Pokemon GO Bağımlısı adam gündemi birbirine kattı!

Pokemon GO Bağımlısı Chen 2018’den bu zamana kadar sürekli bisikletine akıllı telefonlar bağlayarak pokemon avına çıkıyor.
Pokemon GO bağımlısı Chen
Pokemon GO bağımlısı Chen’i hiç bu şekilde gördünüz mü?

Pokemon GO bağımlısı Tayvanlı Chen San-Yuan, Pokemon GO oynamak için bisikletine birçok akıllı telefonu bağlayıp tüm sokakları birbirine katarak, sosyal ağları karıştırdı. Geçtiğimiz günlerde Chen akıllı telefonların sayısını 64’e çıkararak büyük bir olaya imza attı.

Pokemon GO Bağımlısı Chen San

Pokemon GO bağımlısı olan Chen San-Yuan, 2018’de 11 akıllı telefonu bisikletine bağlayarak pokemon avına çıkmaya başlamış. 2019’a kadar telefon cihazının sayılarını 23, 30 ve en son 45’e yükseltmiş. En sevdiği oyunu aynı anda çeşitli cihazlardan oynayabileceğini söyleyerek şimdi ise çıtayı bir üste çıkartarak bisikletine tam olarak 64 tane telefon bağlayıp pokemon avına çıktı.

Pokemon GO Bağımlısı
40’tan fazla cihazı bisikletine bağlayarak etrafı turluyor.

70 yaşında olan bu adam bu güçlü tutkusu ile insanları şaşırtmayı başardı. Bununla birlikte, bazı insanlar bu kadar fazla akıllı telefon ile nasıl bisiklet sürebildiğini bile sorguladı. Ayrıca bilmeyenler için ona, Pokemon GO’nun Büyükbabası diyorlar. Bu isim, oyunun çıkış tarihi 2018’de yaptığı bir röportaj sırasında oldu.

Pokemon GO bağımlısı Chen
Geçtiğimiz günlerde bisikletine 64’den fazla akıllı telefon takarak pokemon avlamaya gitti.

Chen yaptığı röportajda, ona Pokemon GO’nun nasıl oynanacağını torunu öğretmiş ve anında oyuna bağımlı olmayı başarmış. Diğer birçok oyuncu gibi, Alakazam, Chansey veya Lapras gibi nadir Pokemonları aramayı ve yakalamayı seviyor. Pokemon GO’da yaklaşık 500 tane Pokemon türü bulunuyor ve her türün kendi yetenekleri, güçlü yönleri, zayıflıkları ve benzersiz istatistikleri bulunuyor. Bu oyun hala dünyanın dört bir yanından binlerce oyuncu tarafından indirilip, oynanıyor ve hala oyuncu sayısında artış gösteriyor. Ayrıca bu binlerce oyuncunun arasında ünlüler de bulunuyor.

Pokemon Go, bir ara ülkemizde de fazlasıyla popüler oyunlar arasında bulunuyordu ve özellikle gençlerin bulunduğu bir kesim, sürekli ellerinde telefon, gözleri ekranlarda pokemon arayıp yakalamaya çalışıyorlardı. Ancak ülkede pokemon yüzünden birbirine girenler ve sonucunda yaralananlardan dolayı ve gidilmemesi gereken yasak olan yerlere sırf pokemon yakalamak için gitmeye çalışanlardan dolayı oyun ülkemizde çokça tartışmaya neden olmuş ve yasaklanmıştı.

Total
0
Shares
1 comment
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts