iOS 13.2 ile Cinsiyet Bilgisi İçermeyen Emojiler Geldi

ios 13.2

iOS 13.2 ile yepyeni emojiler iOS kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Gelen güncellemede en çok dikkat çekenlerden biriyse cinsiyet bilgisi içermeyen emojiler oldu. Daha öncesinde kullanıcılar emoji seçerken kadın ve erkek emojileri görürken, artık “neutral” adında, cinsiyet bilgisi içermeyen emojiler de bu listeye eklendi. Güncelleme yapılması durumunda artık konuşurken daha fazla görsele sahip olacaksınız.

iOS 13.2 ile Yepyeni Emojiler

https://twitter.com/jeremyburge/status/1182350386188828677

iOS 13 398 yeni emoji tasarımını da beraberinde getirdi. Bu emojilerden 230’u Emoji 12.0 ile 168’i ise Emoji 12.1 ile geldi. Bir süredir yeni emojileri üzerinde çalışan firma, iOS 13.2 ile yepyeni görsel içeriklerini sundu. Yeni güncellemede bir sürü el ele tutuşan insan görüyoruz. Cinsiyetlerinden renklerine, renklerinden yaşlarına kadar birçok ekstra görsel mevcut. Hemen aşağıdan bu emojileri görebilirsiniz.

iOS 13.2’de Cinsiyet Bilgisi İçermeyen Emojiler

ios 13.2

iOS 13.2 ile Gelen Bazı Emojiler

Yeni emojiler arasında şüphesiz ki en çok dikkat çeken cinsiyet bilgisi olmayan emojilerdi. Bu konun ardından da tabii ki hayvanlar geliyor. Emojisi bulunan hayvan dostlarımızın arasında yepyeni görseller katıldı. Son dönemde Instagram videolarında sık sık gördüğümüz su samuru da artık emoji olarak aramızda! 🙂

Değişen Emojiler

Bazı emojilerde de değişiklikler oldu. Bu değişiklikler toplumsal cinsiyet rolleri üzerinden bir genelleme içeren görsellerde oldu diyebiliriz. Artık hemen aşağıdaki görsellere bakıldığında herhangi bir cinsiyet yargısına varmak daha zor gibi duruyor. Hemen aşağıdan değişen görsellere bakabilirsiniz.

 

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili İçerikler