Gmail tasarım değiştirerek daha kullanışlı hale getirilecek!

Gmail tasarım
Gmail tasarım değiştirerek daha kullanışlı hale getirilmesi amaçlanıyor.

Gmail tasarım değiştiriyor. Gmail’in yeni tasarımı üç temel iletişim aracı olan e-posta, sohbet ve video arasında entegrasyonu bir ileri seviyeye götürmeyi amaçlıyor. Halihazırda e-posta odaklı hizmet veren Google, sohbet ve video hizmetlerini de Gmail’e entegre ederek kullanım alanını daha da genişletecek.

Gmail yeni tasarıma geçiyor!

İş hayatında büyük ekiplerin gün içinde yapılan işler hakkında konuşması, işlerin sağlıklı bir biçimde ilerlemesi açısından oldukça büyük önem arz ediyor. Tam da bu noktada Slack, iş dünyasının imdadına yetişmiş ve bulut tabanlı yapısıyla iletişimi ve etkileşimi oldukça kolay hale getirmişti. Bu alanda oldukça geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olan Slack’e rakip olmak üzere Google, Gmail’i yeni tasarım ve özelliklere kavuşturuyor.

Gmail tasarım değişikliği
Gmail tasarım değişikliğine gidiyor!

Google, yaptığı açıklamada sohbet bölümünün artık daha işlevsel hale geleceğini eklerken, buraya bir de Drive entegrasyonu eklenmiş durumda. Kullanıcılar artık dokümanlarını direkt Gmail üzerinden oluşturup, düzenleyip ve paylaşma imkanına sahip olacak. Tüm bunlara ek olarak sohbet odaları, şirket çalışanları dışındaki kişilerin de bulunabileceği alanlar olarak kurgulanabilecek. Aynı zamanda bu sohbet mesajları ve e-posta kutusunda da gösterilecek ve kullanıcılar sohbet iletilerini kolaylıkla arayabilecek, odaları belirli noktalara sabitleyebilecek ve bildirimleri kolaylıkla yönetebilecekler. Buna ek olarak kullanıcılar toplantıya katılabilecek, bu katılımcılar arasında sunum yapacak kişiyi seçebilecek ve Gmail resim içinde resim aramaları yapabilecekler.

İlk olarak G Suite kullanıcılarına sunulması planlanan bu yeni tasarımın ilk aşamada önizleme kapsamında olması, yıl sonunda ise kalıcı kullanımda olacağı tahmin ediliyor. Bakalım Google’ın iş dünyasının ihtiyaçlarına karşılık vermek üzere attığı bu adım nasıl karşılık bulacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts