik.

Minecraft’ta Yatak Ne İşe Yarar?

Minecraft’ta yatakların işlevi bulunduğunuz dünyaya göre değişmekte.

Minecraft Yatak ne işe yarar
Yataklar her dünyada farklı işleve sahip.

Nether

  • Nether’da yatak koyup yatmaya çalışırsanız yatak patlar ve ölürsünüz.
  • Nether’da aşağıdaki örnekteki gibi yatağın arkasına bir blok koyarsak patlamanın etkisi azalır ve ölmeyiz bu şekilde Netherite taşı ararken etrafı patlatıp daha kolay şekilde bulabiliyoruz.

End

Genellikle Speedrun yapan oyuncular ejderha ile savaşırken onu bir köşede sıkıştırıp yatak ile patlama etkisi oluşturarak oyunu bitirmeye çalışır. Yatağın patlama etkisi burada da kendini gösteriyor.

Dünya

Yatak denince akla uyumak gelir Minecraft’tada gece geldiğinde uyuyup gündüz vaktinde uyanmamıza yarıyor yatak.

Minecraft Yatak Yapmak İçin Gereken Malzemeler

Minecraft’ta yatak yapmamız için sadece iki malzemeye ihtiyacımız var. Bunlar tahta ve yündür peki bu malzemeleri nasıl elde ederiz?

Minecraft Yatak Yapımı
Minecraft’ta yatak yapımı için üç adet odun ve yüne ihtiyacınız var.

Tahta elde etmek için ağaç kırıp düşecek olan odunu ”Envanter” bölümümüzdeki sağ üst craft kısmından rastgele bir yere koymamız yeterli olacaktır aşağıdaki örnekte gösterdik. Yün elde etmek için ise koyun kesmemiz gerekecektir koyun öldürdüğümüzde yün düşer.

Minecraft Yatak Nasıl Yapılır?

Yukarıda anlattığımız gibi tahta elde etmek için gereken bir odun bizim için yeterli olacaktır fakat eğer bir koyunu öldürerek yün almaya çalışırsak bir, makas ile yününü alırsak iki adet yün çıkar o yüzden en az iki koyuna ihtiyacımız var.

Tüm bu malzemeleri topladıktan sonra ”Crafting Table” eşyasına gelip en alt üç kısma tahta onun bir üst kısmındaki üç bölmeye ise yünleri koymamız gerekiyor bunu yaptıktan sonra yatak yapmış olacağız.

Minecraft Renkli Yatak
Yatak yapımı için çalışma masasının en alt sırasına odun koymalı ve onun üzerine üç adet yün koymalısınız.

Minecraft Yatak Rengi Değiştirme

Yatak rengini değiştirmemiz için yün rengini değiştirmemiz gerekiyor. Bunun içinde istediğimiz renkte bir çiçek bulmamız gerekiyor. Çiçeğin rengine göre craft bölümüne koyduğumuzda bize o renkte bir boya verecek ve craft bölümünde o renkteki boyanın sağ tarafına rengini değiştirmek istediğimiz yünü koyuyoruz. Yün rengini değiştirdiğimizde ise yukarıdaki gibi yatağı yapmamız yeterli olacaktır.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts