En Popüler Hyper Casual Oyunlar Hangileri?

hyper casual

Hyper casual oyunlar şüphesiz ki son dönemin en çok indirilen, en çok dikkat çeken yapımları. Biz de bir süredir hyper casual oyun önerileri konusunda birkaç soru alıyorduk. Bu bağlamda Sensor Tower‘ın son verilerinden hareketle bir liste oluşturuldu. Listede Hindistan ve Brezilya’da yaşayan oyuncuların büyük etkisi olduğu görülebiliyor. Konuyla ilgili rehber tadında bilgiler almak için Hypercasual oyunlar nedir? yazımıza gidebilirsiniz.

En Çok İndirilen Hyper Casual Oyunlar

SayGames imzasını taşıyan Sand Balls, sadece ekim ayında 29 milyona yaklaşan indirme sayılarına ulaştı. Bu istatistiğiyle Ekim 2019’un en çok indirilen hyper casual oyunu olan Sand Balls, başta Hindistan ve Brezilya olmak üzere dünyanın birçok bölgesinden oyuncuların bir numaralı oyunu oldu.

Sand Balls’un hemen ardından Fun Race 3D geliyor. Good Job Games imzasını taşıyan bu yapım da Ekim 2019’da 22 milyon indirildi. Hindistan ve Brezilya’nın başı çektiği birçok bölgede indirilen bu yapım, bu ayın en popüler ikinci hyper casual oyunu olarak dikkat çekiyor.

En Çok İndirilen Hyper Casual Oyunlar

  1. Sand Balls
  2. Fun Race 3D
  3. Perfect Slices
  4. Boncemasters!
  5. I Peel Good
  6. Tiles Hop
  7. Aquapark.io
  8. Run Race 3D
  9. Crowd City
  10. Cool Goal

Hemen aşağıdaki liste hem Android hem de iOS kullanıcılarının verilerinden hareketle hazırlandı. Oyunların kendi platformlarında bu sıralamayla yer almadığını biliyoruz. Örneğin Android ve iOS kullanıcıları arasında en çok indirilen oyunlar arasında zirvede bir fark bulunuyor. Android kullanıcıları en çok Sand Balls’u oynarken, iOS tarafında ekim ayının zirvesinde I Peel Good yer alıyor. iOS’un zirvesinde yer alan I Peel Good’un, Android kullanıcıların bu kategoride en çok oynadığı 10 oyun arasında dahi yer almaması ilgi çekici.

Mobil Oyun Önerilerimiz

Bu kategori dışında yeni oyunlar görmek istiyorsanız Mobil Oyun Önerileri ismiyle oluşturduğumuz listedeki oyunlara bakabilirsiniz. Kategorilere göre son dönemin en iyi mobil oyunlarını o listelerimizde topladık. Orada RPG’den Arcade’e, Bulmaca’dan Strateji’ye kadar birçok kategoride onlarca oyun bulacaksınız. Detaylar ve daha fazla içerik için Mobidictum‘u takip etmeye devam edin. İyi oyunlar!

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts