Next Game Startup’ın kazananları belli oldu!

Next Game Startup kazananları belli oldu!
Next Game Startup Kazananı Chamber Bound
Next Game Startup kazananı Chamber Bound oldu!

Intel ve ESL Türkiye iş birliğiyle Intel ESL Gaming Fest kapsamında Next in Game tarafından düzenlenen oyun girişimciliği yarışması Next Game Startup kazananları belli oldu!

Next Game Startup Kazananı Chamber Found!

INTEL® ESL Gaming Fest 2020 kapsamında bu sene ilk defa düzenlenen oyun girişimciliği yarışması olan Next Game Startup’ta yüzlerce takım arasından derece alan ilk 10 takım jüri karşısına çıktı.

Next Game Startup Kazananları
Next Game Startup Kazananları

Ekip yapısı, örnek ürün, finansal ve pazarlama alanında değerleme ve yatırım ihtiyacını bilme kriterlerine göre değerlendirmeye alınan finalistler arasında Team Untested ekibi, Chamber Bound oyunuyla birinci oldular ve birincilik ödülü olan 25.000 TL’lik para ödülünü kazandılar. Team Untested’a ödülünü İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer teslim etti. İkincilik ödülü olan 15.000 TL’nin kazananı ise Pyramid Games oldu ve ödülünü INTEL® Türkiye Perakende Satış Direktörü Koray Yıldız ve Next in Game Kurucu Ortağı Doruk Demirsar, üçüncü olan 8art Game Studio’nun 10.000 TL’lik para ödülünü ise İZFAŞ Genel Müdürü Canan Karaosmanoğlu Alıcı verdi.

Son yıllarda hızla büyüyen global oyun endüstrisinde Türkiye tarafından çıkabilecek başarıları arttırmak amacıyla düzenlenen etkinlikte dereceye girenler İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından 50.000 TL’lik nakit ödülün yanı sıra oFON tarafından sağlanan toplamda 1 milyon TL’lik avans fonlamasını da almaya hak kazandı. Ayrıca, INTEL®️, ESL, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ, Monster Notebook, Teknosa, Hepsiburada ve Next Game Startup’ın diğer iş ortakları tarafından sağlanacak hizmetlerle 200.000 TL proje desteğini kazandılar.

INTEL®, ESL, İzmir Büyükşehir Belediyesi, İZFAŞ (İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş.) ve Next In Game tarafından organize edilen yarışmaya Monster Notebook, Teknosa ve HepsiBurada etkinlik sponsoru, oFon, Tiplay, Rollic ve Game Factory oyun sponsoru olarak destek verirken Mobidictum olarak bizler de medya sponsoru olarak destek verdik. Yarışmanın diğer destekçileri arasında ise İzmir Kalkınma Ajansı, İzmir Ticaret Odası, İzQ, Masomo, Mad Rooster, Oyunder, Women in Games, indir.com, #KalkGel, Pazarlama Türkiye, Günlük Bülten.com, imza.com, Tarvenn, TechOne ve Two Zero yer aldı.

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts