iOS 13.1 Yenilikler: Performans Açısından Neler Değişti?

iOS 13.1 yenilikler

iOS 13.1 yenilikler konusunda kullanıcılarını şaşırtmadı. Her güncelleme ile birlikte hatrı sayılır miktarda değişiklik yapan Apple, iOS 13.1 güncellemesi ile birçok şeyi değiştirdi. Öncelikle yepyeni bir siyah görünümü kullanıcılarına sunan firma, performans konusunda da hatrı sayılır değişiklikler yaptı. Neredeyse her büyük güncelleme ile birçok telefonunu performans açısından yorduğu söylenen firma yeni cihazlarını daha hızlı hale getirmiş gibi duruyor.

iOS 13.1 yenilikler: Performans Farkı

Eğer ki cihazınız iOS 13.1’e sorunsuz bir şekilde geçiş yaptıysa performans bakımından büyük bir değişiklik görmüş olabilirsiniz. Zira Aple’in resmi internet sitesinde verilen bilgilerde uygulamaların iOS 13.1 ile birlikte geçen güncellemeye göre 2 kat daha hızlı açıldığı belirtiliyor.

Uygulamalar iOS 13’te 2 kata kadar daha hızlı açılıyor.

Verilen bilgilere göre bu hesaplamalar Mayıs 2019’da, iOS 12.3 ve ön sürüm iPadOS ve iOS 13 yüklü, olması gereken en yüksek performansı destekleyen iPhone XS ve iPad Pro (11 inç) ile ön üretim App Store sunucu ortamında yeniden paketlenen üçüncü taraf uygulamaları kullanılarak yapılan uygulamalar ile test edilmiş. Apple’ın da uyardığı gibi uygulamaların açılma hızları performans, spesifik yapılandırmaya, içeriğe, pil sağlığına, kullanıma, yazılım sürümlerine ve diğer faktörlere bağlı olarak değişiyor.

iOS 13.1 yenilikler
iOS 13.1 güncellemesiyle birlikte Face ID artık yüzünüzü daha hızlı algılıyor.

Face ID’de Durum Nasıl?

Performans konusunda iOS 13.1 yenilikler sunmaya Face ID tarafında da devam etti. Verilen bilgilere göre Face ID ile ekranınızı artık daha yüzde 30 oranın daha hızlı açabileceksiniz. Tabii bu durumun da modelden modele ve cihazın durumuna göre değişeceğinin bilgisini verelim.

iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max ve iPhone XR’ın kilidini açmak yüzde 30’a kadar daha hızlı.

Bu istatistiki oran Apple tarafından Mayıs 2019’da, iOS 12.3 ve ön sürüm iPadOS ve iOS 13 yüklü, olması gereken en yüksek performansı destekleyen iPhone X ve iPhone XS Max ve iPad Pro (11 inç) ile aygıtı uyandırmak için yan ve üst düğmeler kullanılarak oluşturulmuş.

Uygulamalar Daha Az Yer Kaplıyor

iOS 13.1 yenilikler sunarken uygulama tarafını da unutmamış. Detayları belli olmayan sıkıştırma yöntemi sayesinde App Store’da yer alan uygulamar %50 oranında daha az yer kaplıyor. Bu da Apple’ın kullanıcılara sunduğu depolama alanı açısından büyük bir kar. Tabii uygulama güncellemeleri de burada sorulması gereken konu. Verilen bilgilere göre uygulama güncellemeleri de artık yüzde 60’a kadar küçülecek. iOS oyunlar artık daha az yer kaplayacak.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler