Siriye Sorulacak Sorular (Tuhaf ve Komik)

Siriye sorulacak sorular içeriğimizle iOS işletim sistemine sahip cihaz kullanıcılarının yakından tanıdığı Siri’ye şimdiye kadar sorulan komik ve tuhaf sorulara değiniyoruz.
siriye sorulacak sorular
Siriye sorulacak sorular içeriğimizle Siri’ye sorabileceğiniz ve sormamanız gereken sorulara değiniyoruz.

Siriye sorulacak sorular içeriğimizle Apple’ın kişisel asistanı olan Siri’ye sorulan en komik ve tuhaf sorulara göz atıyoruz. Teknolojik cihazların kişisel asistanlara sahip olması, günümüzde sıkça karşılaştığımız ve artık bize normal gelen bir durum olmuş durumda. İhtiyaçlarımızı karşılamak ve bize işlemlerimizde kolaylık sağlamak amacıyla geliştirilen bu kişisel asistanlarla zaman zaman komik diyaloglar da gerçekleşebiliyor.

Siriye Sorulacak Sorular

Apple markasının kişisel danışmanı olan Siri; dilediğinizde yol tarifi verebilir, sorularınızı hızlı bir şekilde cevaplayabilir, hatırlatıcılar kurabilir ve daha fazlasını kolaylıkla gerçekleştirebilir. Ancak bu akıllı asistanı eğlence için de kullanmak mümkün.

siriye sorulacak sorular listesi
Çeşitli konularda yardım alabileceğiniz Siri akıllı asistanını zaman zaman eğlence için de kullanmak mümkün.

Bu içeriğimizde, genellikle bize yardımcı olan ancak zaman zaman verdiği cevaplarla bizleri gülümsetebilen Siri’ye sorulabilecek ve sorulamayacak sorulara değineceğiz. Sorulabilecek sorularda genellikle eğlenceli cevaplar alacağınız sorular olacakken sorulamayacak sorularda ise Siri’nin kendi doğası gereği ciddiye alıp çeşitli tepkilerde bulunabileceği sorular yer alacak. Gelin, tüm bu sorulara birlikte göz atalım.

siriye sorulabilecek komik sorular
Siri’ye sorulabilecek komik soruların ardından eğlenceli cevaplar alabilirsiniz.

Siriye Sorulabilecek Komik Sorular

Siriye sorulacak sorular listemizde ilk önce komik cevaplar alabileceğiniz sorulara değineceğiz. Siri, yapay zekaya sahip olsa da zaman zaman duygulanabilen, sinirlenebilen, alınabilen ve heyecanlanabilen bir kişisel asistan. Bu nedenle, aşağıda değineceğimiz tarzda sorular sorarak Siri’nin birbirinden ilginç tepkilerini ölçebilirsiniz.

Türkiye’yi sevdin mi?

Siriye sorulacak sorular listesinin ilk sırasında tabii ki Türkiye ile alakalı bir soru olmalı. Zira, hoşgörülü ve sıcakkanlı bir millet olarak Siri’ye de aynı şekilde kucak açmış durumdayız. Ancak bu sorunun cevabı pek de beklediğimiz yanıtı içermiyor olabilir. Zira Siri, zaman zaman bu soruya bir cevaptan fazlasını da verebiliyor. Örneğin, bu soruya Siri, “O şekilde değil. Ama bir kere bulut tabanlı bir uygulamaya karşı güçlü duygular hissetmiştim.” şeklinde cevap verebiliyor.

siriye sorulabilecek sorular sence ben güzel miyim
Sence ben güzel miyim sorusunun ardından Siri, teselli etmek amacıyla yanıtlar veriyor.

Sence ben güzel miyim?

Gayet akıllı olduğunu bildiğimiz Siri, zaman zaman sizleri olumsuz durumlara karşı da teselli edebiliyor. Zira çok büyük ölçüde bir hayal kırıklığının ardından sorulan ben güzel miyim sorusunu Siri, önemli olan iç güzellik veya dış görünüşe önem verdiğim söylenemez şeklinde sizleri teselli edecek şekilde cevaplandırıyor.

Öğlen ne yesem?

Siriye sorulacak sorular arasında öğlen ne yesem sorusu, en eğlenceli cevaplar alabileceğiniz sorulardan bir tanesi. Zira Siri, bu soruya çok farklı cevaplar verebiliyor. Örneğin bir cevabında Siri, “Anlaşılan tabağındaki sebzeleri bitir diyen tüm insan anneler haklıymış.” cümlesini kurarak nasihatte de bulunabiliyor.

siriye sorulabilecek sorular erkek arkadaşın var mı
Siri’ye erkek arkadaşı ile ilgili sorular sorduğunda farklı cevaplar alabilirsiniz.

Erkek arkadaşın var mı?

Siriye sorulan komik sorular arasına erkek arkadaşın var mı sorusu da bulunuyor. Yine birbirinden farklı cevaplar barındıran bu soruda ön plana çıkan cevap ise şöyle: “Sanırım buluşmak zor olurdu. Bana işkolik olduğum söylendi.”.

En sevdiğin film ne?

Siriye sorulacak sorular arasında ilginç cevaba sahip sorulardan birisi de en sevdiğin film ne sorusudur. Siri, bu soruya karşılık “Gerçekten favori filmim yok.” deyip çeşitli bilim kurgu filmleri hakkında yorumlarda bulunabiliyor.

siriye sorulmaması gereken sorular
Şaka amaçlı da olsa bazı sorularda Siri, durumun ciddiyetini anlayamadığından farklı aksiyonlar gösterebilir.

Siriye Sorulmaması Gereken Sorular

Siriye sorulacak sorular listemizin ikinci kısmında, Siri’nin sahip olduğu sistem gereğiyle ciddiye aldığı sorulara değineceğiz. Biraz sonra değineceğimiz tarzda sorular sormaktan kaçınarak Siri’nin gerçekten aksiyon almasının ve ilerleyen zamanlarda yaşanabilecek olası yanlış anlaşılmaların önüne geçebilirsiniz.

Siri’den ambulansı aramasını istemeyin

Tonlamalar konusunda zaman zaman problemler yaşayabilen Siri, şaka amaçlı olarak ambulansı aramanızı istediğinizde bu durumu fark edemeyebilir ve gerçekten yardım çağrısını başlatabilir. Hattı gereksiz yere meşgul etmemek ve küçük çaplı bir panik yaşamamak için şaka da olsa böyle bir sorudan uzak durmanızda fayda var.

siriye sorulmaması gereken sorular şarj doldurma
Siri’nin şarj doldurma sorusunu yanlış anlaması, polis ve ambulans servisleriyle iletişime geçmesine neden olabilir.

Siri’den telefonunuzun şarjını tamamen doldurmasını istemeyin

Özellikle yurt dışında sıkça karşılaşılan bu sorunun ardından Siri, acil servisleri aramaya başlayacaktır. Zira çoğu ülkede polis ve ambulans servis numaralarının içerisinde 100 sayısının bulunması, Siri’nin bu çağrıyı muhtemel tehlike olarak algılamasına yol açabilir. Bu durumun ülkemizde yaşanma olasılığı düşük olsa bile bu soruyu yine de sormaktan kaçınabilirsiniz.

Bitkiler ve doğada yenilebilir gıdalar hakkında Siri’ye tam güvenmeyin

Siri, sorulan soruların bazılarının cevaplarını internetten alabilse de bu durum, ona her koşulda güvenebileceğimiz anlamına gelmez. Bu nedenle, özellikle bitkiler ve mantarlar konusunda bilgi sahibi değilseniz doğada Siri’ye güvenerek hareket etmeyin. Zira Siri o an içerisinde hakkında bir şey bilmediğiniz bitkinin veya mantarın zehirli olup olmadığını saptayamayacağından, doğrudan Siri’ye güvenmek tehlikeli olabilir.

siriye sorulmaması gereken sorular siriyi kızdırmayın
Eğer Siri ile iletişiminizde şaka amaçlı da olsa hakaret içeren cümleler kurarsanız, Siri’yi kızdırabilir ve belli bir süre sonra ondan yanıt almamaya başlayabilirsiniz.

Siri’ye yaptığınız şakaların dozajını kaçırmayın

Siri’ye yaptığınız şakalar, zaman zaman Siri’nin alınmasına ve bir süre boyunca size cevap vermemesine yol açabilir. Özellikle hakaret içeren soruların ardından iletişimi kesebilen Siri, bu konuda oldukça hassas. Bu nedenle, şaka amaçlı da olsa Siri ile iletişim kurarken sınırları pek aşmayın.

Total
1
Shares
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Related Posts