Amazon sorun çıkaran oyuncuların canını sıkacak!

Amazon, toksik oyuncuları bitirebileceğini düşünerek patent aldığı yeni bir fikri var. Amazon’a göre toksik oyuncular sadece birbirleriyle bir araya gelmeli.
Amazon toksik oyuncuları bir araya getirecek
Amazon toksik oyuncuları bir yere toplayacak yeni sistemi için patent aldı.

Kimi oyuncular tüm aksilikleri bir anda yaşasa dahi takımından desteği kesmez, kimi oyuncular da ufacık bir olayın yanlış yapılması durumunda kıyameti koparır. En küçük hatalarda bu tarz kaba davranışlarda bulunan oyuncular diğer oyuncular tarafından toksik olarak adlandırılıyor. Amazon’un ise bu tür kaba davranışlar sergileyen oyuncularla uğraşmak için patentini aldığı yeni bir fikri var: Toksik oyuncuları diğer toksik oyuncularla eşleştirmek.

Amazon Toksik oyuncuları azaltmayı hedefliyor!

Kaba davranışlar gösteren oyuncular için kullanılan ortak terim “toksik” ve Amazon, bu tür oyuncuları azaltmanın ilginç bir yolunu patentledi. Amazon’a göre toksik oyuncuları azaltmanın en kolay yolu olarak, toksiklerin aynı onlar gibi olan diğer oyuncular ile eşleştirilmesi olarak gösteriliyor.

Amazon toksik gamer patent
“Toksik oyuncuları azaltmanın en kolay yolu onları bir araya toplamak”

Toksiklik geniş bir kategori olduğundan dolayı bu şekilde tanımlanan davranış türleri oyunculara bağlı. Bazı oyuncular küfür etmeyi toksik bir davranış olarak görmezken kimileri de maç ortasında oyunu bırakmayı bulmayabilir. Protokol tarafından tespit edilen ve yeni yayınlanan bir Amazon patentinde bu tür oyuncularla başa çıkmak için yeni bir mekanizma geliştirmek gerektiği ve tüm toksik oyuncuları diğer oyunculardan izole etmek gerektiğini belirtiliyor. Bu yeni mekanizmaya göre toksik oyuncular yalnızca diğer toksik oyuncular ile eşleşecek.

Yukarıda da dediğimiz gibi bazı davranışlar toksiklik olarak görülmeyebilir, o durumda da çok küfür eden bir oyuncu, çok fazla küfür eden diğer oyuncularla eşleştirilebilirken maç ortasında oyundan çıkan oyuncular, aynı davranışı gösteren diğer oyuncularla eşleştirilebilirler. Şu an için fikir aşamasında olan bu sistemin işe yarayıp yaramayacağına emin değiliz. Bu durumdaki fikirlerinizi bizlere yorum olarak bildirebilirsiniz. Ayrıca Amazon, Prime aboneleri için ayrıcalıklı ödüller sunmaya devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Prime Day günleri yapan Amazon, abonelerine özel indirimlerde bulundu. Sizler de Amazon Prime abonesi olarak ayrıcalıklardan yararlanabilirsiniz, üstelik bunu ilk ay tamamen ücretsiz bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Amazon Prime nedir, ne işe yarar ve sizlere ne gibi avantajlar sağlıyor bunu öğrenmek için hazırladığımız rehbere mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts