Instagram İstatistikleri: 2020 Öncesinde Bilmeniz Gerekenler

instagram

Instagram her geçen gün çok daha büyük sayılar ile karşımıza çıkıyor. squarelovin’de paylaşılan bir infografikte Instagram’ın birçok istatistiğinden bahsedildi. Verilen bilgilere göre, kitlesinin büyük bir çoğunluğu 18-34 yaş aralığında bulunan bu uygulama, gençlere ulaşmak isteyen markaların da bir numaralı aracısı olma özelliğini bir kez daha kanıtladı diyebiliriz.

Günde 500 Milyon Hikaye!

Okul arkadaşlarınız, iş arkadaşlarınız, aileniz, akrabalarınız ve kediler… Sadece yakın çevresi ve ilgi alanlarına dair birkaç sayfayı takip eden kullanıcılar dahi Instagram’da her gün yüzlerce fotoğrafa denk geliyor. Peki genelde bu istatistikler nasıl? Instagram’da sadece bir günde 95 milyon gönderi paylaşılıyor. Hikaye istatistikleriyle günlük 500 milyona ulaşmış durumda. Verilen bilgilere göre, bu uygulamanın aylık kullanıcı sayısı ise 1 milyar!

  • Günde 95 milyon gönderi
  • Günde 500 milyon hikaye
  • Ayda 1 milyar kullanıcı

instagram

Her geçen gün daha büyük sayılarla karşımıza çıkan Instagram için 2020’ye dair bir tahmin de paylaşıldı. Bir kulanıcının 2020 yılında bir günde ortalama 28 dakika bu uygulamayı kullanacağı düşünülüyor. Ayrıca şimdilerde birçok ülkede birçok profilde denenen beğenisiz Instagram modeli için de 2020 dönüm noktası olabilir. Henüz bu konuda netlik olmasa da bu özellik yakın dönemde tüm dünyada kullanıcılarla buluşacak.

Business tarafı için ne diyebiliriz?

Uygulamayı tercih eden kişi sayısı bu kadar fazla olunca haliyle ilgi alanına göre insanlara ulaşmak isteyen markalar da Instagram’ı tercih ediyor. 130 milyon insan Instagram üzerinden alış veriş yapmak için tıklıyor. 849 milyon reklam gösterimi yapılıyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılan bir çalışmaya göre, gençlere göre bir markanın onlara ulaşmasının en iyi yolu Instagram.

  • Bir ayda 849 milyon reklam gösterimi
  • Bir ayda 130 milyon alış veriş tıklaması

Tabii yukarıdaki devasa sayılara influencer’lar ile yapılan viral işlerin bir kısmının girmediğini hemen belirtelim.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler