2 Milyon TL’lik Fon ile Kurulan oFON Başvuruları Başladı

tiplay studio ve Rollic iş birliği ile yola çıkan oFON (Oyun Fonu) için başvurular başladı. 2 milyon TL’lik fon ile kurulan bu fonda toplam 12 aya kadar finansman, stratejik ortaklık, teknik destek, ortak çalışma alanı, iş geliştirme, mentörlük, startup kurulumu ve oyun yayın desteği gibi alanlarda eğitimler olacak.

Temmuz 2019’da üç girişimci tarafından Denizli’de kurulan ve çok kısa sürede global ölçekte başarı yakalayan oyun şirketi tiplay studio aynı başarıyı Türkiye’nin dört bir yanında oyun sektörüne giriş yapmak için var gücüyle çalışan ekiplerin de yakalaması için oFON (Oyun Fonu) adında bir projeye imza attı.

Yetenekli geliştiricilerden oluşan takımların başarılı stüdyolar haline gelmesini sağlamak için tiplay studio ve Rollic işbirliği ile açılmış bir ivmelendirici program olan oFON Türkiye’deki oyun geliştiricilerin doğru zamanda doğru ekiple doğru adımları atarak uluslararası düzeyde başarı yakalayabileceği ön kabulü ile hayata geçirildi. 

oFON yetenekli ekiplerin başarılı stüdyolar haline gelmesini sağlayan ivmelendirici programdır. 2 milyon TL’lik fonla kurulan oFON’a kabul alan ekipler öncelikli olarak üç ay, programa başarı ile devam etmeleri durumunda toplam 12 aya kadar finansman, stratejik ortaklık, teknik destek, ortak çalışma alanı, iş geliştirme, mentörlük, startup kurulumu ve oyun yayın desteği gibi alanlarda destek almaya hak kazanırlar.

Zamanlamayı, yükselen trendleri iyi yakalayan, doğru zamanda doğru türdeki oyunları üreten ekiplerin kabul alma ihtimalleri yüksek olup motivasyonu yüksek, çalışkan ve yetenekli bir takım çıkartabilmiş olmak oFON’a dahil olmak en fazla önem verilen kriterlerden biridir. Başvurular tüm Türkiye’ye açık olup Yaz ve Kış türü olarak senede iki kere alım yapılması öngörülmekle beraber her turda en fazla 4 ekip kabul edilmesi planlanmaktadır. Program başından sonuna ücretsiz olup başvurusu onaylanan ekipler jüri önünde sunumlarını gerçekleştirecektir. Rollic’in kurucularından Burak Vardal ve tiplay studio’nun kurucuları Ahmet Öney, Umut Ermeç ve Osman Tutum’dan oluşan jürinin oylarıyla kabul edilen ekipler oFON’a girmeye hak kazanacaklardır. Başvurular ofon.tiplaystudio.com adresinden yapılmakta olup başvuru için 18 yaş sınırı vardır. 

Bu projeye başvurmak için ofon.tiplaystudio.com adresine gidebilirsiniz. Başarılar dileriz. 🙂

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler