Pocket Gamer Connects London etkinliği mobil dünyayı buluşturdu

pocket gamer connects etkinliği
Mobidictum, Pocket Gamer Connects’teydi

Pocket Gamer Connects London etkinliği 21-22 Ocak tarihlerinde gerçekleştirildi. Steel Media tarafından her sene düzenlenen bu etkinlik, bu sene de katılımcı sayısını katlayarak yoluna devam ediyor. Partnerimiz Pocket Gamer’ın daveti üzerine Mobidictum olarak biz de Londra’ya gittik ve iki gün etkinlikte bağlantılarımızı sıkılaştırdık.

Avrupa’nın en büyük mobil oyun iş etkinliği

Pocket Gamer her sene birkaç tane etkinlik düzenliyor. Bunlar sırasıyla İngiltere, Amerika, Çin, Finlandiya ve Ürdün şeklinde. İngiltere, firmanın merkezinin olduğu yer olduğu için genelde en büyüğü oluyor. Etkinliğe bu sene 65 ülkeden 2500 kişi katıldı. Çin yeni yıl kutlamaları sebebiyle biraz Asyalı firmalardaki katılım az olsa da 1350 tane firma bu sene etkinlikte yer aldı.

pocket gamer connects
Pocket Gamers Connects’te oyun dünyasından birçok marka ve isim bir araya geldi.

Bu etkinlikte yine gözler hypercasual alanındaydı. 2019’da Türkiye oyun sektöründe yaşanan gelişmeler, dünyanın gözlerini ülkemize dikti. Ülkemizden çıkan başarılı hypercasual oyun yayıncı stüdyosu Rollic, etkinliğe diamond (elmas) sponsoru oldu. Kendilerini tekrar tebrik ediyoruz.

Pocket Gamer Connects London’da 125 milyon poundluk iş hacmi

Türkiye’den bir çok oyun stüdyosu da etkinliğe katıldı. Bu tarz etkinliklere olabildiğince katılmamız önemli. Bu sektördeki tüm firmalara etkinliğe gelip, firmalarla tanışıp, kendi ağlarını genişletmelerini öneriyorum. Pocket Gamer’in tahminine göre 125 milyon poundluk iş hacmine ev sahipliği yapan etkinlik, yüzlerce firmayı da birbirine bağlama fırsatını yarattı.

Mobidictum ile etkinliğe gitme şansı

Mobidictum Türk oyun sektörünün gelişmesine katkı sağlamak için çalışmalarına devam ediyor. Pocket Gamer Connects London etkinliği için 3 kişiyi Londra’ya götürmek üzere bir bilet çekilişi yapmıştık. Sektör etkinlikleri haberleri ve çekilişler için bizi takip etmeye devam edin. Hemen aşağıdan bu etkinlikten aldığımız görüntülerden oluşan videoyu görebilirsiniz. İyi seyirler! 🙂

Total
0
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts