iOS kullanıcıları uygulama ve oyunlarda çökme sorunu yaşıyor!

iOS kullanıcıları bazı oyunların açılmasında sorunlar yaşıyor. Apple tarafından net bir bilgi gelmese de kullanıcılar bir hayli endişeli.
iOS uygulama ve oyunları çöküyor
iOS kullanıcıları bazı uygulama ve oyunlarda çökme sorunu yaşıyor!

iOS kullanıcıları bazı uygulamalarda ve oyunlarda çökme sorunu yaşıyor. Kullanıcılar oyunlara ve bazı uygulamalara giremiyorlar. Oyuncuların sabah saatlerinden bu yana çoğu uygulamaya ve PUBG Mobile, Free Fire ve Call of Duty Mobile gibi popüler oyunlara girmekte sorun yaşıyorlar.

iOS kullanıcıları oyunlarda çökme sorunu yaşıyor!

iOS kullanıcıları PUBG Mobile’a giriş yaparken bazı sorunlar yaşıyorlar ve PUBG Mobile açılmıyor. PUBG Mobile’ın resmi Twitter hesabından bu konu ile alakalı kısa bir bilgi paylaşıldı. Paylaşılan mesajda:

Sevgili oyuncular, iOS kullanıcılarının karşılaştığı mevcut sorunun farkındayız. Bu sorun iOS platformunda birden fazla uygulama ve oyunda oluyor ve aktif olarak çözmeyi arıyoruz. Sabrınız için teşekkürler!

Sonrasında ise yukarıdaki Twiti alıntılayarak şunları söyledi:

Şu anda, bu sorun uygulamaların ve oyunların çoğunu etkiliyor. İlgili platformlarla aktif olarak çalışıyoruz ve sorunu çözmeyi destekliyoruz. Lütfen güncellemeler için bizi izlemeye devam edin. Anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz!

iOS oyunlarda çökme sorunu
Call of Duty Mobile açılmıyor!

Call of Duty Mobile, PUBG Mobile ve Free Fire açılmıyor!

iOS kullanıcıları PUBG Mobile’da karşılaştıkları açılmama sorunu ile Call of Duty Mobile ve Free Fire oyunlarında da karşılaştılar. Eğer Call of Duty Mobile’da açılmama sorunu iOS kaynaklı ise yakın zaman içerisinde çözülecektir. Ancak sorun sizden kaynaklanıyorsa “Call of Duty Mobile açılmıyor ise ne yapmalıyız?” adlı rehberimizden bu sorunu çözebilirsiniz.

Free Fire açılmıyor
Free Fire da açılmıyor!

Oyunlar neden açılmıyor?

Free Fire için de durum farklı değil, oyuncular Free Fire’a da girerken sorun yaşıyorlar. Sevilen battle royale oyunları arasında olan Free Fire’ın da açılmamasının ardından oyunların aklına acaba oyunlar hacklendi mi sorusu gelmedi değil. PUBG Mobile’ın bu sorunun iOS kaynaklı olduğunu söylemesinin ardından bu sefer de iOS kullanıcıları tarafından iOS’un hacklenip hacklenmediğine dair endişeler oluşmaya başladı. Konu ile alakalı henüz Apple tarafından net bir açıklama gelmedi ancak sorunun çözümünün kısa süre içerisinde çözüleceğini düşünüyoruz. Free Fire açılmama sorunu eğer iOS kaynaklı değil de farklı bir durum söz konusu ise “Free Fire Açılmıyor Hatası ve Çözümü” adlı rehberimizden bu sorun hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts