MineCon etkinliği nedir, ne zaman yapılacak?

Her yıl düzenli olarak gerçekleştirilen MineCon etkinliği bu sene ne zaman yapılacak?
Minecon Etkinliği
Minecon her sene düzenli olarak gerçekleştirilen bir etkinlik.

MineCon etkinliği Mojang tarafından hazırlanan yılda bir şekilde düzenlice yapılıyor. İlk konferans 2010 yılında MinecraftCon adıyla yapıldı. Diğer seneye daha büyük bir şekilde hazırlık yapan Mojang Las Vegas’ta MINECON 2011 olarak ikinci konferansını yaptı. Bu sene ortaya çıkan ve insan topluluğunu büyük bir riske sürükleyen COVID-19 pandemisi yüzünden 2020 konferansının tarihi ileri alındı.

MineCon etkinliğinde neler oluyor?

MineCon olarak yapılan her sene farklı ülkenin farklı yerlerinde oyuncular toplanarak yapılan bir konferans. Bu etkinliklerde Mojang yetkilileri de yer alıyor. MineCon’da oyuna gelecek yeni özellikler duyuruluyor. Ayrıca Mojang 2019 yılında ilk defa oyuncuların oylama yapmasını istedi. Bu oylamaya dünyanın her tarafından oyuncular katıldı. Mojang’ın bu adımı oyuncular tarafından oldukça sevildi. Oylamada gizli yapılar, yeni hayvanlar ve gizemli bölgeler bulunuyordu. Ancak kazanan dağ bölgesi oldu.

Minecon Partisi
Her sene farklı etkinliklerle yapılan Minecon bu sene 25 Eylül’de yapılması bekleniyor.

MineCon etkinliği ne zaman yapılacak?

Ayrıca bu konferansta Minecraft dışında farklı şeyler de bildiriliyor. Yeni etkinlikler ve yeni oyunların paylaşıldığını görebilirsiniz. Bu sene yapılması beklenen MineCon’un iddialara göre bir tarihi bulunuyor. 2020 senesinde MineCon 25 – 27 Eylül 2020 tarihleri arası olması bekleniyor. Ancak bu tarih oluşan risklerden dolayı yine ertelenebilir.

MineCon etkinliğine giden oyuncular Mojang tarafından hediyeler kazanabiliyor. Ayrıca şanssız arkadaşlar için de ödüllerin satıldığı küçük stantlar bulunuyor. Oyuna katkıları olan kişilerin teker teker gelerek merak edilen konuları cevaplamaya çalışıyor. Ayrıca gelebilecek olası özellikleri ve yeni sürümlerde nelerle karşılaşabileceğimiz açıklanıyor. Eğer sıkı bir Minecraft oyuncusuysanız her sene yapılan MineCon etkinliklerini çevrim içi olarak izleyebilirsiniz.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts