Hayat Eve Sığar Uygulaması ile koronavirüsten korunun

Covid-19 salgını ile mücadele için geliştirilen Hayat Eve Sığar adlı mobil uygulama App Store’da yerini aldı. Yakın zamanda haberini yaptığımız bu uygulama Covid-19 salgını ile mücadeleye yardım etmesi amacıyla tasarlandı.
Hayat Eve Sığar
Hayat Eve Sığar

Covid-19 salgını ile mücadele için geliştirilen Hayat Eve Sığar adlı mobil uygulama App Store’da yerini aldı. Yakın zamanda duyurduğumuz bu uygulama, Covid-19 (koronavirüs) salgını ile mücadeleye yardım etmesi amacıyla tasarlandı. İçinde birçok fonksiyon barındıran Haya Eve Sığar uygulaması sayesinde ailenizin de sağlık tablosunu görüntüleyebilirsiniz. Sağlık Bakanlığı tarafından bizzat kontrol edileceği açıklanan bu uygulama acil müdahaleler için Emniyet Kuvvetlerine de bilgi verecek. BTK önderliğinde tasarlanan uygulama ise bugün App Store’da yayınlandı.

Hayat Eve Sığar uygulaması ne işe yarıyor?

Covid-19 salgını ile mücadeleye destek olması için tasarlanan uygulama Play Store üzerinden yayınlandı. Bu uygulama sayesinde enfeksiyon kapma açısından tehlikeli olan yerleri görebilecek, ailemizin günlük sağlık takibini yapabilecek, sosyal mesafeye dikkat etmediğimiz taktirde bizi uyarabilecek ve yakınlarda hasta olan insanları görebilmemizi sağlayacak. Dün Play Store üzerinden yayınlanan uygulama bir gün içinde binlerce kişi tarafından indirildi. Bugün ise App Store üzerinden uygulamanın yayınlandığı açıklandı.

Sağlık Bakanlığı öncülüğünde BTK ve özel sektörden 3 operatörün birleşerek geliştirdiği bu uygulama sayesinde birçok şey yapabiliriz. Sizin için uygulama içinden yapabileceklerinizi listeledik.

Hayat Eve Sığar Uygulaması App Store'da Yayınlandı!
Konum Servisinizi ve Bluetooth özelliğinizi açmanız gerekiyor.
  • Uygulama içerisinden günlük Covid-19 (koronavirüs) testi yapabilirsiniz.
  • Ailem bölümünden ailenizi ekleyebilir anlık olarak nerede olduklarını görebilirsiniz. Ayrıca ailenizin testlerini de kontrol edebilirsiniz.
  • Harita üzerinden hastane, metro istasyonları, otobüs durakları, eczane, market gibi yerleri görebilirsiniz. Bu alanların risk puanını görüntüleyerek nerelerden uzak durmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.
  • Yakınınızdaki enfekte olmuş kişileri görebilirsiniz.
  • Ayrıca telefonunuzun bluetooth özelliği açık olduğu taktirde etrafınızdaki insanlara yaklaştığınızda size alarm veriyor.
  • Uygulama içerisinden günlük Covid-19 tablosunu görüntüleyebilirsiniz.

Hayat Eve Sığar uygulamasını kimler kontrol ediyor?

Sağlık Bakanlığı tarafından kontrol edilen Hayat Eve Sığar adlı uygulama BTK ve 3 özel operatör tarafından geliştirildi. Uygulama içerisindeki bilgiler günlük olarak Sağlık Bakanlığı tarafından güncelleniyor. Gerektiğinde Emniyet Kuvvetlerinin de konum bilgilerinden yararlandığı biliniyor ve bu sayede de acil durumlarda kolaylıkla müdahale edebilecekler. Dün itibari ile Play Store üzerinden yayınlanan bu uygulama bugün App Store’da yerini aldı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts