Hangi iOS Sürümünü Kullanıyorum?

Hangi iOS Sürümünü Kullanıyorum

Hangi iOS sürümünü kullanıyorum sorusu birçok iOS kullanıcısının aklına gelmiştir. Özellikle 13.1 ile birlikte birçok yenilik getiren; uygulama boyutlarından güncellemelerin boyutlarına kadar birçok konuda teknik anlamda değişikliğe giden Apple, bazı cihazlarına yeni güncellemelerini aktif edemiyor. Birçok Apple kullanıcısı depolama alanı nedeniyle yeni güncellemeleri kaçırıyor. Peki hangi iOS sürümünü kullandığınızı nasıl göreceksiniz?

Hangi iOS Sürümünü Kullanıyorum?

iPhone’larınızda bu işlem oldukça basit. Cihazınızda yüklü iOS sürümünü görmek için sırasıyla şu yolları izleyin Ayarlar > Genel > Hakkında. Gelen ekranda mevcut iOS sürümünüzü görebilirsiniz. iPod cihazlarınızdaysa bu işlem için biraz daha farklı bir yöntem kullanmanız gerekiyor. Ana menü gelinceye dek Menü düğmesine basmalısınız. Sonrasında ekranı kaydırmalı ve Ayarlar > Hakkında bölümüne girmelisiniz. Bu ekranda hangi iOS sürümünü kullandığınız yazacak. Eğer iPod classic kullanıyorsanız Hakkında ekranında orta düğmeye iki kez basmalısınız.

iTunes da Bir Cevap Sunuyor

Hangi iOS sürümünü kullandığınızı görmek için iTunes’u da kullanabilirsiniz. Öncelikle iTunes’unuzun en güncel sürümü kullandığından emin olmanız gerekiyor. Cihazınızı iTunes’a bağladıktan sonra iTunes ekranında sol üst köşeden cihazınızın simgesine tıklayın. Buradan Özet veya Ayarlar bölümüne giderek mevcut iOS sürümünüzden cihazınızın kapasitesine kadar birçok bilgiyi görebilirsiniz.

13.1 ile Performans Arttı

Her güncelleme ile birlikte hatrı sayılır miktarda değişiklik yapan AppleiOS 13.1 güncellemesi ile birçok şeyi değiştirdi. Öncelikle yepyeni bir siyah görünümü kullanıcılarına sunan firma, performans konusunda da hatrı sayılır değişiklikler yaptı. Neredeyse her büyük güncelleme ile birçok telefonunu performans açısından yorduğu söylenen firma yeni cihazlarını daha hızlı hale getirmiş gibi duruyor. Eğer ki cihazınız iOS 13.1’e sorunsuz bir şekilde geçiş yaptıysa performans bakımından büyük bir değişiklik görmüş olabilirsiniz. Zira Aple’in resmi internet sitesinde verilen bilgilerde uygulamaların iOS 13.1 ile birlikte geçen güncellemeye göre 2 kat daha hızlı açıldığı belirtiliyor. Ayrıca Face ID ile ekranınızı artık daha yüzde 30 oranın daha hızlı açabileceksiniz. Tabii bu durumun da modelden modele ve cihazın durumuna göre değişeceğinin bilgisini verelim. iOS 13.1 yenilikler sunarken uygulama tarafını da unutmamış. Detayları belli olmayan sıkıştırma yöntemi sayesinde App Store’da yer alan uygulamar %50 oranında daha az yer kaplıyor. Bu da Apple’ın kullanıcılara sunduğu depolama alanı açısından büyük bir kar.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts