Gamescom 2020 dijital ortamda gerçekleşecek

Gamescom 2020 dijital ortamda gerçekleşecek. Yüz binlerce oyuncuyu Köln’de buluşturan Gamescom Covid-19 sebebiyle internet üzerinden uzaktan gerçekleştirilecek.
Gamescom 2020 Dijital

Oyun dünyasının en büyük etkinliklerinden biri olan Gamescom 2020 dijital ortamda gerçekleşecek. Covid-19 sebebi ile bugüne kadar birçok etkinlik iptal oldu veya ertelendi. Virüsün insanlar arasında yayılmaması için alınan bu önlemler sosyal mesafeyi korumak adına bizi izolasyona mecbur etti. Bu izolasyon oyun sektörünün önemli ölçüde büyümesini sağladı ancak fiziksel olarak gerçekleştirilecek tüm etkinliklerin iptal olmasına yol açtı. Bu etkinliklerden biri de Gamescom 2020 oldu.

Gamescom 2020 Dijital Ortamda Gerçekleşecek

Gamescom her yıl Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenmekte olan ve bütün dünyadaki oyuncuların yakından takip ettiği bir etkinlik. Ancak bu sene Gamescom 2020 fiziksel olarak düzenlenemeyecek. Gamescom 2020’nin yaptığı duyuruya göre etkinliğin Covid-19 salgını sebebi ile dijital olarak internet üzerinden gerçekleşeceği belirtildi. Bu duyuru Gamescom’u yakından takip eden birçok oyuncuyu üzdü.

Gamescom 2020
Gamescom 2020 dijital ortamda gerçekleşecek.

Ayrıca Gamescom ve Game Awards’ın kreatörü olan Geoff Keighely, bu yıl düzenlenecek olan Gamescom “Opening Night Live” gösterisinin 24 Ağustos tarihinde dijital ortamdan izleneceğini açıkladı.

Gamescom Tarafından Yapılan Açıklama

Covid-19 sebebiyle bu yıl düzenlenecek olan Gamescom etkinliğinin fiziksel olarak gerçekleştirilemeyeceği açıklandı. Gamescom 2020 tarafından oyunculara yapılan açıklama ise şu şekildeydi:

“Resmileşti: Maalesef Gamescom bu yıl Köln’de hiçbir durumda gerçekleşmeyecek. Birçoğunuz gibi bizler de hayal kırıklığına uğradık çünkü Gamescom ekibi olarak aylarca, harika bir Gamescom 2020 üzerinde çalıştık ancak koronavirüs salgını karşısında birlik olmamız gerektiği de ortada. Bu, birbirimizi düşünmemiz ve enfeksiyon riskini azaltmamız gerektiği anlamına geliyor.

Bununla birlikte dijital bir Gamescom üzerinde tam hızla çalışıyoruz. Ne de olsa Gamescom, dünyanın oyunlar için en büyük etkinliği ve bu yıl yine olması gereken şey bu. Ağustos ayı sonunda dijital olsa da sizinle ve dünya çapında milyonlarca oyuncuyla birlikte en iyi oyunları ve Gamescom’u nasıl kutlayacağımızı dört gözle bekleyebilirsiniz. Bu sene de Gamescom oyunun kalbi!”

Gamescom Nedir?

Gamescom, her yıl Almanya’nın Köln şehrinde düzenlenen bir video oyun fuarıdır ve her yıl Gamescom’u BIU (İnteraktif Eğlence Yazılımı Federal Birliği) tarafından organize ediliyor. Gamescom ilk kez oyuncular ile 2009 yılında buluştu ve o zamandan bu zamana her yıl yaklaşık 400.000 oyuncu bu etkinlikte buluşuyor.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler